Android auto Carlinkit 4.0 adapter nezobrazi spravne obraz

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd SW.

Android auto Carlinkit 4.0 adapter nezobrazi spravne obraz

Příspěvekod mariankooo » 03.04.2023 21:52

Android auto po spusteni cez wireless Carlinkit 4.0 adapter nezobrazi korektne mapu ako je vidno na fotke pri opakovanom pripojeni, pri uplne prvom zapojeni je to ok. Da sa to vyriesit prenutim napr na radio a nasledne naspat na adroid auto a obraz uz je ok. Obrazovka je ta vacsia 10.25 ci aka to je. Rok vyroby auta je 2020, adapter ma cca mesiac. Ked to samozrejme spustim cez klasicky kabel bez wireless adapter ako to ma Kia tak je to ok. Kontaktoval som aj podporu adapteru, ti mi dali novy firmware, update vsak nepomohol. Stretli ste sa s tym niekto?
Pozical som to aj kamosovi na Mustangu ktory tiez ma iba cez kabel pripojenie original, jemu sa to pri opavanom pripojeni takto neprejavuje. Nemam druhu Kiu na otestovanie zial, som z Bratislavy, ked by som pripadne za niekym vedel prist s autom a skusit to zapojit do USB aj to by bol test ci je to len mojim autom, alebo adapter/kia nemaju sa radi, alebo co ja viem co :)
Dakujem kazdemu za radu/skusenost.

Obrázok mi nešlo nahrať. Tak môžem poslať cez ss
mariankooo Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 03.04.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed (2020)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Android auto Carlinkit 4.0 adapter nezobrazi spravne obr

Příspěvekod Luiz » 31.05.2023 07:57

Mám s Carlinkkit 4.0 stejný problém jako ty. Sice tvou fotku nevidím,ale je jasné co máš na mysli. Jak píšeš, musím stisknout např. tlač. Media a v něm zvolit Apple Carkit, protože Android auto je zašedlé. Nicméně po volbě Apple Carplay se spustí Android Auto už normálně. Obraz je sice trochu roztažený, takže kulaté ikony jsou trochu šišaté, ale to mi nevadí tak, jak po startu nutnost mačkat tlačítka. Uvidíme, zda s tím Kia v budoucnu něco udělá.
Kia ProCeed GT 2021 Lunar silver
Luiz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 11.07.2021
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Android auto Carlinkit 4.0 adapter nezobrazi spravne obr

Příspěvekod Luiz » 31.05.2023 09:31

Trochu jsem laboroval s nastavením Carlinkit 4.0 a docílil stavu, kdy se po nastartování automaticky a korektně bez jediného kliku spustí AA a v mém případě rovnou navigace Waze, kterou při cestování po ČR osobně preferuji.
Defaultně má Carlinkit nastaveno rozlišení obrazu na AUTO, ovšem z neznámého důvodu to vede k deformovanému rozpixelovanému obrazu. Pro opravu obrazu je nutné přepnout zdroj či vypnout/zapnout obrazovku. Rozlišení je proto potřeba změnit, protože s nativním rozlišením 1920x720 zjevně nestartuje korektně.
Pro vstup do Carlinkit settings je nutné jej odpojit od datového USB slotu v autě a připojit jej pouze k nabíjecímu, který je v PROCEEDu hned vedle (je také možné použít jakoukoliv USB nabíječku či PC/NTB). Jinak by se automaticky pároval s vozem a neumožní zobrazit nastavovací stránku v prohlížeči.
Jakmile začne Carlinkit vysílat wi-fi síť (po cca 10s od připojení k napájení), telefon na ni připojte. V mém případě se wi-fi síť jmenuje "KIA10". Ve web browseru v telefonu zadejte IP adresu 192.168.50.2 (stránka se mi stále nechtěla načíst, musel jsem v telefonu vypnout mobilní data). Tím se dostanete do nastavení Carlinkit - viz foto v příloze. Dole je potřeba zvolit záložku Settings. V podmenu Video Resolution je na výběr několik rozlišení a se všemi se Carlinkit spouští korektně. Ovšem při volbě 800x480 je obraz rozmazaný, při 1280x720 také není nejostřejší. Ideální by bylo samozřejmě nativní rozlišení, ale s ním se AA nespouští korektně. Nicméně při volbě CUSTOMIZE a zadání rozlišení 1900x700 se spouští korektně a obraz je ostrý. Osvědčilo se mi také rozlišení 2560x1080, při kterém je obraz také ostrý a velikost ikon/textu tak akorát. Proto jej používám.
Co se týká horizontálně roztaženého obrazu, vyzkoušel jsem mnoho kombinací různých rozlišení, žádná nevede k opravě, ikonky jsou stále trochu šišaté. Tak snad s tím něco udělá aktualizace firmwaru Carlinkitu či Kie. Při různé kombinaci rozlišení můžete narazit na příliš drobný obraz (ikony/texty/mapa) nebo naopak příliš velký. V takovém případě je možné velikost upravit v podnabídce DPI. Smysluplný rozsah je v rozmezí 140-300. Čím menší číslo nastavíte, tím jsou ikony/texty/mapa drobnější.
Resolution.jpg
Carlinkit settings.jpg
Carlinkit Home.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia ProCeed GT 2021 Lunar silver
Luiz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 11.07.2021
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Android auto Carlinkit 4.0 adapter nezobrazi spravne obr

Příspěvekod Lubos1 » 31.05.2023 12:40

Ja pouzivam toto a ziadny takyto problem nemam. Zapojim a ide. Akurat sa po dlhsej dobe v mobil v bezdrotovej nabijacke prehreje.
Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2024 Deluxe White
Škoda Octavia RS TSI 2024
exKIA: XCeed GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 2023, Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT 2020, Ceed 1.4 GT-Line T-GDI 7DCT 2019
www.autogratis.sk
Uživatelský avatar
Lubos1 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 139  
Registrován: 19.11.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Android auto Carlinkit 4.0 adapter nezobrazi spravne obr

Příspěvekod lebka75 » 28.08.2023 11:34

Lubos1 píše:Ja pouzivam toto a ziadny takyto problem nemam. Zapojim a ide. Akurat sa po dlhsej dobe v mobil v bezdrotovej nabijacke prehreje.


ahoj pořád ti AA bezdrátově funguje v pohodě, přemýšlím že bych tu krabičku zkusil taky koupit
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km


Zpět na ceed SW

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot]