Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvekod olda_b » 22.11.2017 07:34

Zdravím, mám Ceed SW MY 2016 s manuální klimatizací. Pokud pustím foukání na přední sklo, automativcky se zapne klimatizace. Na netu jsem našel tento návod, jak to deaktivovat:

Je tu presny navod ako to deaktivovat. Zdroj HYUNDAI FORUM.

Pokud vás stejně jako mě prudí, že se vždycky při přepnutí na ofukování skla automaticky zapne klimatizace, tak tady je návod, jak to deaktivovat:

1) Kliček přepněte do polohy ACC, ventilátor na stupeň 1, nastavení směru foukání vzduchu na sklo (pravá krajní poloha).

2) Přepněte klíček do polohy ON a potom stiskněte 5x rychle po sobě tlačítko vnitřního okruhu. Párkrát blikne tlačítko vnitřního okruhu, signalizace toho, že byla deaktivace provedena.

Aktivovat zpět se to dá úplně stejným způsobem.


Nemáte s tím někdo zkušenost? Mimochodem, nevíte náhodou, jakou zamýšlenou výhodu má tahle vychytávka?

Děkuji
olda_b Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 7
Registrován: 31.03.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod enjoi » 22.11.2017 07:50

a navod na vypnutie pri automatickej klime nahodou nemas?
Kia Cee´d SW 1.6 GDI, Gold edition + Navi (2016)
Uživatelský avatar
enjoi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 2
Registrován: 23.11.2016

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod olda_b » 22.11.2017 08:08

bohuzel, nasel jsem jen tohle a ani nevim, jestli to bude fungovat...
olda_b Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 7
Registrován: 31.03.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod zaplosak » 22.11.2017 08:09

u automatické se přece zapne jen když čidlo na skle detekuje vlhkost, za chvíli se vypne - proč tohle deaktivovat...? :(
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod buko1 » 22.11.2017 08:14

Jasné že sa automaticky pustí klimatizácia - je to kvôli BEZPEČNOSTI!!!! Suchý vzduch z klimatizácie rýchlejšie odstráni vyzrážanú vlhkosť z okna, takže vodič skôr vidí. Nehovoriac o tom, že zo suchého vzduchu sa nemá na studenom okne čo vyzrážať, takže sa obmedzí aj ďalšie zahmlievanie okien.

Táto vychytávka (teda aby sa klima nezapínala) má zmysel len pre ľudí, ktorým príde skutočne veľmi zaťažko po prepnutí na ofukovanie okna stlačiť JEDNO TLAČÍTKO a klimu vypnúť.

P.S.: mimochodom - životnosť klimatizácie je zhruba rovnaká, čo sa používa, alebo nie. Osobná skúsenosť....
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod enjoi » 22.11.2017 08:22

zaplosak píše:u automatické se přece zapne jen když čidlo na skle detekuje vlhkost, za chvíli se vypne - proč tohle deaktivovat...? :(


Automaticke spustenie ofuku mi nevadi,, Len ked manualne zapnem ofuk predneho okna (lebo cidlu to niekedy trva, kym to rozlisi), to zapnutie klimy mi pride dakedy zbytocne, napr. pri kratkych vzdialenostiach.
Kia Cee´d SW 1.6 GDI, Gold edition + Navi (2016)
Uživatelský avatar
enjoi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 2
Registrován: 23.11.2016

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod mv12 » 22.11.2017 09:18

enjoi píše:a navod na vypnutie pri automatickej klime nahodou nemas?

Stačí si přečíst návod k autu :lol:

Pokud je vaše vozidlo vybaveno systémem automatického odmlžování, je tento automaticky aktivován při splnění podmínek. Nicméně, přejete-li si deaktivovat systém automatického odmlžování, 4 krát během 2 sekund stiskněte přední tlačítko odmlžování a ve stejnou dobu stiskněte tlačítko AUTO.Na znamení deaktivace systému kontrolka třikrát zabliká. Pro opětovné využití systému odmlžování postupujte podle výše zmíněných kroků. V případě, že došlo k vybití nebo odpojení baterie, je režim automaticky vrácen zpět na odmlžování.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod enjoi » 22.11.2017 09:27

no, musel som to v navode prehliadnut..
Dik moc...
Kia Cee´d SW 1.6 GDI, Gold edition + Navi (2016)
Uživatelský avatar
enjoi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 2
Registrován: 23.11.2016

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod mv12 » 22.11.2017 09:35

V mém návodu na ceed 2014 je to na str. 4-151, v návodu 2016 str. 4-159. Slovenský návod ale nevím, může to být trochu jinde (nebo že by to vynechali?).
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod vargosz » 22.11.2017 09:42

Já jen doplním, že ten návod v prvním postu funguje. Kdysi jsem automatické zapnutí klimy takto deaktivoval. Ale po pár týdnech jsem to zase stejným způsobem vrátil do původního stavu.
Když ofukuji přední okno, tak je to proto, abych se zbavil zamlžení a to s klimou funguje mnohem efektivněji, takže z mého pohledu není důvod to vypínat...

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod cPute » 22.11.2017 11:07

Přesně tak ... klima je v autě proto, aby řidiči (a cestujícím) zpříjemňovala život. A odmlžení skel považuju za hodně důležité. I ta funkce automatického odmlžovaní (zapíná se to samo) je fajn.
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod olda_b » 22.11.2017 11:22

mate pravdu, nedoslo mi, ze to fouka sussi vzduch... zil jsem vzdycky v domneni, ze to lip odmlzi teply vzduch - proto jsem ani nechapal, proc tam tahle funkce vlastne je... taky mi trochu vadi, ze se ta klima pusti defaultne, pokud uz pred startovanim mam nastavene foukani na sklo... po chvilce zjitim, ze je v aute jeste vetsi zima, protoze jsem si na to jeste nezvykl
olda_b Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 7
Registrován: 31.03.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod cPute » 22.11.2017 12:04

IMHO klima vzduch v tomhle případě nechladí, pouze fouká studený vzduch zvenčí. Vysoušecí jednotka v klimatizaci je na chlazení / topení nezávislá.
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod buko1 » 22.11.2017 12:40

olda_b píše:mate pravdu, nedoslo mi, ze to fouka sussi vzduch... zil jsem vzdycky v domneni, ze to lip odmlzi teply vzduch - proto jsem ani nechapal, proc tam tahle funkce vlastne je... taky mi trochu vadi, ze se ta klima pusti defaultne, pokud uz pred startovanim mam nastavene foukani na sklo... po chvilce zjitim, ze je v aute jeste vetsi zima, protoze jsem si na to jeste nezvykl


A prečo by mala klima teplotu znižovať? Predsa aj v manuálnej klimatizácii je točítko, ktorým sa nastavuje či pôjde chladný, alebo teplý vzduch. A pri automatickej si drží nastavenú teplotu - takže ak je zima, tak púšťa teplý vzduch, ak je teplo, tak ochladzuje. Je síce pravda, že hneď po naštartovaní ten vzduch do interiéru ešte nemá čo ohrievať, na druhej strane - ak bolo auto celú noc vonku a teplota je napr. 5°C - 10°C, tak ťažko môže klima tú teplotu ešte viac ochladiť.
Naposledy upravil buko1 dne 22.11.2017 21:29, celkově upraveno 2
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sk

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 22.11.2017 14:23

A pritom stačilo dávať pozor na fyzike...
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé