Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Příspěvekod kozel » 30.12.2019 14:41

Ahoj všichni. Nemáte někdo zkušenost s Kia ceed SW 1,6gdi 2014. Teď na horách mi zůstala svítit kontrolka motoru, motor se zda být v pohodě žádné divné zvuky i chod se zdá být v pořádku. Všechny náplně filtry i oleje dělané letos při garančce. Napadl mě nějaký konektor nebo čidlo ale nic není viditelné. Každá rada bude vítána. Díky.
kozel Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 20.08.2014
Bydliště: Kolín  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
2000 km @ 7.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Příspěvekod jozzo » 30.12.2019 15:24

Popozeraj kable okolo motora, lambda a pod. či nejaký tvor niečo neobhryzol tam na horach. Inak len dignostika napovie viac...
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 611  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Příspěvekod Beda » 30.12.2019 15:38

Obecne ma ta kontrolka upozornovat i na problem se systemem rizeni emisi, takze jestli netankujes u "neoverenych" cerpacek, tak bych prekontroloval kabelaz, hlavne tu co vede k lambda sondam, zda treba neni nakousana od hlodavcu apod.

Obrázek
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Příspěvekod pajaifs » 25.01.2020 20:54

Ahoj

taky se mi to stalo, auto pri jizde zacukalo, rozsvitila se kontrolka ale auto pak zase nejakou dobu jelo bez problemu. V servise diagnostika a bylo mi receno, ze vadna svicka na jednom valci. Vymena, chvili klid a pak nanovo. Koupil jsem nejlevnejsi ODB2 s ELM327 a udelal si vlastni "diagnostiku", vylezla z toho vadna zapalovaci civka. Po jeji vymene vse ok. Takze za par Ecek nebo $ koupit neco takoveho + chytry mobil (notas s Bluethoot) + soft (na Android treba Torque) a pak si s tim clovek pohraje sam. Chybove kody se daji dohledat na netu. Ale upravovat jen to, co vim, ze tim neco nepose.u ;-)
Naposledy upravil pajaifs dne 25.01.2020 20:58, celkově upraveno 1
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

Re: Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Příspěvekod Karens » 25.01.2020 20:56

A potom už len dúfať, že chyba, ktorú vypísala diagnostika, je skutočná chyba a nie len vyvolaná chybou niekde inde a výmena danej súčiastky nebude len výmena dobrej za novú.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Příspěvekod pajaifs » 25.01.2020 21:01

Ano, s tema chybama je to osemetne, nektere kody chyb maji "vice vyznamu", mi to ale pomohlo, kazdopadne to neni spasny navod/postup.
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

Re: Kontrola motoru nezhasne po nastartování.

Příspěvekod therion » 26.01.2020 12:09

pajaifs píše:Ahoj

taky se mi to stalo, auto pri jizde zacukalo, rozsvitila se kontrolka ale auto pak zase nejakou dobu jelo bez problemu. V servise diagnostika a bylo mi receno, ze vadna svicka na jednom valci. Vymena, chvili klid a pak nanovo. Koupil jsem nejlevnejsi ODB2 s ELM327 a udelal si vlastni "diagnostiku", vylezla z toho vadna zapalovaci civka. Po jeji vymene vse ok. Takze za par Ecek nebo $ koupit neco takoveho + chytry mobil (notas s Bluethoot) + soft (na Android treba Torque) a pak si s tim clovek pohraje sam. Chybove kody se daji dohledat na netu. Ale upravovat jen to, co vim, ze tim neco nepose.u ;-)


Vysroubuj lambdu a podivej se v jakem stavu je nosic katayzatoru at zavčasu zabranis vydreni motoru.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1059  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km


Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé