1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Seki » 18.12.2023 13:01

Tazke som nakoniec riesil s Kiou toto "ucukane" a "skackave" spravanie auta pri stlaceni/uvolneni plynoveho pedalu ci uz pocas jazdy na rychlosti v meste alebo pri preradovani ci pri rozjazde.
Podla nich je to standardne spravanie auta.
Vyzval som ich aby sme sli na testovaciu jazdu uplne noveho auta aby sme to potvrdili ci vyvratili.
Na jazde sa mi bohuzial potvrdilo ze sa naozaj takto sprava aj nove auto.
Za mna velke sklamanie ked sa v dnesnej dobe takto sprava nove auto aj ked z lacnejsej kategorie.
Myslim ze 90% majitelov toto cukanie ani nevnima ale mne to teda vadi.
Verim, ze je to vsetko sposobene nastavenim motora (RJ) na co najnizsie emisie, ktore dusenim motora a chorym spravanim akceleratora aj vyrobca dosiahol.
Dalsim dokazom bude aj zakarbonovanie sania s vynechavanim motora, ktore moje auto malo pri kupe po 37 000 km (neviem samozrejme ako jazdil prvy majitel a co do auta tankoval)
Seki Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 14  
Registrován: 26.10.2023
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
39000 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod KuboXceed » 18.12.2023 18:02

Za mna je to skor samotnym nastavenim prevodovky. Z principu, kedze ide o suchu dvojspojku ten preklz, ktory sluzi k co najjemnejsiemu rozjazdu tu nesmie byt velky. Je to z dovodu prehriatia spojok, ktore ak by boli v oleji, boli by voci prehriatiu chranene viac. Ak je auto studene, resp. Rannu jazdu mam vo vlhkom prostredi, citit to vyznamne. Koncernove suche DSG je za mna ucukane este viac.
:kia: XCEED 1.5 T-GDI, 7 DCT
KuboXceed Muž
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 35  
Registrován: 31.10.2023
Bydliště: Zilina  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Iwanp » 19.12.2023 18:46

Ale to čo píše Seki sa týka 1.5TGDI manuálu či niečo mi ušlo a robí to aj automat? U mňa je to najhoršie, keď je zapnutá klíma. Je mi jasné, že klíma je záťaž a treba viac šliapnuť na plyn, ale to slovo viac znamená poriadne, tak aby otáčky vystrelili pomaly na 3000ot. Smrad spojky je niekedy bežná vec ale už som sa naučil, aby sa to nedialo. No taktiež musím spomenúť, že tento problém nie je počas celej doby zapnutej klímy, ale prejavuje sa v intervaloch, ale prevažuje čas, kedy to problémy robí, ako nerobí.
Iwanp Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  Témata: 13
Registrován: 19.05.2018
Bydliště: Žilina 

Kia cee'd SW (2023)
10 km @ 0 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod stefmanCZ » 07.01.2024 17:51

Ahoj, jenom potvrzuji, že je to standartní chování při rozjezdu. Měl jsem Kiu Ceed SW 1.5, GDI TOP, manuální převodovka, r.v. 2022 najeto 22tis než mě trefila dodávka nešťastně driftující na sněhu. Takže mám novou r.v. 2023 Stejná specifikace a to samé chování při rozjezdu. Někdy je třeba držet motor ve vyšších otáčkách, aby ten rozjezd byl plynulý a někdy se to povede líp. Obecně to chce vyšší otáčky motoru. Pravda já byl zvyknutý na KIU CEED 2015, 1,6 nafta a tam to šlo samo, motor si držel v podstatě otáčky sám a rozjezd byl bez problémů.
stefmanCZ Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 18.07.2018
Bydliště: Břidličná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2023)
22000 km @ 6 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Seki » 04.03.2024 15:04

Dobry den, dostal som sa k neoverenej informacii od lokalneho dealera/servisu Kia, ze v lete by mohol prist update riadiaceho SW, ktory by mal odstranit problemy s rozjadom a cudnym spravanim/nastavenim plynoveho pedalu u 1.5 TGDI.
Dufam ze sa toho updatu dozijeme a nie su to len famy. Pytal som sa na to priamo importera ale dostal som vyhybavu odpoved. Drzme si palce :D

Tieto problemy popisuju desiatky ludi na nemeckych a anglickych forach, dokonca zalozili aj peticiu ktoru chcu adresovat Kii.
Je to na tejto peticnej platforme, ja som sa k peticii pridal.
https://www.change.org/p/fix-kia-ceed-x ... onse-issue
Seki Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 14  
Registrován: 26.10.2023
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
39000 km @ 0 l/100km

Re: 1.5t gdi problemovy rozjazd v 1.

Příspěvekod Mark77 » 08.03.2024 12:04

Automat se plynule rozjede. Když chci prudce vystřelit je to i s podhrabem kol. Motor má prostě sílu.

Iwanp píše:Ale to čo píše Seki sa týka 1.5TGDI manuálu či niečo mi ušlo a robí to aj automat? U mňa je to najhoršie, keď je zapnutá klíma. Je mi jasné, že klíma je záťaž a treba viac šliapnuť na plyn, ale to slovo viac znamená poriadne, tak aby otáčky vystrelili pomaly na 3000ot. Smrad spojky je niekedy bežná vec ale už som sa naučil, aby sa to nedialo. No taktiež musím spomenúť, že tento problém nie je počas celej doby zapnutej klímy, ale prejavuje sa v intervaloch, ale prevažuje čas, kedy to problémy robí, ako nerobí.
Kia Ceed SW 1,5 T-GDI - automat, 2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi - manuál , 2008, najeto 199 tis - prodáno
Mark77 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 299  Témata: 39
Registrován: 20.07.2009
Bydliště: Nová Paka  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2023)
8221 km @ 6.5 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé