1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Boros » 07.06.2022 09:35

Ahojte, minuly tyzden som sa stal majitelom ceedu sw 1.5t gdi gold+. Som max. spokojny s autom okrem hluku od kolies a co mi viacej vadi je rozjazd v jednotke. Ked spustam spojku plynule tak ako sa ma a pridavam jemny plyn tak sa stava ze cele auto sa trasie a akoby chcel motor zdochnut. V mestskej premavke je to katastrofa. Ked nepridavam plyn a nespalujem novu spojku co nechcem robit tak vyzeram jak nejaky amater ktory predvcerom dostal vodicak. Podotykam to je moje prve nove vozidlo ale celkovo uz 16. a mam za sebou asi 800000km. Videl som video topspeed kde sa tento jav spomina ze je to kvoli emissiam tak programovane. Robi to od prebratia vozidla. Zabiehavam tak ako to napisane v biblii. 100okt. benzin, zahrievam motor na volnobehu 30sec potom prvych 20km nevytacam kym olej nema prevadzkovu teplotu. Potom vytacam do 3-3500otacok.Jazdim 150-200km denne na okreskach. Asi sa to uz lepsie neda. Len mi povedzte ze je to fabricky tak u vsetkych aut kia/hyundai a treba si na to zvyknut alebo to mam reklamovat. Dakujem
Boros Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 07.06.2022
Bydliště: Jablonov nad Turnou  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod kia ProCeed » 07.06.2022 12:36

Mám loňský vůz,viz můj login,rozjezd řeším pomalým pouštenim spojky,auto si samo přidá plyn,jevy které popisujete nemám.
K palivu tedy mě přímo na prodejně upozorňují od premiérového paliva,prý na to není stavěn motor,no ostatně na voze je udáván 98oktan,ale drtivá většina lidí tankují 95oktan.
Kia proceed GT-line 1,5 l T-GDi GPF 118kw (Turbocharged Gasoline Direct injection)
Uživatelský avatar
kia ProCeed Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  
Registrován: 02.08.2021
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2021)
15500 km @ 6.5 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Boros » 07.06.2022 13:21

Dakujem kia proceed, dalsie tankovanie skusim 95.Majte sa
Boros Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 07.06.2022
Bydliště: Jablonov nad Turnou  Slovakia (sk)

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod elkan » 07.06.2022 15:34

Nevím, jaké auto jste měl před tím, ale já si musel na 1,5 t-gdi a hlavně odstupňování převodovky zvykat. Na minulém autě sem se rozjel na 1. jen chvilku, a hned šla 2. Tady jsou jednotlivý stupně delší, a ze začátku mi to taky škubalo a nechtělo se rozjet. Teď nechám auto trochu déle rozjet na 1. stupeň, a pak teprve ředim 2 a už to nedělá...
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Madbugie » 07.06.2022 21:59

Turbobenzínový motor nepúšťaj pod 1500 ot. Neboj sa to zľahka vytočiť, maloobjemove turbo sa musí "nadýchnuť", takže žiadne rozbiehame od 1000 ot. ako pri atmosférach, normálne pridaj plyn, púšťaj spojku, tak aby ti neklesli otáčky pod 1500-1400 ot., keď motor klepe, tak je zle...

Zvlášť ak je auto zaťažené, alebo rozbeh do kopca, tak treba pekne pridať plyn, aké si mal predtým auto, ja som mal atmosféru a musel som si zvykať na iný štýl jazdenia, hlavne nepočúvaj ten palubný počítač, ten by chcel aj do kopca pri 55 kmh zaradiť 6ku

Takisto potreba prudkej akcelerácie = podradiť... nízkoobjemový motor s malým turbom, nemá kde vziať dostatok vzduchu pri nízkych otáčkach a síce elektronika vstrekne viac paliva, vzniká bohatá zmes a to je celé zle - LSPI (low speed pre-ignition), prípadne sa pri bohatej zmesi benzín v studenom motore prilepí na stenu valcov, krúžky ho zotrú do oleja, a ten degraduje, aj keď to nevidno a tým sa začne ničiť turbo atď. typický problém áut, ktoré jazdia hlavne v meste a na krátke trasy... 1,5ka na to až tak netrpí, ale také tie motory 0,9 a 1,0 biturbomegaintegrále, hotová katastrofa... ;-)

za normálnych okolností 1ku ťahám do 2500 inak stačí ostatné rýchlosti radiť pri 2200 ot, a ak je auto zaťažené, tak radím aj 2500-3000...
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Boros » 07.06.2022 22:16

Ahojte, celkovo som spokojny s vykonom na kazdom prevodovom stupni, nepodtacam motor a vobec nesledujem kontrolku ktora mi kaze radit. Som autickar od narodenia :-) mal som uz asi 15aut:atmosferu,hladky diesel, turbo diesel, LPG, automat, manual. Mam bohate skusenosti so vsetkym okrem elektromobilu. Len to je moje 1. a mozno aj posledne nove auto (pri tych cenach). A chcem mat istotu ze nemam taku smolu ze natrafim na vyrobnu vadu alebo nieco podobne. Celkovo som spokojny s tym motorom a s jeho vykonom. Jedina vec co mi vadi ten rozjazd. A iba v meste metrove presuny v kolone alebo pred semaforom. Proste nemozem pridavat plyn do aleluji ked sa potrebujem presunut 5m v kolone. Dufam ze to prestane robit alebo si musim zvykat na iny styl rozbehu. Prave preto som sa rozhodol ist do noveho auta aby som mal pokoj v dusi a neriesil chujoviny 5-10rokov. Uz ma nebavilo riesit poruchy a investicie na jazdenkach. Volal som predajcovi a ma ukludnil ze sa musi motor zabehnut ze aj oni mali na sluzobnom vozidle a po zabehu uz prestalo robit. Diky za komenty
Boros Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 07.06.2022
Bydliště: Jablonov nad Turnou  Slovakia (sk)

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod profano » 08.06.2022 07:52

Taky mi motor po novotě často při rozjezdu cukal a zastavil se. Časem se chování motoru s přibývajícím nájezdem zlepšovalo a teď mám najeto přes 10k a cukání je pryč a má při rozjezdu větší sílu.
Uživatelský avatar
profano Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 13
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)
Sponzor (4)

Kia XCeed (2021)
34000 km @ 6 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Madbugie » 08.06.2022 13:23

hmmm... a čím to je, žeby zábehom spojky?
:kia: as mad as possible :kia:
Kia Ceed SW 1,5 T-Gdi - Casa White - Gold + Navi + Led
Uživatelský avatar
Madbugie Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 153  Témata: 1
Registrován: 22.06.2021
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod bociaan » 18.06.2022 16:02

Ahojte. Auto mam cca mesiac. 1000km. A tiež sa mi zda ze sa neviem pohnúť , normálne mi to ide celkom bez problémov aj na atmosfére 1.6gdi alebo 1.0 od fordu. Neviem si to taktiež vysvetliť, iba sa snažím na 1ke byt veľmi citlivý..
:kia: Ceed SW 1.5 T-GDi Lunar Silver
:kia: Pro_cee'd 1.6 GDi, 2013
bociaan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 06.09.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2013)
94000 km @ 6.5 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Emperor » 20.06.2022 09:28

Najeto 2000km, 95okt benzin, kufr nalozen. Auto se těžko rozjíždí 'najemno', je potřeba přidat hodně plynu a pak to skube, což je zvlášť na kruhaku dost nepříjemné. V kopci,kde se aktivuje autohold (asistent rozjezdu do kopce) je to jeste horší, mám pocit, že ještě musím prekonat zatazenou rucku aby se to rozjelo. Snad to přejde???

Dále se ozývá kovové klepání od výfuku, mate někdo podobný problém?
Občas není dostupné Cruise control, důvod nezjisten.
Občas vypadává spojení BT-carplay
Emperor Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 20.06.2022
Bydliště: prague  Czech Republic (cz)

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Petrik » 20.06.2022 09:41

Tempomat vacsinou nefunguje kvoli nestlacenemu brzdovemu pedalu po nastartovani. Pri stlaceni si system urobi test brzdoveho spinaca a potom uz tempomat funguje.
cee'd SW II 1,6 CRDi 100 kW Obrázek
Ceed SW III 1,5 T-GDi Gold, MY21, 7 DCT, LEDpack, NAVIpack Obrázek
Uživatelský avatar
Petrik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  
Registrován: 09.08.2008
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
17039 km @ 0 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod bociaan » 20.06.2022 13:36

Emperor píše:Najeto 2000km, 95okt benzin, kufr nalozen. Auto se těžko rozjíždí 'najemno', je potřeba přidat hodně plynu a pak to skube, což je zvlášť na kruhaku dost nepříjemné. V kopci,kde se aktivuje autohold (asistent rozjezdu do kopce) je to jeste horší, mám pocit, že ještě musím prekonat zatazenou rucku aby se to rozjelo. Snad to přejde???


Presne toto som myslel..U auta takehoto objemu a vykonu ma to trosku prekvapuje
:kia: Ceed SW 1.5 T-GDi Lunar Silver
:kia: Pro_cee'd 1.6 GDi, 2013
bociaan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 06.09.2020
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2013)
94000 km @ 6.5 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Emperor » 20.06.2022 21:28

Ano, myslel jsem že to je o zvyku a auto bylo naložené, ale poté co jsem sedl do o půlku slabšího benzínu je rozdíl velký na to aby to bylo normální...uvidíme jak se k tomu postaví servis
Emperor Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 20.06.2022
Bydliště: prague  Czech Republic (cz)

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod johnyfly1 » 21.06.2022 08:00

mne venga pri rozbehu tak skubala ze som myslel ze mi motor vyskočí spopod kapoty... musel som zmacknut spojku pockat kym sa motor dotrasie a znova ... niekedy to spravilo sj 2 -3 krat za sebou... ked som potreboval rychly rozbeh tak to bolo velmi neprijemne.... vymenila sa spojka a ide to ok aj ked obcas to chce spravit znova... na zotrvaku ale uz boli take ako keby zhorene miesta ... takze ak to zacne znova tak pôjde na vymenu znova spojka aj so zotrvakom :)
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Andr3 » 13.07.2022 11:47

Emperor píše:Dále se ozývá kovové klepání od výfuku, mate někdo podobný problém?


Nájdeš tu na fóre že môže ísť o chybu a rieši sa výmenou - treba pozorovať.

S klepaním mám tiež problém. Dokonca pokiaľ sa to stane viac krát za jazdy, tak už klepe silno aj dáky plech.. a po dojazde ma auto silno klepavý zvuk.. škoda že sa na SK nedáva to odhlučnenie kapoty :)

VW group ci 0,9 alebo 1,5 max zhasnú ale nezačnú trhať/klepať - som dosť sklamaný Kiou. Možno je to tým že mám piatok vyrábané auto :)
Andr3 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 18.04.2022
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Další

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé