Kia Pro_Ceed GT

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod RomanS » 02.07.2020 16:19

U aplikace UVO je napsané: [Kompatibilní s modely: Ceed MY20, Proceed MY20, XCeed MY20, e-Soul MY21, Niro HEV & PHEV & EV MY20, Sportage MY21, Rio MY21, Stonic MY21]
Tady je přímo v taliánským videu UVO s proceedem https://www.youtube.com/watch?v=chXMhFkiPms
Kia ProCeed GT 2020 1.6 GDI automat + panorama + tažné
Škoda Octavia III 2013 1.2TSI 66kW Ambition
Opel Astra H OPC 2009 2.0T 177kW Sport
Opel Astra H GTC 2006 1.6 85kW Cosmo
Uživatelský avatar
RomanS Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  Témata: 6
Registrován: 29.05.2020
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2020)
18 km @ 12 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Luke » 03.07.2020 09:01

Luke píše:Máte je někdo? Zkušenosti?
https://www.autotasky.cz/product-catego ... a/proceed/


Tak jen doplňující info, nekoupil jsem tašky do celého kufru kvůli kočárku, který stále vozíme, ale vybral jsem jiné uspořádání, zvolil jsem tašku širší a delší, než doporučuje výrobce a přestože její délka je o 10cm větší, tak se za ni vleze stejná taška určená jako kabinové zavazadlo do letadla(osobně ji budu používat na helmu - vleze se tam krasně i s racing botama).

Pokud by to někdo chtěl jako full setup, tak ta původně určená 56L aero taška za kočár pořád vleze, akorát já tam misto ní mám už dříve koupený kufr, nebo v kombinaci s roletkou mám kočár v jiném uspořádání a vleze tam taška ke kočáru.

Velká výhoda je, že když jsem nastavil rozměry té velké tašky podle mých představ, stále jde plnohodnotně otevírat ta velká schránka na začátku kufru, za mne 100% spokojenost.

Obrázek
Obrázek
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 154  
Registrován: 06.05.2019
Bydliště: Ostrava!!!  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Rives » 03.07.2020 09:09

Aký kociar používaš? :)

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Luke » 03.07.2020 11:52

Anex Sport, vrchní část kočíku není samozřejmě na fotce, ale vleze tam, v kombinaci s malou taskou i s roletkou a s velkym kufrem dozadu bez roletky.

Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 154  
Registrován: 06.05.2019
Bydliště: Ostrava!!!  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod RomanS » 03.07.2020 14:05

Vím, že řešíte cestovní tašky, ale pro představu se podělím, jak to vypadá s bedýnkama.
Jinak vana je z gumoplastu, tak se dá dobře ohýbat a taky se dostanu do první přihrádky. (Octavia měla tvrdou vanu a nedalo se ohnout vůbec nic. Za to to byla vana jako vana a nevadilo tam vytečení pár desítek litrů tekutin).
Já si to bez vany představit neumím. Vadilo by mi bez ní, jak se ten koberec hned obalí drobkama. Z toho bych tekl. Už jak to máš na fotce, to bych musel vysát. Jsme doma na čistotu asi moc:)
Kočárek už naštěstí rok řešit nemusím, ale klasický houpací od Roanu se tam vejde. Zkoušel jsem do kufru naložit 20" dětské kolo a musel jsem oddělat přední kolo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia ProCeed GT 2020 1.6 GDI automat + panorama + tažné
Škoda Octavia III 2013 1.2TSI 66kW Ambition
Opel Astra H OPC 2009 2.0T 177kW Sport
Opel Astra H GTC 2006 1.6 85kW Cosmo
Uživatelský avatar
RomanS Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  Témata: 6
Registrován: 29.05.2020
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2020)
18 km @ 12 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Luke » 03.07.2020 20:43

Ano, máš pravdu, vysával jsem hned pak a měl jsem to nafotit až po :D Nicméně s kočárem, tam pořádek udržovat moc nejde.
K bedýnkám - naprosto chápu, že ti přepravky vyhovují, kdybych jel na týdenní nákup no hypermarketu, asi by to bylo dobré řešení, ale na běžné přepravování pro mne je to strašně nepraktické, vlezou tam jen malé věci - nemůžu tam dát kočár, odrážedlo, koloběžku a podobně, co běžně vozím v autě. Další věc, já potřebuju větší zavazadlo na kolečkách, které můžu vozit na závodech po paddocku, přepravky jsou malé a nosit 3 přepravky třeba půl kilometru je prostě strašně nepraktická věc pro mne.
Poslední mne strašně irituje ta nevzhledná podlaha, asi nějaká nepřesně ustřižená protiskluzová podložka, to by mi osobně strašně vadilo, ale plně chápu to, že tobě to vyhovuje nebo někomu jinému, já jsem upřednostnil raději ty dvě tašky, nebo v opačném případě na drobnosti využívám ty tři přihrádky pod podlážkou a kufr je prázdný a když se chci pořádně svézt, nic tam nelítá :)
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 154  
Registrován: 06.05.2019
Bydliště: Ostrava!!!  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod hoodoo » 05.07.2020 11:58

Zase jsem se za Váma došel po delší době podívat, tak trochu shrnu pár věcí mým pohledem :D :

tyma píše:Chod do servisu spravia ti aktualizaciu v cr adaptivny je len v gt
v ČR stále adaptivní tempomat nemáme. Nejdříve mě to štvalo, ale teď zptně si myslím, že více využiju panoramu (tzn. neustále) než AT. Ikdyž prostě idál by mělo mít oboje...

luptakpavel píše:Čau chlapi.Tak včera prvá garancka.Aktualizacia softu pomohla a autíčko ťahá ako šľak.A ešte super cena 104 euro.Topolcany super prístup aj cena.
Pěkná cena, já byl na první garančce a měl jsem to za 3800 Kč...
Rives píše:...na brzde ... Namerali nejakých 161kW a 317Nm.
To se mi fakt nezdá, to je spíš po instalaci chipu než jen po ECU. Já osobně nějaký nárust výkonu nezpozoroval.

luptakpavel píše:...Nemate niekto skusenosti s touto strankou?Chcem nieco poobjednavat.https://maxtondesign.com/eng_m_Our-Offe ... ?node=2359.
Dakujem
Se stránkou ne, po zimě jsem koukal na českou, ale... mě to přšlo celý hrozně kýčovité, už z fotek je znát jak je to bastlený - přední nárazník má jinou černou než používá Kia, takže ten přechod (černá Kia vs černá jejich) bolí, a ta červená najednou ukončená černou je taková divná. Stejný problém jsem měl s bočníma lištama, lišta vzadu za kolem no to je jak když tam plácnu dřevěnou fošnu na černo a největší extrém ty hrábě namísto difuzoru :? :lol: Takže co mě fakt zaujalo byla lišta nad kufr, ale rozmyslel jsem si to po prohlídnutí promo fotek, u kterých bych čekal nejlepší možné provedení práce, ale ta lišta prostě nesedí přesně... Tzn reálně jediná fakt dobrá věc na autě jsou ty kola :thu:

Playba píše:Nevyzkoušels už náhodou něco z toho? Případně někdo jiný nebo jiné chiptuningy? Docela by mě zajímala ta zkušenost, jestli je reálně poznat rozdíl ve výkonu, krouťáku a spotřebě, jízdních vlastnostech a třeba i zvuku motoru...
Čekal jsem aby proběhla první garančka, teď se k tomu vracím, ale ještě tam nic nemám. Zatím je ve finále https://www.xtuning.cz/chip/kia/cee-d-5166/1.6-t-gdi-150-17343/ se zápisem do TP.

RomanS píše:Jak se mi líbily budíky 2019 verze, tak se mi LCD 2020 moc nelíbí. Jde to vidět hlavně večer, když vypnete motor a přehraje se animace. Rámeček nesedí na grafice, vypadá to jako bastl, omylem.
Já jsem na tom obdobně - nejdříve mě mrzelo že nemám digitál, ale když jsem pak viděl co (ne)umí, tzn žádný mapy apod., tak jsem fakt rád za analog. Ale větší navi závidím furt :lol:

tatterd píše:...- tempomat se vzpamatovat a funguje
- zatím největší problém je pro mě najít nastavení sedačky pořad mě bolí záda
- spotřeba 8,5
Já bych ten tempomat stejně řešil, alespoň ať kouknou na diagnostiku jestli tam někde není problém, chtěl bych mít klid. U sedačky mi vadí jen nedostatečně nastavitelná hlavová opěrka. A spotřeba je na Proceeda v pohodě :thu:

RomanS píše:...měl jsem cca hodinu otevřený kufr ... Potom jsem zmáčkl tlačítko na zavření a dojelo mi to jen do půlky. Otevřel jsem tlačítkem a zavřel, celkem to prásklo na dorazy. Další otevření a zavření už byly dobré, zkusil jsem to několikrát. Vypadá to, jako by se to zavzdušnilo či co. Nevím, na jakém principu jsou ty vzpěry.
Měl jsem už vícekrát kufr otevřený přes celou noc a tohle mi nikdy neudělal, vždy se bez problémů zavřel.

Rives píše:Ja som si konečne našiel čas a vyhodil auta tie organizery. Všetko čo som tam mal sa mi zmestilo pod to k "rezerve" a mám o 12cm hlbší kufor čo je poznať hlavne keď teraz vozim kočík a vanicku. :)
Na běžný ježdění mám v kufru organizér a v něm nějaké věci, na dovolenou kdy spím v autě je nutností (rovné ležení), na dovolenou s rodinou do hotelu je venku (narvu víc bagáže :lol: )
Ltd-mp píše:Tak toto je téma co mě zajímá. Podle info o rezervě předpokládám, že máš taky GT line. Máš nějaké foto z realizace nebo konečný výsledek? Občas vozím zboží zákazníkům a některé bedny jsou na výšku vyšší a musím kvůli toho sklopit sedačky a posunout to dál do auta aby se věšlo, přitom těch 12cm by bylo OK. Gratuluji k realizaci!!!

Luke píše:Taky GTline, taky rezerva, takze cekam na info ;-)

dával jsem sem (http://www.kia-club.org/gallery/album.php?album_id=1193) fotky, jestli to tahle stačí. kdyby ne, možná jich najdu víc, stačí napsat.

RomanS píše:ProCeed po 25000km... https://www.youtube.com/watch?v=outKt-Hf-dY Mimochodem ty sedačky vypadají ošklivě, čekal jsem větší kvalitu :(
Mě tam nejvíc zaujaly ty gumové vložky (vzadu a ve předu v držákách na pití, boční kapsy dveří...) s červenou linkou na konci, víte kde to sehnat? Nebo jste to tam někdo měl origo?

Luke píše:
Luke píše:Máte je někdo? Zkušenosti? https://www.autotasky.cz/product-catego ... a/proceed/
Tak jen doplňující info, nekoupil jsem tašky do celého kufru kvůli kočárku, který stále vozíme, ale vybral jsem jiné uspořádání, zvolil jsem tašku širší a delší, než doporučuje výrobce a přestože její délka je o 10cm větší, tak se za ni vleze stejná taška určená jako kabinové zavazadlo do letadla(osobně ji budu používat na helmu - vleze se tam krasně i s racing botama).

Moc pěkný tašky! Jaký jsi nakonec vzal rozměry? A nesehnal jste někdo vak na lyže, který se bude nechat uchytit pásem? (nebo fakt nakonec koupím škoda vak? https://www.obautodily.cz/skoda-roomster-yeti-karoq-vak-na-lyze-karoq-pouze-s-varioflex-zadnimi-sedadly-original-cerny-11692cz2612/?gclid=Cj0KCQjw9IX4BRCcARIsAOD2OB24zdDI1Miv0dklsSzKtfZyd_bG6mKXWet-sQRBzx3ot6s_PLUlPLYaAl3-EALw_wcB? :huh: )
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod hoodoo » 05.07.2020 13:03

RomanS popsal zkušenosti s autem moc pěkně, proto se mu pověnuji v samostatném postu a proberu ho podrobně po částech :thu: :
RomanS píše:Ahoj,
auto bylo na první pohled wow a nadšení a tak po nedlouhém vybírání jsem si pořídil bílého Proceeda GT s panoramou a automatem + všechny možné doplňky a rychlo odnímatelné tažné hlavně skrz nosič kol (jedná se o Ateru z konfigurátoru)+ sadu zimních kol 18" (Dezenty TA dark s TPMS ventilky a Continentaly TS850 = 35000,-). Čekal jsem 5 týdnů. Výroba je květen 2020. Kupoval jsem v PEMM Brno Bohunice, což mohu doporučit. Chci se s vámi podělit o zkušenosti a postřehy.

  • Montáž tažného a doplňků provedli hezky, nejde skoro ani poznat, že se tam dá připojit tažné. Jen tam trčí takové malé oko 1x2cm. Nárazník vyřízli minimálně a téměř neviditelně. Cca 1cm pásek mezi žebry difuzoru. Na přání mi vypojili modul falešného zvuku motoru pod oknem, což chválím. Na předváděčce mi to po zapnutí Sportu vadilo a ženě též. Teď je to kultivovanější - příjemnější.

prvně gratulace k autu! vybral jsi pěkný kola :thu: tažný jsem řešil přes origo servis, železo svc group a elektrika origo, nebylo potřeba cokoli řezat a na autě tažný není nikde poznat, dokud nevyklopím elektriku. A čím víc tu čtu o vypnutí falešného zvuku, tím větší chuť mám zajít do garáže a taky ho utnout :lol:

RomanS píše:
  • Velké zklamání byla absence adaptivního tempomatu a nečekal jsem to, protože to na každém videu od novinářů bylo. Na druhou stranu mřížka chladiče je bez radaru hezčí.
AT mě mrzí do dneška. Na druhou stranu panorama byla důdod, proč jsem se o Proceed začal vůbec zajímat (v kategorii aut +- 150 kw), plus potkat králíka S a nebo BEZ AT je velký (finanční) rozdíl - který by teda nebolel mě, ale pojišťovnu.

RomanS píše:
  • Trochu mně štve, že nejde deaktivovat systém udržení jízdního pruhu jako trvale vypnutý po nastartování. Na okreskách mi to vadí, na dálnici je to použitelné a vhodnější. Budu si muset udělat nějaké moduly na vypnutí pod tlačítkovou lištu společně i se start stopem.
Souhlas, k tomu bych dodal nutnou deaktivaci start/stop a naopak nutnost aktivace Autohold. Pokud to nějakým čudlíkem vyřešíš, určitě nafoť montáž, díky :thu:

RomanS píše:
  • ...Z přihrádek v kufru jsem byl skeptický, ale nakonec se mi to líbí. Navíc je dno výše a vyhovuje mi to tak.
Přihrádky v kufru jsou další věcí, kterou si mě Proceed získal a která nakonec rozhodla o koupi. Vždy jsem měl v autě nějakou tašku/krabici s pár volovinama, kterou jsem musel nějak ukotvit v kufru. Tady mám ty věci pod kufrem a tím prázdný kufr vlastně - super!

RomanS píše:
  • ...chválím prostřední LCD a také možnost přehrávat např. dětem pohádku přes celou obrazovku. Celkově se mi multimediální centrum fakt líbí...
Tohle jsem popravdě ještě nezkoušel, jak přehráváš multimédia?

RomanS píše:
  • Chybí mi přihrádka na reflexní vestu pod sedadlem (detail, ale je to fakt fajn ji mít vždy po ruce a ne v kufru pod podlahou. Tohle má Škoda dobré).
Reflexní vestu u řidiče mám nalevo na podlaze mezi dveřmi a sedačkou, je tam takové vybrání, kam pěkně srovnaná sedne. stejně tak (zrcadlově) i u spolujezdce. Vzadu mám vesty v kapsách dveří.

RomanS píše:
  • Nalepený hmyz se hůře čistí z falešných nasávání na brzdy, je to tak trochu daň za parádu.
Auto myju nejméně každé tankování, někdy i víc (nejen ty jsi detailista), hmyz jde dolů věsměs v pohodě. Ale občas za těch 4xx km je to tak velký hřbitov, že to nejdřív zcákám přípravkem (auto finesse citrus je super) a za chvíli to jde dolů jako po másle. A jak píšeš "falešný nasávání" - ono tam trochu vzduchu na kolo jde, takže slovo falešný je skoro moc silný, spíš to vystihuje "nefunkční" 8-)

RomanS píše:
  • Malý výhled zpět mi třeba nevadí, byl jsem zvyklý z Astry H OPC, kde bylo okno ještě menší. Co mi naopak vadí a zvykám si pomalu jsou drátky v čelním okně. A mimochodem pěkně tlumí signál na dálkové k vratům (auto je skoro faradayova klec). Musím dát ovladač k bočnímu oknu.
Astru jsem neměl, ale s malým výhledem dozadu jsem auto koupil, takže ho (už) neřeším, boční zpětná zrcátka vidí dozadu dostatečně. S drátky vepředu nenám problém, naopak jsem na ně zvyklý již z dob Mondea Mk.2 a jsem za ně rád.

RomanS píše:
  • Byl jsem zvyklý i na adaptivní podvozek a světla, což je zde velká škoda. Ještě jsem nepřišel na to, proč zde nemusí být ostřiky světlometů, když xenony to musí mít už hodně dlouho.
Adaptivní podvozek a natáčecí světla (ještě lépe LED MATRIX) - to vše by bylo super, no což už... Každopádně ostřikovače xenonů vycházejí z legislativy a LED tam psaný nejsou - takhle jsem to slyšel, paragrafy jsem nikdy nehledal.

RomanS píše:
  • IsoFix na sedačkách je poměrně vysoko a když tam připnu sedačku Cybex Pallas M Fix, tak nesedí hezky jako u Škody po celé ploše, ale jen na přední hraně a zmíněném IsoFixu. Snad se hrana sedačky nevymačká do sedáku.
Sedačku (stejnou) tam mám přes 15tis km, ale teď jí mám ma víkend vyndanou - sedák i opěrák je v pohodě, jediná omáčklina je na opěrce hlavy - uvidím jak bude vypadat za pár dní, až tam půjde sedačka zpět.

RomanS píše:
  • Moc nechápu tlačítka na klikách dveří, měl jsem to na Astře z roku 2004 kapacitně. Mám trochu obavy ze zatíkání vody k tlačítkům. Osvětlení klik je dobré, mohlo by být i na zadních dveřích. Nechal sem si dát i osvětlení na spodní hranu dveří (prosté bílé bez loga) a též i na nohy (také bílé). Nechápu, proč nenabízí i osvětlení zadní řady sedadel. Třeba takové nejlevnější Picanto tu možnost má.
Celkově tento "keyless" systém je zvláštní, na Laguně III (přes 10 let starý auto) jsem měl klíče v kapse a fakt tam byly tak dlouho, než šly kalhoty do pračky. Odemknutí i zamknutí auta automaticky bez jakýhokoli klikání kamkoli, nastartování tlačítkem... O osvětlení do dveří si stále nejsem jistý, jestli jej potřebuji, ale na zadních sedačkách si myslím, že by spodní světla byla zbytečná - díky panoramě je vzadu na každé straně stropu světlo, které svítí pěkně a vlastěně téměř až pod sedačku (už jsem večer jen za světla auta hledal pod sedačkama hračky a je tam vidět docela slušně).

RomanS píše:
  • Automatická převodovka při klidu na rovince točí celkem málo, obecně nejsem zastánce benzínu pod 2000 otáček. Tady to točí někdy 1500 jak diesel. Při malém šlápnutí na plyn ale přeřadí na nižší. U Sportu se to nestává. Zkoušel jsem použít pádla při automatickém režimu při předjíždění (byl to ten případ při 1500 otáčkách) a převodovka mi vyhověla a nechala zařazený stupeň a v celkem širokém spektru, pak si přeřadila sama na vyšší převod. Je to můj první automat, za mě je to dobré. Jen si pomalu zvykám, že když dobržďuji, tak to vždycky trochu cukne, jak se přetahuje motor a brzda. U manuálu se sešlápnutou spojkou, nebo neutrálem se dá zabrzdit úplně krásně bez cuknutí do plynulého zastavení.
V zimě po městě jsem jezdil hlavně na sport, aby měl motor lepší otáčky (celkově po městě nechávám často auto na "plný" automat), jinak mimo město jezdím hlavně s pákou v levo a řadím si sám (pak neřeším, že při tempomatu na 100 do mírného kopce auto začne divoce podřazovat - to mě vždy točí), tím si i před městem podřazuji tak, abych na značce měl kolem 55. A že to podřazuje pomalu (automatický a dloouhý meziplyn) je bohužel fatk, celkově na nejpružnější zrychlení se dostanu ve sportu na plnou automatiku, pak tam ze zařazený 7 ve stovce na plně sešlápnutý plyn skočí klidně trojka, ale okamžitě. Když bych chtěl takhle podřazovat sám (páka v levo), tak než se dostanu na čtyřku, uběhne snad týden :x .

RomanS píše:
  • Mám gumové koberce "do každého počasí" a čistí se fakt hezky. Oproti kobercům z Octavie se dají vyčistit hezky. U Škody nešly moc dobře vyčistit, zůstavaly tam po uschnutí světlé fleky.
Já jsem zastáncem koberečků po celém autě (líbí se mi víc) a čistí se až překvapivě dobře. Mým dobrým kamarádem je košťátko na sníh :lol: , které z koberečku smete největší nečistoty a vysavač doladí zbytek. Ale když jsem psal že auto myju často, koberečky dělám častěji 8-), takže taky proto se možná čistí v pohodě.

RomanS píše:
  • Jak je to tady s alarmem? Je tady, nebo není? Jak poznám aktivaci? Ani jsem nikde neviděl senzory v interiéru.
mě to bliká na přístrojovce uprostřed směrem ven z auta.

RomanS píše:
  • Auto má hezký zvuk, vypadá rychleji, než doopravdy je. Osobně se mi vzhled velmi líbí a nikdy bych neřekl, že si pořídím KIA.
  • Hluk od pneumatik nepozoruji. Vlivem sport výfuku není v kabině úplné ticho. Ale to už je jasné od koncepce auta.
  • Jako plus hodnotím absenci SOS zařízení (nebo jsem ho nenašel?)
  • Kolejnice v kufru nemáme, ale na druhou stranu tam máme vanu a kolejnice bych nevyužil.
  • Páte dveře u každého Proceedu nelícují s hranou karoserie. Proč?
  • Ať nejsem jen u kritiky detailů, na plno místech jde vidět, že to chtěli dotáhnout do detailu viz. různé vizuální detaily karoserie.
  • Černý design polstrování je hezký, netradiční. Černé plasty interiéru jsou vizuálně hezké, auto vypadá s nimi o třídu výše. Nevýhoda je, že tam jde vidět více prach a otisky. Moc nejsem zastáncem natočení středového panelu k řidiči, ale tady je to celkem přijatelné.
  • Páčky u volantu jdou více z tuha, než jsem zvyklý z ostatních aut. Tempomat je zvláštně umístěný na volantu a musím si zvykat. (Mimochodem, četl jsem zde pobreky na vypnutí tempomatu při zmáčknutí spojky a mně to tak vyhovuje. Štvalo mně u Škody, že jsem podřadil u dojíždění třeba k semaforu a autem to škublo, protože se tempomat nevypnul. Ale já mám teď automat, tak se mě to netýká).
  • Jedna velká výhoda pro mě a to jsou zrcátka s mrtvým úhlem. Kdo to dnes ještě má.
  • Roletka v kufru je taková dle mě mírně odfláknutá. Ne samotná roletka, ale systém aretace.
  • Zadní sedadla jsou rozdělena na 3 díly, to chválím.
  • Couvací kamera by snesla větší rozlišení.
  • Klacek na podpěru kapoty je mínus, plynové vzpěry měly auta 20 let zpátky jako standard. Nechápu.
S autem jsem v celku nad míru spokojený, snad ta spokojenost vydrží dále.
Pod tohle se můžu podepsat, moc pěkné shrnutí :thu:

RomanS píše:
  • Spotřeba po šetrném nájezdu 300km je kolem 10l/100km, což je bída, ale snad to sedne. A to jsem tankoval dle testů nejkvalitnější palivo v ČR Vervu 100. Moje stará Astra 2.0T měla při sportovnější jízdě 8.1l/100km též s Vervou 100.

Sanchez píše:...Spotreba si sadne, aspon dufam, ale je tu par expertov, co nemaju spravne navyky uspornejsej jazdy.
já jsem jeden z těch špatných návyků - píšu to poněkolikáté, prostě auto se 150kw nemám jen na jízdu po okresce ve stylu "mám vzadu plato vajec a na hlavě klobouk" :lol:, ale taky se s tím občas pár kilometrů svezu - podotýkám občas, jen díky tomu mám průměr kolem 9, jezdit s tím jen na zábavu tak mám tak 13 - 15... a navíc s autem najezdím tak dobré půl nádrže jen po městě, a to dělá taky hodně (ve městě beru průměr kolem 10 jako standart a to ve městě jezdím předpisově, často i míň, než je limit)
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Osvětlení kufru

Příspěvekod hoodoo » 05.07.2020 13:06

A shrnutí zakončím třetím postem, zaujalo mě řešení osvětlení v kufru:
RomanS píše:V kufru, u zrcátek pod clonami jsou festoon patice velikosti 28mm. V kastlíku je festoon 36mm. S trochou šikovnosti při použití kleští jde použít místo 28mm velikost 31mm. Musí se trochu vyhnout pružící plíšek. LEDky festoon 28mm se moc nedají sehnat. Hlavně v kufru jsem chtěl vyměnit bludičku, aby tam bylo něco vůbec vidět.
tohle mi příjde jako fakt jednoduchý, ale zároveň funkční řešení, nedáš nějakou fotku, jak to svítí v noci?
MP1 píše:Ja som batožinový priestor Proceeda riešil takto.Obrázek
moc pěkný osvětlení, jak jsi vyřešil zapojení a uchycení?
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod MP1 » 05.07.2020 16:55

Lišta pre LED je typ pre 45% sklon.
Prilepené obojstrannou páskou k rolete.
Napájanie som potiahol od origo svetla, spravil dieru do tapacíru pod roletou a dal tam cinch konektor, keby som chcel dať preč roletu.
Foto konektora nedám, lebo je to príšerne odfláknuté a nemám čas (nechce sa mi) to dokončiť. Musím zohnať novú cinch zásuvku, pôvodnú som poškodil pri montáži.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2194  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod rotoped64 » 05.07.2020 17:51

MP1 píše:Ja som batožinový priestor Proceeda riešil takto.Obrázek
Odkud máš prosím tu lištu? Nehodil bys sem odkaz?
Děkuji!

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
-------------------------------------
Současné přibližovadlo: Mazda 6 Wagon 2.0 2019, MT Machine Gray
Předchozí Ford Focus 1.8 TDDi 2003
rotoped64 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  
Registrován: 17.06.2017

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod MP1 » 05.07.2020 19:36

Z predajne svietidiel. Na SK majú aj v Hornbachu. Pohladam nejaký eshop.
Edita:foto Alu profiluObrázekObrázekObrázek
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2194  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Osvětlení kufru

Příspěvekod RomanS » 07.07.2020 07:55

hoodoo píše:A shrnutí zakončím třetím postem, zaujalo mě řešení osvětlení v kufru. Tohle mi příjde jako fakt jednoduchý, ale zároveň funkční řešení, nedáš nějakou fotku, jak to svítí v noci?

Svítí to zhruba 2x tolik. Je to verze 2x5cm 36 LED. Nemusí se nic bastlit. Vleze to tam tak akorát. https://www.aliexpress.com/item/4000283 ... 4c4dq1Tly3

Spotřeba mi po první tisícovce km razantně klesla. Výlet Brno - Křivoklátsko - Brno za 7.5l a to jsem jel dost svižně (ale ne na max).

PS: Někdo na mě kousek od Prahy včera (pondělí 6. 7.) problikl z šedýho ProCeeda GT.
Kia ProCeed GT 2020 1.6 GDI automat + panorama + tažné
Škoda Octavia III 2013 1.2TSI 66kW Ambition
Opel Astra H OPC 2009 2.0T 177kW Sport
Opel Astra H GTC 2006 1.6 85kW Cosmo
Uživatelský avatar
RomanS Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  Témata: 6
Registrován: 29.05.2020
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2020)
18 km @ 12 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod Luke » 07.07.2020 08:42

hoodoo píše:
Luke píše:Taky GTline, taky rezerva, takze cekam na info ;-)

dával jsem sem (http://www.kia-club.org/gallery/album.php?album_id=1193) fotky, jestli to tahle stačí. kdyby ne, možná jich najdu víc, stačí napsat.


Díky.

hoodoo píše:
Luke píše:
Luke píše:Máte je někdo? Zkušenosti? https://www.autotasky.cz/product-catego ... a/proceed/
Tak jen doplňující info, nekoupil jsem tašky do celého kufru kvůli kočárku, který stále vozíme, ale vybral jsem jiné uspořádání, zvolil jsem tašku širší a delší, než doporučuje výrobce a přestože její délka je o 10cm větší, tak se za ni vleze stejná taška určená jako kabinové zavazadlo do letadla(osobně ji budu používat na helmu - vleze se tam krasně i s racing botama).

Moc pěkný tašky! Jaký jsi nakonec vzal rozměry?

Ta mensi je tech 45L je to rozmer cca 46x23x42 (AS17KG), ta vetsi ma 128L a je to cca 73*42*42(AW39LT), akorat ten rozmer 73 je zavadejici, diky tomu zadnimu zkoseni, pod uhlem sedacky, rozdil spodek vrch muze byt 10-12cm.
Proceed 7DCT GTline PLUS
Luke Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 154  
Registrován: 06.05.2019
Bydliště: Ostrava!!!  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia Pro_Ceed GT

Příspěvekod carlton » 07.07.2020 09:29

Byl zde dotaz na gumové vložky (vzadu a ve předu v držákách na pití, boční kapsy dveří...) s červenou linkou na konci. Našel jsem je na Aliexpressu, tak přikládám odkaz:-)

https://www.aliexpress.com/item/4000542 ... web201603_
carlton Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 24.06.2020
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé