Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod milan23 » 22.11.2017 21:28

Ja som tu si tu automatiku vypol a to prave z toho dovodu,ze ja som vacsinou manualne odmlzenie aj s klimou urobil a senzory mi spustali casto aj potom odmlzovanie a klimu ked mne to neprislo potrebne,takto si to odkorigujem sam, ako mi to vyhovuje.

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
Kia Cee´d SW Gt_Line 1.6 Crdi 7DCT
Kia Optima SW Gt_Line 1.7 Crdi 7DCT
Kia Sorento 2.2 CRDi A6
Uživatelský avatar
milan23 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 270  Témata: 7
Registrován: 12.10.2015
Bydliště: Nemecko  Slovakia (sk)

Kia Optima SW IV (2017)
20550 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod 19marek19 » 22.11.2017 22:36

Mam otazku... Je normalne taketo spravanie automatickej klimatizacie, kurenia? Reguaciu kurenia mam nastavene na AUTO. Nastavim si rychlost ventilatora na inu hodnotu ako je automaticka alebo nastavim manualne napr fukanie na nohy a ked opat prepnem system na AUTO tak to spolu s tym zapne klimu (A/C). Musim klimu (A/C) vypnut rucne. Teplota v aute je nastavena na povedme 23 stupnov. Myslim si, ze je to blbost ked teraz v zime to zapne klimu. Ked napr. zapnem odmlzovanie okien tak to zacne silno fukat na predne sklo a zapne si to klimu (tak ako to uz tu bolo pisane koli vysusovaniu vzduchu) Ked tuto funkciu vypnem opat na AUTO tak to vypne aj klimu (A/C) Ale pri tych ostatnych funkciach to pri prepnuti, vrateni sa na AUTO zapne klimu. Je to normalne spravanie? Nikde v navode som nejaky popis toto nenasiel.
Uživatelský avatar
19marek19 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 3
Registrován: 14.08.2010
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod snike » 22.11.2017 22:50

Je to normalni ;) ... a jak byva u mne zvykem, tak opet pripomenu, ze pokud venkovni teplota klesne zhruba pod zhruba 2°C tak se klimatizace vypne a spusti se opet az stoupne venkovni teplota nad zhruba 3°C ;) Je to ochrana proti zamrznuti vyparniku. A to i pres to ze kontrolka AC zustava svitit ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 22.11.2017 22:51

To, že ti svieti AC ešte neznamená, že beží aj kompresor!

Ľudia, vy sa s tým namaturujete! Veď keď prepnem na okno tak asi preto, že ho chcem odrosiť a chcem ho odrosiť čo najrýchlejšie. A najrýchlejšie ho odrosím suchým vzduchom zvonka (fyzika = vypnutie vnútorného okruhu). A keďže klíma vzduch aj odvlhčuje zapne sa aj tá.
A keď raz stlačím AUTO asi chcem, aby mi teplotu regulovalo automaticky tak je snáď normálne, že sa rozsvieti AC. Keď si nastavíš 22 ºC a AC vypneš tak ti síce bude fúkať vzduch so zvolenou teplotou, neznamená to ale, že ti takú teplotu bude udržiavať v kabíne!
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod Brix » 22.11.2017 23:18

Akademická otázka, jak co nejrychleji odmlžit čelní sklo auta?
Výzkumem, který si můžete přehrát na videu níže, došel k následujícímu nastavení, které je pro odmlžení nejrychlejší: :? :rain: :snow:

- Ventilátor na čelní sklo a na nejvyšší rychlost
- Teplota na nejvyšší hodnotu
- Klimatizace zapnutá
- Vnitřní okruh ventilace vypnutý
- Pootevřená okna

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ja ... setri-cas/
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod Chlebik » 23.11.2017 13:20

buko1 píše:
olda_b píše:ak bolo auto celú noc vonku a teplota je napr. 5°C - 10°C, tak ťažko môže klima tú teplotu ešte viac ochladiť


Nesníží ti sice objektivní teplotu ale subjektivně je pro tebe veliký rozdíl jestli sedíš v 5°C v "bezvětří" či na tebe fouká silný proud vzduchu o této teplotě ;)

Za mě po nastartování ok ale během jízdy se mi občas zamlží horní část u čidla a byť mám výhled skvělý, tak se pustí odmlžování, to mi vadí hlavně skrz hluk..

Nicméně co se potkávám se "smart" věcmi (byť jsou tupé, univerzální, neučí se takže s chytrostí to má málokdy něco společného), tak jsem se rozhodl s nimi nebojovat ale tak nějak žít v symbióze, bo by jinak musel člověk moc často nadávat a to mě neba :)
Kia Cee'd SW CRDi 1.6 Exclusive 100 kW/136 PSH, r.v. 2015
Obrázek
Chlebik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  
Registrován: 04.10.2016
Bydliště: Kladeruby nad Oslavou  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2016)
54000 km @ 5.3 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé