Garancna Prehliadka

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod spd001 » 25.04.2016 10:57

Caute po dlhsej dobe napisem moju prvu prehlidku po 12mes./14tkm ktoru som absolvoval v PN Cars IQ

olej "neznami" 5W-40 3,6l = 46,21€ s DPH
olejovy filter = 7,79€ s DPH
destilka 1ks = 0,35€ s DPH
autovidol 1 ks = 0,98€ s DPH
servisna prehliadka 0,8 Nh = 17,86€ s DPH
likvidacia oleja 1x = 4,38€ s DPH

cakom pak 77,57€ s DPH(zlava cca 2,98€) vymena trvala 1 hod no ked som zistil ze tam dali 5W-40 tak som nahucal na primacich technikov ze mi dali olej ktory neni predpisany pre moj motor s tym ze volam majitelovi a budem to riesit.Na to odpoved ze oni to maju dovolene od importera nakolko som spravil malo kilometrov tak sa rozhodol primaci za mna bez upozornenia a aj preto ze som ziadal zlavu no ja som ju ziadal hlavne kvoli tomu ze u nich som auto kupoval.Je pravda ze cenu som dohadoval s majitelom no primaci to zle pochopil ked mu bolo povedane daj mu zlavu.Nasledne mi hned olej vymenili za 5W-30 bez doplatku aj ked najprv tvrdili ze si budem musiet priplatit s cim som nemal problem.Po tejto skusenosti hladam iny servis na prvu garacnu prehlidku po 24mes./30tkm nakolko mi ostava par dni tak som obvolal vsetky :kia: servisi v okoli a vysledok asi takyto:

NR motorcar - 200-220€ s DPH (podla tabulky vraj VIN nie je podstatne olej Mercedes)
NZ motorcar - 185€ s DPH (podla VIN presne vysvetlil s tym ze 4l oleja Mercedes)
TT motorcar - 200-220€ s DPH (podla VIN vysvetlil s tym ze 4-4,5l oleja Mercedes)
NZ rivalcar - 170€ s DPH (podla VIN presne vysvetlil co sa meni s tym ze 3,6l oleja Shell Helix ultra AF profesional)
TO KMG TOP - 160€ s DPH (podla VIN presne vysvetlil co sa meni podotkol ze pouzivaju iba Shell olej)
PN IQ Cars - okolo 150€ s DPH (z hlavy VIN ani nepytal nic nevysvetlil olej neznami)

takmer kazdy podotkol ze najdrahsia polozka je olej a ze sa meni aj pelovy okrem olejoveho + brzdova + kontrola kasne a ze vzduchovy sa iba kontroluje a v zavislosti na znecisteni sa meni.
Rozhodol som sa pre NZ Rival Car a termin mam 2.5. sice som ho upozornil ze auto som kupoval 24.4 aby nebol problem s prebehnutim terminu no uistil ma ze problem nebude a pre istotu mi otvoril zakazku uz dnes cize datum budem mat dnesny.Po prehlidke dam vediet ako som dopadol.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod mv12 » 25.04.2016 11:34

Jám mám jít na garančku v polovině června, ale červen a červenec tu nebudu, tak jsem se ptal a taky mi tvrdili, že není problém přijet až v srpnu, že to na záruku vliv mít nebude, že se to tak přesně nebere... Takže to tak asi bude, ale v mém případě to riskovat nebudu, přece jen mi 1,5 měsíce přijde už docela dlouho, takže pojedu koncem května.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod spd001 » 03.05.2016 18:31

Tak dnes som bol na servise v :kia: Rival Car Nove Zamky a musim povedat ze som odchadzal spokojny.Cena bola tak ako sme sa dohodli po telefone 170€ s DPH a to:

olej 3,6L Shell 5W-30 AF 82,07€
olejový filter 9,76€
pelovy filter 35,69€
brzdova kvap. 11,52€
podlozka 0,58€
robota/servis 1,1h 29,15€

musim pochvalit servis vsetko co mali spravit spravili a nie len odfajkali na papieri nakolko som mal moznost auto sledovat cez sklenenu stenu pocas celeho servisu.Na privitanie bola kavicka a po servise auto umyli + gratis mineralka 0,5l v aute.Primaci technik velmi ochotny vsetko vysvetlil ukazal zapisal ba aj mensie skrabance mi zatreli v cene a premazali panty cize mozem len odporucat.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod spd001 » 03.05.2016 18:33

mv12 píše:Jám mám jít na garančku v polovině června, ale červen a červenec tu nebudu, tak jsem se ptal a taky mi tvrdili, že není problém přijet až v srpnu, že to na záruku vliv mít nebude, že se to tak přesně nebere... Takže to tak asi bude, ale v mém případě to riskovat nebudu, přece jen mi 1,5 měsíce přijde už docela dlouho, takže pojedu koncem května.



mne zas povedal primaci ze buduci rok nech sa snazim prist radsej o tyzden skor ako neskor nakolko mi nevie zarucit ze je povolene prekrocit 365dni ale 100 servisov a 100 nazorov
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod zulyk » 03.05.2016 21:34

Pozdravujem toho technika :)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod martin83 » 19.05.2016 12:44

mne pri servisnej prehliadke povedali ze olej nemozem mat svoj, lebo mi zoberu zaruku na motor, je to pravda alebo len chceli zarobit na oleji cca 80e, mne sa to zda byt blbost, co na to ? bol to araver tn
KIA CEED SW 2014 1,4 CVVT GOLD
Uživatelský avatar
martin83 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 22.06.2014
Bydliště: Dubnica nad Vahom  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2014)
22300 km @ 6.9 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod zulyk » 19.05.2016 14:05

je to blbost, ak tam das olej presne podla specifikacie, aku predpisuje vyrobca, o nic neprides...iba chceli zarobit ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod rudolf.tomka » 19.05.2016 21:21

ja som nosil na garančky v Michalovce, svoj olej, zapísali do knižky, auto má dnes 77777 km :kia: :SK: , spotreba oleja skoro 0,nič / l na 12000 km, menim olej raz ročne
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod Nemo55 » 14.06.2016 09:40

Absolvoval jsem 6. GP - ASAS Most
Ještě před osmou hodinou přijímací technik převzal vůz, cenu odhaduje na zakázkovém listu 7000 Kč.
Upozornil jsem ho, že po GP jedu na STK, tak ať se nemusím za KIUšku stydět 8-)
V 10:40 je Kapučínko hotové a vycachtané za 6850 Kč
Opět velice slušné jednání, takže spokojenost :thu:
Škoda 1000MB, Škoda120L, Peugeot 605 2,0 TD, Hyundai Getz 1,1 3D, Kia cee'd SW 1.4 Comfort+(2010)
Každou jízdu si už 9 let užívám :-) je to bůh na tři písmena
Tohle nepotřebuje ani komentář http://www.youtube.com/watch?v=N8eCcSFcukA
Uživatelský avatar
Nemo55 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 273  Témata: 2
Registrován: 31.05.2010
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
55000 km @ 6.2 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod Svatik00 » 03.07.2016 09:39

Ahoj, tak už jsem taky absolvoval 1. servisní prohlídku v Auto Hlaváček Olomouc. Při objednání mě zajímala cena s tím, že si vezmu vlastní olejový filtr + olej. Nejsem v žádném programu. Technik mi přímo řekl, který olej používají pro ceeda 1.4 CVVT (shell helix ultra 5w-40). Při objednání cena do 500, na místě předběžná cena 400 a nakonec jsem platil 348, takže spokojenost :thu:
Svatik00 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 02.07.2015
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod jjiri » 31.08.2016 09:44

Tak musím připojit špatnou zkušenost s autobond kv. Vždy jsem měl s nima dobré pořízení jezdil jsem tam se vším, olej vlastní jel jsem na 5w30 mám 1.6 cvvt. Po předchozích zkušenostech, jsem to se objednal a svěřil předání manželce. Bohužel olej prej už vlastní nelze a že klepání ventilů je způsobeno špatným olejem, že tam patří 5w-40. Takže si hodlám stěžovat u dovozce. Máte někdo podobnou zkušenost?
jjiri Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 2
Registrován: 13.08.2011

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod mv12 » 31.08.2016 10:13

Co se typu oleje týká, důležitější než viskozita 5W-30 či 40 je, jaké výkonnostní specifikaci má olej vyhovovat - obvykle nějaká ACEA (A3, A5 atd.), viskozita je taky důležitá, ale hlavní je ten typ oleje. Takže si zjisti v manuálu, co ti pro tvůj motor KIA předepisuje - mělo by tam být obojí... Jinak více info s odkazy na "chytré" články zde: viewtopic.php?f=2&t=5573.
Druhá věc je, že si používal vlastní olej. Jestli jsi ho nosil do servisu a teprve oni ho tam lili, tak jsou tam přece od toho, aby podle deklarace na oleji zkontrolovali, zda jde o správný typ oleje. Jako "odborný" servis tam nemůžou nalít cokoli, co jim kdo přinese :lol: Pak by úplně postrádalo smysl, aby ten servis dělali oni. Takže i kdyby ten olej nevyhovoval, tak je to podle mě jejich problém, pokud tě na to předem neupozornili...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod zulyk » 31.08.2016 12:39

servis to ma vacsinou na haku, co si kto prinesie...neriesia to...iba ti na zaver daju podpisat carovnu formulku, ze si priniesol "nevyhovujuce diely/material" a za skody zodpovedas ty :)
stavim sa, ze ani prijimaci technici nemaju dostatocne znalosti o olejoch...preto to ani neriesia, co kto prinesie ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod mv12 » 31.08.2016 13:13

Rozhodně bych takovou "čarovnou" formulku o nevyhovujícím materiálu nikomu nepodepsal a neakceptoval... A "servisu", co se nevyzná ani v tak celkem triviální záležitosti jako je olej, bych se obloukem vyhnul. ;) Když jsem se na to kdysi ptal, řekli mi, že když si zákazník přinese vlastní olej, dají mu ho tam, ale musí odpovídat specifikaci. Do protokolu pak uvedou, že olej si dodal zákazník. Ten si pak už samozřejmě ručí za to, že dodal, co deklaruje a ne nějaký slunečnicový olej přelitý do jiné flašky :D Co přesně tam ale píší, jsem neviděl, protože mi tam dávají ten jejich zdarma, takže levněji bych ho jinde asi těžko pořídil :lol:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Garancna Prehliadka

Příspěvekod jjiri » 31.08.2016 23:24

Díky za reakce, o jeden post jsem přišel tak jen rychle: 5w30 i norma je dle manuálu v pořádku, tak zkusím hodit dotaz na dovozce co to pánové zkoušejí nebo zda manuál má chybu? Hlavně fakt do teď v pohodě všude jsem chválil vše šlo bez problémů a cena slušná. Teď zrušili jakoukoliv možnost vlastní náplně i materiálu (já si vozil vždy jen olej pár stovek navíc za vzduchový filtr a olejový jsem bral v pohodě, ale olej je fakt natažený a ještě možná nějaký ze sudu...) a vůbec předem neupozornili, ale to je asi účel tam natáhnout lidi a pak to na ně vybalit. Manželku tato zkušenost jen utvrdil, že do servisu už nikdy, takže teď už zase musím vždy já... :(
Ještě dotaz rozpadl se někomu klíček? u nás po 5 letech a cca 70 tis, úplně vypadla ta tlačítka na otevírání dveří (guma se rozpadla), bohužel reklamace není možná jedině klíček novej za 5400,- což mě přijde smutné.
jjiri Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 2
Registrován: 13.08.2011

PředchozíDalší

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé