Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Paul Atreides » 27.07.2023 21:34

To Vás nemělo odradit. :) Jen dát dostatek podkladů pro rozhodnutí. Včetně těch negativních. Mně vadí, že mnoho lidí problémy tutlá, protože si potřebuje racionalizovat své rozhodnutí. Děje se to i u menších investic, u auta je snaha obhájit své rozhodnutí poté, co člověk vydá statisíce, ještě silnější.
Problémy jsou na každém autě.
To, že Proceed v kombinaci se špatně nahuštěnými pneumatikami není na nerovnostech stabilní, se dá čekat.
Při správně nahuštěných pneumatikách se dají zatáčky projíždět velmi svižně a podvozek vás nádherně podrží.

Jinak myslím, že zkušenosti s Xceedem nebudou moc relevantní pro Proceed/Ceed/Ceed SW.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
KIA ProCeed GT Line 1.5 T-GDI 7DCT r. v. 2022 červená Infra
KIA CEED SW 1.6 CVVT Comfort Plus r.v. 2010 Q8 beige (prodáno)
Uživatelský avatar
Paul Atreides Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 194  Témata: 6
Registrován: 22.06.2010

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Paul Atreides » 27.07.2023 21:45

A z auta jsem nadšený.
Ty drobné mušky jsem v nadsázce popisoval už tady.
viewtopic.php?p=181998#p181998

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
KIA ProCeed GT Line 1.5 T-GDI 7DCT r. v. 2022 červená Infra
KIA CEED SW 1.6 CVVT Comfort Plus r.v. 2010 Q8 beige (prodáno)
Uživatelský avatar
Paul Atreides Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 194  Témata: 6
Registrován: 22.06.2010

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Beda » 27.07.2023 22:04

No ja si nemyslim, ze by vetsina problemy tutlala, opak je spise pravdou, vetsina lidi jde na internet hledat reseni sveho problemu, ktery treba ma s vozem. Kdyz se podivam na mezinarodni forum Kia, tak tam pomalu kazde druhe tema je dotaz, jak vyresit nejaky problem s vozem a tak to neni jen u Kia je to tak u vsech znacek :idea: Tezko najdete forum, kde by previsoval pocet temat s kladnymi zkusenostmi ty temata s problemy :huh:

Staci mi jet po dalnici D8 do Prahy a jsou tam useky, kde si reknu, ze to auto je pekne tichoucke a v jine casti (na jinem asfaltu) to bude presny opak, takze hluk od podvozku a odhlucneni mne osobne nejak netrapi, vzdy je to odvisle od urcitych okolnosti, ktere nedokazu vsechny ovlivnit :no:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Paul Atreides » 27.07.2023 22:35

@Beda To už jsme asi mírně OT, ale přesto:
1) Máte pravdu, že na všech internetových fórech o autech se řeší hlavně problémy. Většinou konkrétní technické problémy. A tato fóra zkreslují, že drtivá většina majitelů vozu a) buď na fóru není b) žádné problémy nemá a své pozitivní zkušenosti nepíše.

To ale nevylučuje, že na všech fórech existuje menšina nekritických nadšenců (fandů) nebo lidí, kteří si potřebují svou investici obhájit. A ti zase zkreslují realitu tím, že sice přiznávají některé technické (řešitelné) problémy, ale o těch soft problémech mlčí - nechci jim křivdit, třeba jsou opravdu spokojení a ty problémy nevnímají. A zrovna u aut mi přijde identifikace lidí se značkou silná. Pro značku skvělá zpráva, pro zájemce o auto, kteří nejsou fixováni na jednu značku, je nutné, aby rozlišoval mezi skutečnou zkušeností s autem a idealizovanou zkušeností fanouška. Na tomto fóru mi to ještě přijde hodně dobré :)

A jezdil jsem s více auty na stejných místech a skutečně si myslím, že Proceed s pneumatikami Primacy je hlučný nadprůměrně. A zaráží mě, že ve videorecenzích, kde jsem hluk v autě původně považoval za důsledek špatného snímání zvuku nekvalitním mikrofonem, o hluku recenzenti skoro nemluví. Fakt ten hluk neslyší? Považují ho za normální? Nebo ho slyší, ale nekritizují, protože chtějí půjčit další auta od importéra a nechtějí naštvat své diváky z řad KIA nadšenců? Fakt nevím a snad raději ani vědět nechci.


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
KIA ProCeed GT Line 1.5 T-GDI 7DCT r. v. 2022 červená Infra
KIA CEED SW 1.6 CVVT Comfort Plus r.v. 2010 Q8 beige (prodáno)
Uživatelský avatar
Paul Atreides Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 194  Témata: 6
Registrován: 22.06.2010

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod snike » 27.07.2023 23:35

Vnimani hluku v aute je jen subjektivni pocit kazdeho z nas ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod tom247 » 27.07.2023 23:42

Si zabil.
Ceed SW MY22 1.5T GT-Line
Obrázek
Uživatelský avatar
tom247 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 4
Registrován: 18.06.2022
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2022)
0 km @ 0 l/100km

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Turudumdum » 27.07.2023 23:43

Ještě k hlučnosti - v recenzích jsem kritiku na vyšší hluk od kol slyšel často (u SW). Proto mě to při převzetí až tak nešokovalo, ale nečekal jsem to tolik. Po snížení tlaku na správnou hodnotu mi hlučnost přijde docela v normě a neruší mě i přes kritizované pneu od Michelinu. Podle měření hlukoměrem v některých testech to nebyla žádná tragédie. Navíc pocit z hluku od kol umocňuje imho opravdu skvělé utlumení aerodynamického hluku, kdy ani při 120-130 km/h neslyším svist vzduchu.

U jiných aut s přefoukanými pneu to je podobné. Minulé auto, když bylo foukané na "eko" tlak, tak to bylo taky mnohem horší, hlavně komfort šel do kytek a po nerovné silnici poskakovalo.

Ceed jezdí při správném tlaku v pneu fakt dobře, i když nemám žádné GT ani GT--line, je nastavený opravdu dobře, jezdit s ním v zatáčkách ostřeji mě i baví. Celkově to auto mě hodně pozitivně překvapilo, výběru zatím nelituju (a to říkám jako člověk, co měl vždy jen VW koncern). Pár drobností by mohlo být jinak, ale v globálu výborné auto v dané kategorii.
Ceed SW MY23 1.5 T-GDI 6MT Top Premium
Turudumdum Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 32  
Registrován: 10.02.2023
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Osozu » 28.07.2023 00:15

Mam DCT SW Gtline z 52k a žiadny problém, radi hladko rozbehy ôk už by som manuál. Nechcel. Je to návykové . Hluk je väčší ale dá sa poriešiť napr www.ahifi.cz.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod XMira » 28.07.2023 16:45

frantisko.dobrot píše:...Přepokládám, že Ceed, ProCeed, xCeed budou mít ten stejný podvozek a tak stejný hluk? ...

Co jsem slyšel, tak Xceed má jiný podvozek (vyšší zdvih, tlumiče s hydraulickým dorazem, jiná tuhost pružin) a víc odhlučnění. V GT line má i dost široké pneu, což může taky hrát roli.
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
Uživatelský avatar
XMira Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 92  
Registrován: 02.10.2022
Bydliště: CB  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Ewerlast » 28.07.2023 23:54

Celkovo to netreba brať ako negatívum.
To auto jazdí lepšie ako väčšina (resp. Všetky) podobné autá koncernu... tie podvozky sú výrazne lepšie a hlavne zábavnejšie nastavené. Všetky Ceedy Albert Biermann a ten to nastavil výborne.

Auto má svoje muchy, ale to v dnešnej dobe každé. Človek si kúpi auto za 2-3x toľko ako proceed a má rovnako alebo viac problémov.
Kvalita áut klesá a šetrí sa kde sa dá.
Stále ponúka Kia najlepší pomer cena vs kvalita
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod frantisko.dobrot » 30.07.2023 01:38

Tak sem přidám update.

Nakonec jsem zjistil, že dealer kde bych kupoval Kiu má předváděčku ProCeeda. První tvrdil, že je to GT, ale já neviděl nikde "GT" ani neměl červené lemování ...šlápl jsem na to a říkám si ...jestli toto je GT, jak proboha jede ten GT-Line? Poukázal jsem na to a zrazu mu došlo, že ejhle no není to GT, to je GT-Line. - Nevadí, já chci koupit GT-line a přišlo mi to dostačující. :D (Byl to opravdu Gt-line)

- Nicméně mi bylo řečeno, že rozdíl mezi MY23 a MY24 není žádný a o žádném safety packu, který by měl být teď běžně v MY24 neví. Že je to prý to samé a jen se změnil "Rok" v názvu. Jelikož se rozhoduji mezi 7DCT MY23 vs Manual MY24 a není tam velký rozdíl, tak se přikláním k MY23 s 7DCT.

- Auto jsem projel, neměl jsem možnost vyzkoušet jiné typy vozovky, abych odposlouchal nadměrný hluk, nicméně hluk v kabině byl. Rychleji než 80 jsem nejel. Pasažér vzadu měl problém slyšet naši konverzaci vepředu a potvrdil, že ...ano, hluk tam je. Ale jak už tady bylo zmíněno, pneumatiky dělají u tohoto auta hodně a je třeba s tím počítat.

- Předváděčku měl v automatu 7DCT. Já nemám zkušenosti s auotmatem, ale bylo to příjemné. Působilo to na mě ...inovativně, nově, moderně a pohodlně. :D Nicméně jsem si myslel, že s předváděcím vozem, které má 8000 najeto, něco je. Když jsem šlápl na plyn - nemyslím na podlahu, tak autu trvalo, než to zaregistrovalo, takový delay. No pak jsem se dočetl na internetu, že u těch kia 7DCT je to normální a že je běžné, že to auto na vás chvíli čumí, že co po něm chcete a pak teda, "ok, tak já teda přidám no."

- Jsem celkem přesvědčený pro toto auto. Přiznám se, že zvažuji ještě Mazdu 3 150hp (e-Skyactive 2.0). Zpracování mi přišlo kvalitnější, výbava taky ok ...ale kufr byl k breku. Nemám sice děti, ale tak chtěl bych využít auto na víc, než jen na 2 tašky z Lidlu. Ano, existuje Sedan ale ten je paradoxně nějak škaredší, než HB.

Děkuji moc všem co mi tady odepsali. Já si ještě projdu tady forum, vyčtu si další zkušenosti no ...a už to musím rozhodnout tento víkend.
frantisko.dobrot Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.07.2023
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod snike » 30.07.2023 08:41

@frantisko.dobrot ... nevim kolik mel v tu chvili motor otacek, ale pokud jsi jel klidne tak kolem 1600? ... to pri seslapnuti akceleratoru na tebe bude "cucet" takrka kazde auto jakekoliv znacky s podobnym motorem ;) Od toho je tam funkce kickdown nebo rovnou rezim SPORT :yes:

Ocekavat u dnesnich motoru svazanych ekologickymi predpisy rychlou reakci v nizkyh otackach je utopie :)

Preji ti stastny vyber :thu:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Ewerlast » 30.07.2023 14:00

Presne ako píše Snike.
Ekológizácia spôsobila, že odozva je výrazne horšia, aby boli nižšie emisie. Potom je tam mód SPORT, ktorý odozvu zlepší x násobne.
Rovnaký problém má momentálne aj VW group. Ešte 6-7 rokov dozadu tie auta boli "živšie" a režim SPORT ani nepotrebovali. Teraz módy ako ECO, NORMAL, SPORT a pod. Dávajú možnosť šoférovi, akú odozvu chce.
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Mvr » 25.08.2023 20:16

Nakupem jsem si prochazel pred par mesici, postreh pri koupi skladovky:

1. prodejci (ale to neni problem jen u Kia) radi "prikrasluji" datum vyroby. Cert vem mesic dva, ale pul roku, nebo i rok, je uz dost.
Pro Kia VIN neni dekoder, ze ktereho lze urcit datum vyroby, VIN obsahuje pouze seriove cislo. To je nastesti inkrementalni, takze kdyz clovek zna datum vyroby jinych kusu tak z nej priblizne dopocita rok i mesic vyroby. Samozrejme existuji dalsi voditka, typu tyden vyroby pneumatik, stitky v motorovem prostoru...:
Pro info (VIN lehce zcenzurovany):
U5YH6G17GPL064xxx - vyrobeno ~11/22
U5YH6G17GPL062xxx - vyrobeno ~9/22
U5YH6G17GNL059xxx - vyrobeno ~6/22

+ obecne body:
2. hluk - souhlas s Paul Atreides, za me je hluk jako u tridu horsiho auta a je to extremne slaba stranka auta. Samozrejme je potreba kontrolovat nahusteni pneumatik a to nejen kvuli hluku. Bohuzel zamestnanci pneu servisu si pokyn "tlak na 2.4" vykladaji jako 2.4 +- 20 % a na kazdem kole jinak... to je fakt na celorocni pneumatiky a do pneuservisu radsi vubec nejezdit.

3. automat - nejhorsi situace je v okamziku, kdyz si clovek sekundu po stlaceni pedalu rozmysli, ze plyn na 60 % je malo a potrebuje 90 %. To zpusobi dalsi prodlevu a podrazeni. Ale to je vlastnost, staci trochu predvidavosti a bud se tomu prizpusobit a nebo si podradit rucne.
KIA ProCeed GT
Mvr Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 26.01.2023
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia ProCeed (rada k nákupu)

Příspěvekod Beda » 25.08.2023 23:23

Ad 1. existuji dekodery na VIN treba tento => https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Kia po zadani VINu a stisku hledani klikni v radce s informaci o voze na posledni tlacko s pismenem "i" a tam je uveden presny den vyroby.
a nebo tento https://www.vindecoderz.com/ :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé