hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod adoand » 03.06.2019 20:47

Tak znova já :-D zjišťuji, že jsem asi nekoupil nejšťastnější auto... ale mám pocit, že za všechno můžou rozbité cesty co vedou od naši vesnice. Jinak kia ceed sw 2009, 1,4l, benzín, 140 000 km.
Po dvouměsíční objížďce, kdy jsem musel do práce chodit denně po fakt otřesných cestách, jsem zjistil, že když projíždím nerovnou silnicí, tak auto je hlučnější...nedá se to nazvat klepání ani buchání....nebo možná to klepání... zní to tak, jakoby šla příklepová vrtačka, ale bez vibrací. Když jedu po retardérech, nic neslyšet, všechno v pohodě, ale když se to rozběhne po debilní silnici plné nerovnosti, tak to takhle slyšet. Jakoby se to rozkmitalo. Nevím, jestli to nemůže být něco zespodu, že vibruje, např. výfuk, ale ten jsem zkoušel a nemyslím si..fakt nevím..nejhorší, že nedokážu identifikovat, odkud ten zvuk jde, ale myslím, že se to vymlelo debilní silnici.
adoand Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 17
Registrován: 29.04.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod adoand » 04.06.2019 11:10

Tak zdá se, že je to spíš, jakoby něco zespodu rezonovalo a ne bouchalo. Při delším projezdu nerovné silnice.
adoand Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 17
Registrován: 29.04.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod Quadrant » 04.06.2019 12:00

Může to být brzdové obložení, vymezovací plíšky můžou být KO a destičky rachotí ve třmenech.
Nebo vyčvachtané uložení stabilizátoru v gumách , nebo kûstky stabilizátoru nebo kuláky. To chce zvednout a v klidu to prohlédnout :huh:
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod molex » 12.06.2019 08:46

Mám to samé, nějak jsem se to naučil ignorovat , ale přesně co popisuješ. Ta cesta když je taková kamenitá hlavně, tak to rachotí hrozně. Stabilizátory to nejsou, ty se teď měnily. V dohledné době měním zadní kotouče a destičky tak jsem zvědavý. Napadlo mě i uložení tlumičů, ber to tak, že už máme stará auta prostě. :D
Uživatelský avatar
molex Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 14
Registrován: 07.03.2018
Bydliště: Bravantice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
140000 km @ 6.2 l/100km

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod adoand » 18.09.2019 11:46

Mě nakonec pomohlo narovnání nějakého držáku výfuku, v KIA servisu prý výfuk v pořádku (no coment), v jiném servisu ohnutý nějaký plech co drží výfuk, narovnali ho a je to o hodně lepší, ale...nezmizlo to úplně, ale je to snesitelnější :-) Spíš je mi yáhada, jak se takový plech mohl ohnout, nikde jsem autem nejel natolik, že bych měl nízko spodek. Že by se to mohlo ohnout i na nerovné silnici jak to auto poskakuje???
adoand Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 17
Registrován: 29.04.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod pacesol » 18.09.2019 11:54

vytoč kolo a zatahej za tyčky stabilizátoru. Pokud lehce lupou, tak máš problém vyřešený. Vypadá to nějak takto:
https://www.autodily-pema.cz/autodily/k ... tId=517860
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod radomir.lubos » 08.06.2020 09:05

Ahoj. Mně tady nakonec pomohlo odhlučnění podlahy a bral jsem materiály odtud https://www.2din.cz/odhlucneni-podlaha-a-kufr/ případně kdyby jsi to nechtěl dělat sám, tak to tam i řeší oni ;)
radomir.lubos Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  
Registrován: 02.10.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod adoand » 17.06.2020 14:13

U mě se to objevilo po nějaké době zase. Neautorizovaný servis (podle autorizovaného vše OK) oddělil výfuk (tedy přesněji trochu posunul dál od toho plechu) od nějakého plechu zespodu na nápravě (tak mi to bylo vysvětleno) a prý přes ten plech to od výfuku rezonovalo v celém vozidlu. Od ty doby, klídek. Chodím po hnusných nerovnostech a paráda :-)
adoand Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 17
Registrován: 29.04.2019
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: hlučnost nápravy při přejezdu nerovností

Příspěvekod X_plode » 19.02.2023 13:56

Uloženie naprávnice to bude robiť ja to idem akurát riešiť :thu:
Uživatelský avatar
X_plode Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 10.07.2021
Bydliště: Varín  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
245000 km @ 7.5 l/100km


Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé