řazení KIA Ceed SW

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod pajik » 19.10.2021 10:04

Mám 1/2 roku KIA Ceed SW a zhoršilo se mi řazení. Při studeném motoru v prvních 0,5-1 km je řazení vcelku hladké. Pak se při řazení hlavně na stupeň 2,3,4 objevuje takové zadrhnutí. V servisu se s tím projeli, ale řekli, že zatím není třeba řešit, jen pokud by se to zhoršilo. V minulosti byla spojka u Ceedů slabinou, nevím, jak je to teď. Pokud řadím na vyšší stupeň stylem vyřazení rychlosti na neutrál, sešlápnutí spojky a zařazení vyšší rychlosti, tak se zadrhávání při řazení neobjeví nebo jen mírně a probíhá poměrně hladce. Nemáte někdo podobnou zkušenost ? Někde jsem se dočetl, že synchrony nestíhají. Měl jsem kdysi forda a škodovky, ale nikdy jsem s řazením neměl problém.
Děkuji za jakoukoliv zkušenost.
pajik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 19.10.2021
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod Esperkac » 19.10.2021 12:13

Pozrel by som ovladaci mechanizmus na prevodovke ci tam nieje niekde zadrhel.
To mas nove auto alebo jazdene?
Ak tam je nahodou nespravny olej tak potom sa moze stavat ze radenie ide tazko.

Bud za studena sa zle radi a ked sa ohreje ide ako ma a naopak.
Esperkac Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 3
Registrován: 07.06.2020
Bydliště: Mana  Slovakia (sk)

Mazda Xedos (1998)
450000 km @ 8.3 l/100km

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod pajik » 19.10.2021 13:30

Díky za info. Auto je z výroby nové používané od dubna 2021. Ze začátku řazení perfektní, ale po pěti měsících to začalo drhnout.
V servisu řekli, že by museli rozebrat spojku a převodovku a pokud by nic nenašli, tak to zaplatím (i když mám ještě 6,5 roků záruky, na obložení spojky se záruka nevztahuje, je to opotřebení, ale po půl roce nemůže být opotřebovaná).
Forda jsem měl 15 let a až na rez prakticky bez závady. Všude KIE chválí pro spolehlivost, asi mám smůlku.
Divný je, že za studena jde řazení hladce, napadlo mě, jestli je v převodovce dost oleje, ale to já rozhodně nemám jak zkontrolovat.
Nevím jak funguje spojka po zahřátí, jestli se něco někde zahřeje - roztáhne a pak drhne.
Pokud se to začne ještě víc zhoršovat, odvezu zpět do servisu.
Pokud by někdo měl podobný problém s řazením u nové KIA Ceed, díky předem za info.
pajik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 19.10.2021
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod Esperkac » 19.10.2021 21:05

:kia: :D nieje japonec neviem kto ju moze chvalit za spolahlivost...
Nove auto kludne moze mat poruchu ved tie auta idu na vyrobnej linke tak isto ako televizori. A hlavne rychlo vela a lacno. Sam som tam vydrzal robit asi 3 dni co myslis kolko nedotiahnutych srobov a strhnuych zavitov bolo. Ale nebol to nejako podstatny diel nebojte sa.

Samozrejme ak je problem vo vnutri prevodovky tak to neskontroluju len tak. Ale ak sa v navode nepise ze prevodovka moze obcas neradit alebo treba 3x vytlacit spojku tak tam zavada bude. Ale kazdy chce usetrit tak ta odpinkali.
Nove auto mozno sami nevedia kde byva problem.
Na spojke sa nic nemeni ci je tepla alebo studena. Max ze je zavzdusneny hydraulicky system. Ohreje sa to vytvoria sa bublinky a slabo vytlaca pritlacny tanier. Alebo sa uz vydralo lozisko.
My sme mali problem ze auto Sportage pri miernom plyne trhalo a niekedy pri rozbehu trhalo este viac. Ale zmizlo to same...

Podla mna to mali vziat a zistit co tomu je. Tak jazdi a uvidis. Ci to zmizne a ked nie, tesne pred koncom zaruky ich urcite chod otravovat nech to opravia.
Esperkac Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 3
Registrován: 07.06.2020
Bydliště: Mana  Slovakia (sk)

Mazda Xedos (1998)
450000 km @ 8.3 l/100km

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod pajik » 20.10.2021 09:16

Díky za informace. Každé běžné auto má své slabiny. U škodovek třeba odcházely ložiska kol po dost krátké době.
Uvidíme, jestli se to usadí. Řadím pomaleji než jsem byl zvyklý u předchozích aut nebo s dvojím sešlápnutím spojky.
A výsledek je lepší (možná jsou to ty synchrony). Ukáže čas, kam se to posune jestli k lepšímu nebo horšímu.
pajik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 19.10.2021
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod Marek1234 » 09.06.2023 22:01

Mam stejny problem a podobnou zkusenost se servisem, tvrdi ze je to v poradku a ze si nikdo nestezuje,ale i v testech na internetu si recenzenti stezuji na pocitani zubu pri razeni. Asi jsou to spatne synchrony. Podarilo se Vam problem vyresit, nebo stale resite?
Marek1234 Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 09.06.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod pajik » 12.06.2023 09:38

Ve dvou servisech tvrdili, že je to v pořádku. Ano, pokud člověk řadí pomalu (tím pádem otáčky klesnou) a synchrony stíhají, tak je to OK.
Vyřešil jsem to tak, že vyřadím rychlost, pustím spojku, znova spojku sešlápnu a pak zařadím vyšší rychlost.
U řazení z vyšší na nižší rychlost to nedělá. S tímto dvojím sešlápnutím spojky to v podstatě řadí skvěle. Už jsem si na to zvyknul.
Pokud bych na tom v servisu trval, musel bych to zaplatit, neuznají to. Taková je realita.
pajik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 19.10.2021
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod pajik » 12.06.2023 09:45

Ještě bych poznamenal, že v měsících, kdy je teplo cca od května do září, je řazení znatelně lepší.
Letos v zimě jsem ještě řešil problém při otáčení volantem při parkování - bylo slyšel vrzání gumy (při teplotách kolem nuly a nižší).
Ale s příchodem vyšších teplot to zmizelo. Prostě i okolní teplota hraje ve fungování auta roli.
pajik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 19.10.2021
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: řazení KIA Ceed SW

Příspěvekod Marek1234 » 16.06.2023 09:41

Díky za odpověď, zkusím to v servise reklamovat a uvidíme. U kterých servisů jste neuspěl?
Marek1234 Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 09.06.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)


Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé