Zdá se mi to nebo ne..

Příspěvekod Návštěvník » 25.11.2007 10:57

:D no tak to je supr, dekuji za prijeti, rodinka se pomalu ale jiste rozrusta :yes:
Ja jsem se citil dost osamoceny, mrnousu jezdi hodne, ale CRDi jsem v okoli jeste nepotkal :neutral:
Jinak cela moje historie je na http://www.spritmonitor.de/ uzivatel Navros :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod mino666 » 26.11.2007 12:43

Vytaj a zarad sa :-D Napis potom aj nejake skusenosti.
Mino

Kia Ceed SW1,6CVVT
Uživatelský avatar
mino666 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 6
Registrován: 20.11.2007
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
20500 km @ 6.6 l/100km

Příspěvekod nocnik511 » 26.11.2007 12:46

Navros píše::D no tak to je supr, dekuji za prijeti, rodinka se pomalu ale jiste rozrusta :yes:
Ja jsem se citil dost osamoceny, mrnousu jezdi hodne, ale CRDi jsem v okoli jeste nepotkal :neutral:
Jinak cela moje historie je na http://www.spritmonitor.de/ uzivatel Navros :D


... ještě tak umět dudácky a nebo mít na klíně fešnů překladatelku :drool: ...
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2007 11:49

to nocnik511: http://www.spritmonitor.de/en/overview/23-Kia/0-All_models.html i kdyz ta prekladatelka by byla lepsi :lol:

to mino666: Zkusenosti jsou jen pozitivni, s autem a da se rict i se servisem (teda az na ty ceny :x ). Mam auto rok a kousek, najeto 38kkm, zavady nebyly zadne, takze zatim jen dvakrat garancka. Protoze jsem do Picouse presedlal z Favorita, tak jsem byl uneseny, dynamika, spotreba, komfort, spolehlivost (teda po tom roce) jsou nesrovnatelne. Drobnosti, ktere mi vadi - nemoznost doobjednani nekterych prvku vybavy (takze mam jen jeden pytel, nemam otackomer, central na dalku, origo radio atd atd), v interieru nic nevrze, ale pri (pouze) urcitych otackach vsechno neprijemne rezonuje, trosku nudny interier (zadne barvicky :grin: ). Nic dalsiho me ted nenapada, asi je to tim, ze jsem fakt spokojeny:-)). Ad spotreba - na zacatku jsem auto zajizdel, hodne jsem se hlidal, takze se mi parkrat podarilo jet i pod 4litry na 100km. Ted ho ale tolik nesetrim, takze dlouhodoba je lehce pod 4.5. Hlavne se na tom podepisuje denni dojizdeni do prace 20km tam a 20 zpet, dost po meste, studene starty..
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod nocnik511 » 27.11.2007 12:04

Navros píše:to nocnik511: http://www.spritmonitor.de/en/overview/23-Kia/0-All_models.html i kdyz ta prekladatelka by byla lepsi :lol:

to mino666: Zkusenosti jsou jen pozitivni, s autem a da se rict i se servisem (teda az na ty ceny :x ). Mam auto rok a kousek, najeto 38kkm, zavady nebyly zadne, takze zatim jen dvakrat garancka. Protoze jsem do Picouse presedlal z Favorita, tak jsem byl uneseny, dynamika, spotreba, komfort, spolehlivost (teda po tom roce) jsou nesrovnatelne. Drobnosti, ktere mi vadi - nemoznost doobjednani nekterych prvku vybavy (takze mam jen jeden pytel, nemam otackomer, central na dalku, origo radio atd atd), v interieru nic nevrze, ale pri (pouze) urcitych otackach vsechno neprijemne rezonuje, trosku nudny interier (zadne barvicky :grin: ). Nic dalsiho me ted nenapada, asi je to tim, ze jsem fakt spokojeny:-)). Ad spotreba - na zacatku jsem auto zajizdel, hodne jsem se hlidal, takze se mi parkrat podarilo jet i pod 4litry na 100km. Ted ho ale tolik nesetrim, takze dlouhodoba je lehce pod 4.5. Hlavne se na tom podepisuje denni dojizdeni do prace 20km tam a 20 zpet, dost po meste, studene starty..


hmm... :yes: líbí se mi ten "spotřební přehled"...jak vidno, ta "lepčejší" nafta od shellu, co se týká spotřeby, ňák nefunguje... :no:

...já teda počítám spotřebu od nádrže k nádrži(vždycky, když se rosvítí hladový voko,stříknu tam 60x :drink: nafty(30l)) a zatím nad 4.5l jsem se nepropočítal.....tak nevím, Ti kucí tam pod Tebou asi nemáj 5-tku a nebo jí neřadí anebo těm auťákům pěkně šlapou na krk :lol:
..anebo za tím taháj maringotku :idea: mě ještě napadlo :lol:


p.s. kdybys, prosím Tě, mohl ty garančky tady zveřejnit(rozsah,ceny,atd. dle ňákýho protokolu, co dávaj)...je tu na ně téma ve Všeobecným pokecu "Garanční prohlídky"....byl bych Ti vděčen :wink: ...čeká mě první zanedlouho :bored:
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2007 13:37

to nocnik511: spotreba hodne zalezi na trase, kdyz jsem jel dalky po okreskach (tj. normalni jizda do cca 110tacho), tak je to bez problemu kolem 4l, kdyz jedes dalku a jeste k tomu se hlidas a jedes plynule (tacho tak kolem 90) tak jsi pod ctyri litry ;-) Shell V-Power se na spotrebe neprojevil, ale je fakt, ze po prechodu zpet po nekolika nadrzich zase na "normalni" naftu jsem na to hledel a rikal si, ze je to auto nejake pokazene, protoze subjektivne auto proste nechtelo jet (hlavne ostre vyjezdy z pripojovacich pruhu na plny plyn, at to nezlenivi). Ted beru Shell standardni a liju do toho aditivum od Castrolu, tak uvidim.
Co se tyce garancek, dohledam to a napisu, ale ne hned, ted jsem strasne zasukovany, vydrzis par dni? :huh:
BTW. nekde jsem zahlidl, ze pry se nema radit zpatecka a jednicka za jizdy - zpatecka neni synchronizovana, ok, ale jednicka je plnohodnotny kvalt, muzes ji tam vrazit i v pohybu (bezne tak jezdim):-)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2007 19:40

to nocnik511: tak jsem ty garancky rozepsal uz ted ;)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod nocnik511 » 28.11.2007 01:33

Navros píše:to nocnik511: spotreba hodne zalezi na trase, kdyz jsem jel dalky po okreskach (tj. normalni jizda do cca 110tacho), tak je to bez problemu kolem 4l, kdyz jedes dalku a jeste k tomu se hlidas a jedes plynule (tacho tak kolem 90) tak jsi pod ctyri litry ;-) Shell V-Power se na spotrebe neprojevil, ale je fakt, ze po prechodu zpet po nekolika nadrzich zase na "normalni" naftu jsem na to hledel a rikal si, ze je to auto nejake pokazene, protoze subjektivne auto proste nechtelo jet (hlavne ostre vyjezdy z pripojovacich pruhu na plny plyn, at to nezlenivi). Ted beru Shell standardni a liju do toho aditivum od Castrolu, tak uvidim.
Co se tyce garancek, dohledam to a napisu, ale ne hned, ted jsem strasne zasukovany, vydrzis par dni? :huh:
BTW. nekde jsem zahlidl, ze pry se nema radit zpatecka a jednicka za jizdy - zpatecka neni synchronizovana, ok, ale jednicka je plnohodnotny kvalt, muzes ji tam vrazit i v pohybu (bezne tak jezdim):-)


??leješ tam to aditivum kvůli zimě nebo kvůli kvalitě nafty?

jináč nemám v úmyslu se pouštět do ňáký při, předně nejsem automechanik a pak néjni to náplň taítoho fórka, ale myslim, že dnešní převodovky jsou plně synchron., a tu 1-čku tam samozřejmě dáš, akurát to chce meziplýnek pro vyrovnání otáček, což u Zpát.nejde, pochopitelně :roll: ....jsem se spíš špatně vyjádřil, měl jsem v úmyslu to spíš nedoporučit, protože synchrony jsou sice báječná věc, včetně synchr.spojky, ale o to větší cit bez násilí to chce, mají-li ňákou dobu vydržet :-)

...jó tuhle jsem měl cestu kolem jednoho :kia: servísu, tak jsem tam zaplul se optat na tu garančku a ten chlapík pročítal a počítal a zase pročítal a pak na mě vybaf, že do 5,5tisíc se vejdu... :no: tak tam asi nepůjdu, když vidím tu Tvojí první :cool:
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 28.11.2007 07:16

Když to ta vezmeš garančka by měla stát všude stejně,no skoro,podle toho kdo tam dává jaký olej.Hodinová sazba by měla být všude stejná pokud se jedná o servis KIA.Už by si to měli pánové v servisech ujednotit.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod vladislav » 28.11.2007 09:59

Tak včera u nás v Jindřichově Hradci v jedné ulici stáli v jednu dobu tři Ceedy....Co jsem byl včera v autosalonu tak bylo plno SW..je prý o ně obrovský zájem...takže se pěkně rozrůstáme.... :yes: :yes: :kia:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod mino666 » 28.11.2007 17:46

to Nocnik a Navros. Pani ani neviete ake mate auticko. Ohladom spotreby, teraz v zime mam asi cca 6 litrov, naposledy 5,8 pred 2 tyzdnami. Vobec ho nenahanam ale benzin je benzin. Som cital vela recenzii aj zahranicnych a ta 1,1 crdi je vraj perfektna. Aj co sa vykonu tyka aj spotreby... Proste parada. Zavidim ale prajem.
Mino

Kia Ceed SW1,6CVVT
Uživatelský avatar
mino666 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 6
Registrován: 20.11.2007
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
20500 km @ 6.6 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 28.11.2007 20:05

to nocnik511: tedka aditivum kvuli zime, ale jinak to tam asi budu lit i v lete, prece jen beru naftu ruzne (i kdyz hlavne shell) a clovek nikdy nevi + to prostridam s V-Powerem;)
Jinak nechtel jsem nikoho napadat, s tou zpateckou to mam zjisteny a synchrony jsou tam jinak proto, abys prave mohl radit v pohode, bez meziplynu a prevodovka dlouho vydrzela:-) Samozrejme velky rozdil otacek mezi motorem a prevodovkou muze autu skodit.. :-P

to mino666: :-) covece ja mam smisene pocity, na jednu stranu je to fakt super auticko, spotreba a vykon neuveritelne (na danou kategorii samozrejme) a na druhou stranu mirne drazsi servis, hlidat si kvalitu nafty, pomale zahrivani - nafta je celkove tak nejak choulostivejsi, obcas si po benzinu styskam... ale rychle me to zas prechazi :-D :-D uvidim za par let, jestli se mi ropak vyplatil....;)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 28.11.2007 20:08

to nocnik511: hele, kde a jak vlastne jezdis, ze mas tak super spotrebu :cool: a kolik uz mas nalitano? Pochlub se :-P
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod nocnik511 » 29.11.2007 01:14

Navros píše:to nocnik511: hele, kde a jak vlastne jezdis, ze mas tak super spotrebu :cool: a kolik uz mas nalitano? Pochlub se :-P


no čéče...lítám fšude možně...žádný velký dálky zatim, už jsem to tu někdy psal a jak tak jezdím na těch 30litrů, tak se pohybuju mezi :oops: řekněme...670 až 730 km ujetými...je to samozřejmě kapánek nepřesný, ale do sucha to zkoušet nebudu, bych kvůli ňákýmu plitkýmu výpočtu bobíka zavzdušnil :idea: ....jů a pokoříl jsem 13 tisíc :yes:
..ještě jsem zapoměl podotknout, že vozí povětšinou pouze mě...70-75kg živý váhy podle ranní stolíčky :lol: ...a to bude mít taky nepatrný vliv na spotřebu :yes:

...důležitý pro mě je...že víc jak 10 :drink: štuců PHM nezblajzne :tongue:
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

Příspěvekod nocnik511 » 29.11.2007 10:22

Navros píše:to nocnik511: tedka aditivum kvuli zime, ale jinak to tam asi budu lit i v lete, prece jen beru naftu ruzne (i kdyz hlavne shell) a clovek nikdy nevi + to prostridam s V-Powerem;)
Jinak nechtel jsem nikoho napadat, s tou zpateckou to mam zjisteny a synchrony jsou tam jinak proto, abys prave mohl radit v pohode, bez meziplynu a prevodovka dlouho vydrzela:-) Samozrejme velky rozdil otacek mezi motorem a prevodovkou muze autu skodit.. :-P

to mino666: :-) covece ja mam smisene pocity, na jednu stranu je to fakt super auticko, spotreba a vykon neuveritelne (na danou kategorii samozrejme) a na druhou stranu mirne drazsi servis, hlidat si kvalitu nafty, pomale zahrivani - nafta je celkove tak nejak choulostivejsi, obcas si po benzinu styskam... ale rychle me to zas prechazi :-D :-D uvidim za par let, jestli se mi ropak vyplatil....;)


..jjo...halt každéj máme jiný zkušennosti :neutral: a o tom tady to fórkum je....si je povyměňovat :wink:
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Picanto

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé