Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod torrent » 28.03.2022 20:24

Dobrý večer všem,

poslední dobou stojím před "dilematem". Už mě trochu přestávají bavit výměny oleje s cenou 800 Kč/l (aniž bych věděl přesně co mě tam nalijí), 3x předražené filtry, delší čekací lhůty a spoustu dalšího v autorizovaných servisech. V dosahu mám dva autorizované servisy a cenově i přístupem jsou na tom podobně, na přístup si moc stěžovat nemohu, až na ty jejich nekonečné pohádky a keci. Současně mám schopného mechanika, ke kterému si mohu donést olej, být při opravě a i objednací lhůty jsou snesitelnější. Ovšem nebudu mít to razítko v servisce, auto si chci nechat, nebudu ho prodávat, takže tohle mě až zase tak netrápí. Ne, že bych na servisy v autorizáku neměl prachy, ale už jen z principu se mi nechce dávat za tu samou věc minimálně o 50 % víc než bych musel. Jak to máte vy? Jezdíte striktně do autorizovaného servisu nebo máte svého "garažmistra" (nebo spotřební věci měníte sami) a na nějakou servisku či garanční prohlídky neřešíte?
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 27
Registrován: 09.01.2017

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod petzl62 » 28.03.2022 23:20

Neautorizovaný, značkový servis Hyundai. Kia. Třetí vozidlo koncernu H/K a 11 let naprosté spokojenosti.
Autorizák mě za ta léta viděl 4x, vždy pouze u uznaných reklamacích.
Vzduch. a pylový filtr si měním sám, olej vlastní u auta není problém být.
Ušetřená částka jde do desetitisíců, takže asi tak za mě...
KIA XCEED GT line, 1,5T-GDi,118kW 7°DCT
Dlouhodobá spotřeba od : 8.9.2023- 6,69l/100km- dle tankování. Dle PP- 6,0l/100km.
Aktuálně najeto: 33250 km
Olej: Millers 0w20
Palivo: EO N95
Uživatelský avatar
petzl62 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 184  
Registrován: 14.09.2021
Bydliště: Opava  Czech Republic (cz)

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod snike » 28.03.2022 23:47

Vzdy jsem jezdil, jezdim a budu jezdit do autorizovaneho servisu ... Dolnis je za ty roky v podstate moje rodina :drink:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod Paul Atreides » 29.03.2022 09:40

Jezdím do autorizovaného servisu.
Pouze výměnu pneumatik, dezinfekci klimatizace a výměnu pylového filtru na jaře řeším v servisu CITROENu, který mám blíž a kde se chovají k zákazníkům podobně jako v DOLNISu.
A přijde mi nerozumné koupit auto se 7letou zárukou a jezdit do neautorizovaného servisu.
Po skončení záruky už je to asi jedno.
Po příšerných zkušenostech se servisem KIA Průhonice (NH CAR), který naštěstí už zkrachoval, jezdím asi 9 let do DOLNISu a jsem spokojený.
Vím, že zaplatím nějaké peníze navíc, ale zatím se mi o auto postarali dobře. Včetně toho, že mi na KIA garanci (po skončení záruky) zařídili výměnu, tuším, propáleného výfukového potrubí.
A jestliže nastal nějaký problém, tak mě objednali rychle, ihned diagnostikovali příčinu problému a závadu odstranili.

K DOLNIsu bych měl jen pár drobných připomínek. Zdůrazňuji, že jde o drobnosti a že jsem jinak velmi spokojen.

1) Mrzí mě, že od nich už před nějakou dobu odešel pan Lér. Ten mě kdysi přijímal a jeho přístup mi přišel nejlepší. Podobně ale funguje i pan Malega. Z obou pánů mám pocit, že své práci rozumějí a že je práce baví.

2) Několik let jsem pravidelně opakoval, že řetěz auta po startu v zimním období zachrastí. Teprve v roce 2022 prosakoval v nějaké části těsnění u motoru olej a když se dostali k řetězu, tak zjistili, že je hodně volný a že by ho bylo potřeba vyměnit. Byl bych raději, kdyby se řetěz měnil třeba před dvěma lety, než těsně předtím, kdy jsem se rozhodl auto prodat. Ale budoucí majitel mého auta asi bude spokojen. :) A byl jsem rád, že mě vzali na dílnu, ukázali mi, jak je řetěz volný, nenutili mi výměnu, jen mě upozornili na rizika. A po výměně řetězu mi ukázali, jak je řetěz napnutý. Takové chování vzbuzuje i v laicích důvěru. :)

3) Netýká se servisu, jen prodeje. Protože jsem byl spokojen se servisem, byl jsem nakloněn tomu, že si auto koupím v DOlnisu, jestliže to bude znovu KIA. S paní Dolínkovou ale nejsme naladěni na stejnou vlnu - jako jediná ze všech prodejců neodpověděla do 4 dnů na mail (OK, to se může stát) a přišlo mi, že po telefonu náš dialog připomíná v některých chvílích spíš oboustranný monolog. To ale může být moje chyba :) Když jsem pak za 4 dny přijel do servisu, paní Dolínková se omluvila, že měla moc práce, a bavili jsme se spolu o vhodném vozidle. Potom ještě jsme se bavili s pánem, co seděl vedle ní. S pánem byla lepší domluva, chtěl mi pořád prodat ProCeed GT s 12 000 Km na tachometru.:) Přišlo mi, že raději prodávají referenční/starší vozy a že prodej nových vozů pro ně není důležitý. Navíc v současném marasmu po COVIDu a kvůli problémům s dodávkami u jiných automobilek bylo znát, že si prodejce docela věří a že s cenou asi moc chtít hýbat nebude. Ve čtvrtek jsme se v DOLNISu bavili, do pondělí jsem čekal na nějakou oficiální nabídku, a protože nepřišla, objednal jsem auto v úterý ve stejném týdnu v jiné firmě. Žádná nabídka od DOLNISu nedorazila ani později.
Za mě tedy servis v DOLNIsu je špička, kupovat auto už u nich zkoušet nebudu. Ten nezájem mě mírně překvapil - přeci jen jsem jim tam za cca 9 let nechal v servisu dost peněz. A jen od listopadu 2021 jsem jim nechal skoro 30 000 Kč (nová baterie, pravidelná servisní prohlídka, výměna rozvodů, výměna zapalovací cívky apod.) Věděli, že nové auto kupuju také kvůli tomu, že se mi nechce dávat peníze do 12 let starého auta se 188 000 km na tachometru. A prodejce musel poznat, jak jsem na ProCeeda natěšený, a ani mi nenabídl, abych se v něm svezl. Třeba by ta jízda v ProCeedu GT znamenala, že si sice koupím vozidlo s 12 000 Km na tachometru, ale vozidlo, které bude ihned, a nebudu muset minimálně půl roku čekat na auto ve výrobě, připlatím si a dám přednost výbavě GT před GT Line.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 29.03.2022 14:23, celkově upraveno 2
KIA ProCeed GT Line 1.5 T-GDI 7DCT r. v. 2022 červená Infra
KIA CEED SW 1.6 CVVT Comfort Plus r.v. 2010 Q8 beige (prodáno)
Uživatelský avatar
Paul Atreides Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 194  Témata: 6
Registrován: 22.06.2010

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod torrent » 29.03.2022 10:31

Ja si na pristup zdejsiho Kia servisu v podstate stezovat nemohu. Jen ty ceny za sluzby a material me irituji. Kdybych mel moznost vyzkouset jiny servis, tak to neresim a zkusim alternativu, ale zkratka jiny servis tu neni. A jezdit nekam 50 km me nedava smysl. Ko
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 27
Registrován: 09.01.2017

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod Paul Atreides » 29.03.2022 11:32

Do servisu to mám 35 km. Je to OK do té doby, dokud si nechtějí nechat auto v servisu do dalšího dne. :)
KIA ProCeed GT Line 1.5 T-GDI 7DCT r. v. 2022 červená Infra
KIA CEED SW 1.6 CVVT Comfort Plus r.v. 2010 Q8 beige (prodáno)
Uživatelský avatar
Paul Atreides Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 194  Témata: 6
Registrován: 22.06.2010

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod Beda » 29.03.2022 14:11

Odpověď je jednoduchá, chceš-li mit zaruku 7 let a nehadrkovat se pak s Kiou, ze servisovanim jinde, jsi dodrzel vsechny podminky zaruky, a ze tedy mas narok na opravu v zaruce, az se ti neco podela, nac se zaruka vztahuje. Tak jezdi do Kia servisu a holt si tech 7 let zaplatis na drazsich serviskach, vzdyt kdo by dnesni dobe cekal, ze něco dostane zadarmo, ze :huh:

Pak muzes jit stredni cestou neKia servisu, s tim, ze budes muset sbirat veškeré protokoly o garanckach do posledniho detailu, abys mohl prokázat, ze vse bylo provedeno dle servisniho rozpisu Kia. Vetsinou je problem, ze neorigo servisi memaji pristup k orig. diagnostikam a tim i SW aktualizacim vozu => neprovedou tento predepsany ukon :| Pak si rezervuj hodne casu na dohady se zastoupenim Kia, az budes chtit neco reklamovat a mozna budes potrebovat i sluzby pravnika ci znalce. Takze razem usporene penize jsou fuc a stojí te to jeste vic :thd:

No a nebo se vykasli na celou 7 letou zaruku, jdi do rizika, ze se neco podela a snad to nebude stat balik penez a pak jezdi do servisu, kde vis, ze udelaji to nezbytné minimum, aby vuz byl v dobre kondici a nebo si men klidne olej sam, kdyz mas moznost :)

Ja osobne stridam kombinace, nekdy jdu po zaruce i u ojeteho auta a nekdy ji proste nemam a jdu do toho rizika. No a jednou uz mne to riziko stalo dalsich cca 50tis. na vymene 4WD spojky, a to jen diky tomu, ze jsem to opravoval ja sam (dal jsem novy dil), jinak by byla cena pomalu 2x (pres Kia servis) :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod torrent » 29.03.2022 15:42

@Beda rozhodně to není tak, že bych něco čekal gratis. U minulého auta jsem nic řešit nemusel. tak doufám, že to bude i u "nového". Je poravda s tou diagnostikou, nejspíš nějaké aktualizace probíhají, aniž by o tom říkali a to mi nikdo v garáži neudělá. A máš také pravdu s tím rizikem, které 9x projde, a na po 10 se stane průser. Jako když jsem do auta kupoval kameru tak dlouho (a tak dlouho jsem si řikal, že ji nepotřebuji) než jsem měl nehodu, kde by mě pomohla s dokazováním. A jak říkám v penězích problém není, to mě tak netrápí, spíš ten princip
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 27
Registrován: 09.01.2017

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod Beda » 29.03.2022 20:07

Ten muj komentar byl spise smerovan do plena nez jen na tebe, to je muj pohled na vec :) Ja bohuzel nejsem vetsinou spokojen s praci, co origo servis odvede a nemam rad, kdyz ze mne delaji blbce, nejsem vyucenej automechanik, ale myslim si, ze technicky dokazu myslet. Takze pokavad nemusim resit platnost zaruky, tak proste do origo nejedu. Problem jsou i ty vetsi neorigo servisy, ktere zamestanavaji kde koho a uroven provedene prace je pak mozna nekdy i horsi nez u origo servisu. Takze jak jsem psal, mam-li po zaruce radsi studuji, jak se ktere veci delaji a menim sam. Obcas si pak nadavam, ze jsem se do neceho takoveho sam poustel, kor kdyz neco podelam (jeste vic znicim), ale muzu si za to sam. Pak vim, co jsem znicil a jak jsem to opravil, ale kdyz se to stane v servisu, tak ti takove veci vetsinou zatlucou a ani se to nedozvis, ze je tam neco provizorne opravene, kdyz to nechteji vymenit za svoje.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod petzl62 » 29.03.2022 21:49

:thu: :thu: :thu: :thu:
Podepisuju s naprostým souhlasem.
KIA XCEED GT line, 1,5T-GDi,118kW 7°DCT
Dlouhodobá spotřeba od : 8.9.2023- 6,69l/100km- dle tankování. Dle PP- 6,0l/100km.
Aktuálně najeto: 33250 km
Olej: Millers 0w20
Palivo: EO N95
Uživatelský avatar
petzl62 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 184  
Registrován: 14.09.2021
Bydliště: Opava  Czech Republic (cz)

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod torrent » 29.03.2022 22:00

No nejspíše to dává smysl, po dobu záruky jezdit do autorizáku (obzvlášť pokud jsem spokojený s přístupem a servis udělá vše, co má, tak se i vyšší cena dá zkousnout) a po záruce jezdit ke garážmistrovi. Je také pravda, že po autorizáku je potřeba opravdu kontrolovat, co dělají. Ne vždy udělají to, co je na faktuře, ale v mém případě se jedná zatím maximálně o to, že mi technik odprezentuje jak jsou skvělý, že mi udělali zdarma zkušební jízdu a tachomert se nehne ani o kilometr. :D
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 27
Registrován: 09.01.2017

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod Beda » 29.03.2022 22:10

Pro pobaveni: to mne na sluzebnim Sorentu, kdyz resili reklamaci svitici kontrolky rizeni emisi, nalitali kolem 250km zkusebnich jizd (da se rict, ze opravdu zkusebnich, dle GPS jsem nevidel, ze by s tim jezdili po kramech) a pak mi jeste trhnuli rychlostni rekord vozu na okresce jeli 155km/h. Abych se nestydel, ze vlastni rychlostni rekord meho vozu nekdo cizi :huh: jsem si ho vzal zpet, kdyz jsem jel v Nemecku na dalnici mezi 170-180km/h :D
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod Mirse » 30.03.2022 06:53

Od prvního Ceeda v roce 2015 autorizovaný servis Acura Chomutov - zatím plná spokojenost s přístupem, takže jejich vyšší ceny zatím kvůli případnému handrkování se o záruku neřeším ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3928  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod torrent » 30.03.2022 07:50

Neni tu nekdo z vychodnich cech a dal mi tip na dobry servis?
Kia Ceed SW (CD) GT Line MY2023, 1,5 T-GDi 118 kW
Uživatelský avatar
torrent Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 27
Registrován: 09.01.2017

Re: Autorizovaný servis nebo "garáž" servis? Kam jezdíte?

Příspěvekod mv12 » 10.05.2022 13:28

Za měsíc mě čeká servisní prohlídka po 8 letech. Skončil mi bezstarostný 7-letý servis na náklady KIA, kdy mě cena nezajímala, takže začínám řešit, jak se s tím "poprat". Auto je navíc po záruce, takže...
Zatím uvažuji, že bych si běžné věci tj. výměna oleje, brzdovky a filtrů udělal sám, a pak to hodil do KIA servisu na zbytek. Po osmi letech je tam bohužel větší servis vč. svíček (ty bych možná také vyměnil bez nich - netuším, kolik za ně chtějí...).
Kde koupit díly? (dlouho jsem neřešil a pro KIA nikdy...)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé