Proceed GT vs GT-Line

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Proceed GT vs GT-Line

Příspěvekod martee » 24.09.2023 23:37

Ahojte, riesim moznu vymenu mojho aktualneho Proceed GT-Line 2022 za Proceed GT 2023/2024.
Aktualny GT-Line 1.5 7DCT mam 2 roky a som velmi spokojny, ale uz od zaciatku rozmyslam, ze som radsej mal kupit "top" model s lepsim motorom a vybavou..

Moja otazka teda znie - je tu niekto, kto realne dokaze porovnat motory 1.5 a 1.6, idealne s automat. prevodovkou?
Konkretnu vybavu momentalne neriesim, ale vymenou za GT by som ziskal digitalne budiky, lepsie audio (je naozaj lepsie?), ine potahy sedadiel a elektricke sedadla.

Co ma vsak konkretna zaujima:
- je rozdiel vo vykonnosti naozaj pozorovatelny?
- ako je na tom hlucnost? Viem, ze GT ma sportovy vyfuk a huci to aj v klasickom rezime, ale je to znesitelne?
- dolezita je pre mna aj hlucnost na dialnici a trochu ma znepokojuje, ze GT toci vyssie otacky pri rovnakej rychlost. Kolko otacok ma napriklad pri 140 km/h? Aktualne 1.5 TGDI pri 7.stupni mam 2750 ot/min pri 144 km/h.

Spotrebu neriesim, som si vedomy ze je to cca o 2 litre horsie ako pri motore 1.5.

Poznamka - celkovo som s 1.5 a 7 DCT velmi spokojny, s autom sa mi dobre jazdia aj dlhsie trasy na dialnici, pri beznom jazdeni mi vykonovo nic nechyba. Samozrejme trpim na hluk od podvozku, ale to je celkovo problem Proceedu. Riesim teda len to, ci ma vyznam urobit vymenu za GT. Idealne by bolo zajazdit si aspon jeden vecer s GT, ale ziadny predajca v mojom okoli nema predvadzacku.. Dakujem za kazdy postreh.
martee Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 24.09.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Proceed GT vs GT-Line

Příspěvekod Ewerlast » 25.09.2023 10:48

Rozdiel v TOP výbave v podstate nie je.
Ak však ste mali "nižšiu" výbavu, tak digitálne budíky sú fajn, audio je lepšie (to základné je fakt oničom, JBL to aspoň trochu zachráni).
Elektrické sedačky sú za mňa super a hlavne sú výrazne lepšie a športovejšie (Dá sa priplatiť Seat pack do GT-line čo sú rovnaké sedačky ako v GT, ale s bielym prešívaním)

Mám GT a GT-line s automatom som jazdil. Rozdiel vo výkone tam určite je, no pri bežnom jazdení je malý. Pri "športovejšej" jazde ho cítiť
Výfuk je v normál režime v pohode, samozrejme ho jemne počuť a okolo 1800-2000 otáčok viac ako nad 2000, no zvuk je príjemný a vôbec nevadí. V SPORT režime je to už hlučnejšie, no pre mňa stále v pohode (na dlhší diaľničný presun to veľmi nie je )
GT točí pri 140 cca 2900-2950 otáčok, no motor nepočuť vôbec a výfuk len jemne (pri 140 počuť zvyčajne aerodynamický hluk, ktorý je aj tak minimálny)

Celkovo je GT trošku tvrdšie (tvrdšie pružiny) a má športovejší "feeling", najmä kvôli výfuku.
Ja by som nemenil. Celkový pocit z auta je lepší ako v GT-line. Z výbavy určite sedadlá, ktoré sú lepšie nastaviteľné (elektrické), JBL a digitálne budíky. Jazdne je to lepšie auto, ktoré fakt baví

Spotreba je tak o 1-2 litre vyššia pri normálnej jazde.
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Proceed GT vs GT-Line

Příspěvekod martee » 27.09.2023 20:11

Podarilo sa mi chvilu jazdit v GT 2022 po meste aj na dialnici, a mam z toho auta zmiesane pocity. Ak by niekto uvazoval o podobnej vymene ako ja, dam sem plusy a minusy.

Plusy:
+ zvuk v sportovom rezime je samozrejme pekny
+ vykonovy narast 45k oproti 1.5 nie je na papieri velky, ale pocitovo sa mi akceleracia zdala lepsia aj pri 3 ludoch v aute
+ exterier
+ podvozok je sice mierne tuhsi, ale stale je to pomerne pohodlne na mestsku jazdu aj po menej kvalitnych cestach

Minusy:
- moje najvacsie sklamanie - elektricke sedadlo vodica je v najnizsej polohe stale vyssie, ako manualne nastavitelne sedadlo v GT-Line. Pri mojej vyske 191 cm som mal trochu neprijemny pocit, kedze som mal hornu hranu predneho okna ovela blizsie v linii mojich oci. Toto moze byt jeden z dovodov, preco si nakoniec necham sucasny GT-Line. Jazdil som na GT bez panoramatickej strechy.
- rovnako aj menej priestoru (ziadny priestor..) pod prednymi sedadlami pre spolujazdcov vzadu, ale to bolo spominane velakrat
- aj pri vypnutom rezime sport je auto hlucnejsie, neviem si to uplne predstavit pri 3-4 hodinovej ceste na dialnici v kombinacii s dalsim bodom nizsie
- kratsie prevody, pri rovnakej rychlosti cca o 350 otacok viac ako motor 1.5 - takze pri tachometrovych 145 km/h uz presahujete 3tis otacok a znova, hluk
- velke sklamanie su "kozene" sedadla, alebo co je to za material. Po 2 rokoch opatrneho zaobchadzania na tomto GT uz zacala praskat koza na bocnom vedeni spodnej casti sedadla a vyzera to naozaj lacno.. zo sedadiel mam celkovo horsi pocit kvality ako v GT-Line s obycajnymi sedadlami v kombinacii latka/koza. Bocne vedenie je v hornej casti rovnake, len sedak je v GT mierne inak tvarovany s vyraznejsim vedenim.

Uprimne, ak by bolo mozne kupit GT bez elektrickych sedaciek, tak idem do toho. Ale necakal som, ze prave sedadla budu najvacsie sklamanie po skusobnej jazde.
martee Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 24.09.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Proceed GT vs GT-Line

Příspěvekod Ewerlast » 28.09.2023 09:59

FL má kožu na sedačkách lepšiu, nemala by sa tak ničiť + je dobré ju ošetrovať aspoň raz za čas.
Máte GT-line proceedu alebo Ceedu? Ono Proceed má ináč tvarované okno (prudšie, pocitovo sa sedí vyššie oproti Ceedu)
Oficiálne sú elektrické sedačky nižšie ako neelektrické, no ťažko posúdiť, keďže tieto elektrické sa už v neelektrickej verzii nerobia (samotné GT sedadlá sú mohutnejšie, možno sú tým ako vyššie)
Hluk pri diaľničnej rýchlosti v podstate nevnímam, mám zapnuté rádio/spotify a výfuk nepočujem takmer vôbec. Motor do 4000 otáčok v podstate nepočuť.
GT-line sedačky majú aj hore trochu menšie vedenie (aspoň keď som ich skúšal ja). V dolnej časti je to veľmi výrazné. GT alebo Seat pack v GT-line sú totožné sedadlá, len iná farba prešívania
KIA Proceed GT Experience Green MY24
Ewerlast Muž
Fanda vozů Kia
Léta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 4
Registrován: 23.01.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2023)
7961 km @ 7.8 l/100km

Re: Proceed GT vs GT-Line

Příspěvekod hoodoo » 28.09.2023 10:05

GT sedadla lépe drží, což je za mě plus který rozbíjí cokoli co jsi psal jako mínus (jako ok, mám 180 cm takže jednomu mínus rozumím). k tý výdrži: když člověk využívá odsunutí sedačky dozadu před vysednutím a dá si pozor, aby stehno netahal přes spodní boční výstuhu ale mimo ní (k tomu dost pomůže to odsunutí sedačky právě) tak z mojí zkušenosti v klidu můžu říct, že i po 4 letech je sedačka v pohodě bez známek poškození

plus k tomu hluku doporučuji odpojit generátor zvuku motoru, já jezdím vlastně furt ve sportu a bez toho drnčení přes čelní okno je to v pohodě
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Proceed GT vs GT-Line

Příspěvekod martee » 29.09.2023 12:01

Dnes som este obehol par predajcov a podarilo sa mi sediet v novom GT, aj GT s panoramou.
GT s panoramatickou strechou nemalo dostatok miesta ani pri beznom sedeni, pri kazdom pohybe som sa hlavou dotykal stropu.
GT bez panoramy bolo lepsie, ale stale je to o 3-4cm vyssi posed ako v GT-Line s mechanickymi sedadlami a nad hlavou mi ostava priestor akurat na prst, cca 2cm.
Aj napriek tomu bol vyhlad z auta ovela horsi, az by som povedal ze menej bezpecny, kedze sedim uplne pod stropom a musim mat viac sklopene sedadlo.

Absolutne nerozumiem preco toto niekto navrhol, aby malo GT povinne elektricke sedadla, kedze tymto cely model zrusili pre vyssich ludi, ktory sa uplne bez problemov zmestia do GT-Line.. tvar GT sedadiel je super, to vobec nenamiestam.
Za mna elektricke sedadla v aute tejto triedy nemaju zmysel, uplne mi bije do oci ze toto auto ako celok bolo postavene okolo mechanickych sedadiel a elektricke tam boli doplnene len ako "extra".

Ale pozitivne je aspon to, ze som to neobjednal a nezistil az pri preberani auta.
martee Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 24.09.2023
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)


Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé