Spiatočka

Sekce pro specifické dotazy k vozu PRO_cee'd.

Spiatočka

Příspěvekod Punishercop » 24.04.2024 18:53

Zdravim páni mám Proceed GT line manuál MY24 najazdené 17t km. Od začiatku pozorujem že sa mi tahšie zaraďuje spiatočka. Rýchlost 1 až 6 ide radiť v pohode. Radenie spiatočky ide ťažko, niekedy musím viac krát vyšlapnút spojku aby mi tam zapadla . Mám aj služobnú kiu ceed MY24 tiež manuál 1.5tgdi a tam to ide hladko preto to viem porovnať . Nemáte alebo nemali ste tiež niekto podobný problém?
Punishercop Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 18.05.2023
Bydliště: Hliník nad Hronom, BA  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Spiatočka

Příspěvekod Davirek » 01.05.2024 18:59

Mám to podobné. Spíše se mi stává, že tam zpátečka úplně nezaskočí. Když znova vyšlápnu spojku a zkusím znovu už tam spadne. Připadá mi to, že ozubení úplně nesedne do sebe. Těžko říct zda se toto dá nějak seřídit.
XCeed 1.5 T-GDI MY24
Davirek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 3
Registrován: 30.05.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: Spiatočka

Příspěvekod MP1 » 01.05.2024 20:55

Punishercop píše:Zdravim páni mám Proceed GT line manuál MY24 najazdené 17t km. Od začiatku pozorujem že sa mi tahšie zaraďuje spiatočka. Rýchlost 1 až 6 ide radiť v pohode. Radenie spiatočky ide ťažko, niekedy musím viac krát vyšlapnút spojku aby mi tam zapadla . Mám aj služobnú kiu ceed MY24 tiež manuál 1.5tgdi a tam to ide hladko preto to viem porovnať . Nemáte alebo nemali ste tiež niekto podobný problém?
Servis na to povedal čo? Že je to ok?

Spiatočka nie je synchronizovaná, preto ide ťažšie.
Neevidujem sťažnosti. Jeden Proceed si pamätám, ale nebolo to extrémne, aby sa rozoberala prevodovka.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2230  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Spiatočka

Příspěvekod MP1 » 01.05.2024 20:58

Davirek píše:Mám to podobné. Spíše se mi stává, že tam zpátečka úplně nezaskočí. Když znova vyšlápnu spojku a zkusím znovu už tam spadne. Připadá mi to, že ozubení úplně nesedne do sebe. Těžko říct zda se toto dá nějak seřídit.
Mne pomáha, keď cítim, že úplne nezapadla spiatočka, povolim tak jeden centimeter, možno max. dva spojku a R tam zapadne.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2230  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Spiatočka

Příspěvekod Punishercop » 04.05.2024 16:49

MP1 píše:
Punishercop píše:Zdravim páni mám Proceed GT line manuál MY24 najazdené 17t km. Od začiatku pozorujem že sa mi tahšie zaraďuje spiatočka. Rýchlost 1 až 6 ide radiť v pohode. Radenie spiatočky ide ťažko, niekedy musím viac krát vyšlapnút spojku aby mi tam zapadla . Mám aj služobnú kiu ceed MY24 tiež manuál 1.5tgdi a tam to ide hladko preto to viem porovnať . Nemáte alebo nemali ste tiež niekto podobný problém?
Servis na to povedal čo? Že je to ok?

Spiatočka nie je synchronizovaná, preto ide ťažšie.
Neevidujem sťažnosti. Jeden Proceed si pamätám, ale nebolo to extrémne, aby sa rozoberala prevodovka.

Servis som zatiaľ neriešil , teraz keď sa oteplilo vyzerá že ide ľahšie . Druhá garancka má čaká okolo decembra, ak to bude chladom opäť horšie budem to určite s nimi riešiť .
Punishercop Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 18.05.2023
Bydliště: Hliník nad Hronom, BA  Slovakia (sk)

Re: Spiatočka

Příspěvekod Davirek » 04.05.2024 19:41

MP1 píše:
Davirek píše:Mám to podobné. Spíše se mi stává, že tam zpátečka úplně nezaskočí. Když znova vyšlápnu spojku a zkusím znovu už tam spadne. Připadá mi to, že ozubení úplně nesedne do sebe. Těžko říct zda se toto dá nějak seřídit.
Mne pomáha, keď cítim, že úplne nezapadla spiatočka, povolim tak jeden centimeter, možno max. dva spojku a R tam zapadne.



Taky to tak dělám. Ale pokaždé mám strach, že mi to nezapadne, ale vyskočí a brnkne přes zuby. Zatím se to nikdy nestalo. Zvláštní, že tento stav Kia považuje za Ok.
XCeed 1.5 T-GDI MY24
Davirek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 3
Registrován: 30.05.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)


Zpět na ProCeed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé