Výměna motorového oleje

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Výměna motorového oleje

Příspěvekod vr1983 » 10.03.2015 12:42

Myslím, že mi to poradili ve zdejším autoservisu. Ale když čtu ty charakteristiky jednotlivých tříd tak z nich příliš moudrý nejsem. S tím olejem máš naprostou pravdu, suše jsem tam dal obsah a výkon motoru, ale už jsem nekoukal na rok, čili mi to vyplivlo http://lubematch.shell.com/cz/cs/equipment/cars/kia/picanto_1_0_46kw_EFt8PjEHv jenže když to zadám správně, tak už je to tak, jak jsi psal, čili takto http://lubematch.shell.com/cz/cs/equipment/cars/kia/picanto_morning_1_0_EFt8PdzfV a v Ústí měli naprostou pravdu. Ještě bych se zeptal, ta dodatečná tabulka co tam je, tj. ruční převod a posilovač řízení, tam se také něco mění, případně jak často? Každopádně děkuji moc, pomohl jsi mi vyvarovat se fatálního omylu. Myslím snad, že ani nebude třeba pro jistotu vypláchnout motor pomocí nějakého přípravku tak jak mi pro jistotu radili v KIA. Věřím tomu, že i v bazaru nakonec dali doporučený druh oleje.
vr1983 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 07.03.2015
Bydliště: Karlovarský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Picanto (2006)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výměna motorového oleje

Příspěvekod mv12 » 10.03.2015 13:17

Ten, co jsi původně našel taky není A5 a splňuje stejné normy, tak by to takový omyl nebyl... Ale ta doporučená HX7, bude asi vhodnější, už jenom kvůli té hustotě, jak ti radili v servisu...
Co kdy na autě kontrolovat a měnit by mělo být v manuálu. Pokud ho nemáš, dá se stáhnout: http://www.kia.com/cz/content/mam-vuz-k ... e/picanto/
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Výměna motorového oleje

Příspěvekod vr1983 » 10.03.2015 17:15

Děkuju. Ještě bych se zeptal, kde je rozumné si koupit olej? Objel jsem pár obchodů u nás ve městě a cena takřka všude osm stovek za 4l. Ovšem na heureka.cz http://maziva.heureka.cz/shell-helix-hx7-10w-40_4-l/ jsou ceny řádově od pětistovky výše. Nemám s žádným konkrétním obchodem zkušenost, kde oleje kupujete vy? Jde mi o to, že ten cenový rozsah je poměrně značný a nevím jak si ho vysvětlit. Zda někteří neprodávají méně kvalitní napodobeniny anebo olej, který ležel na skladě delší dobu. Nemám v tomhle absolutně žádné zkušenosti.
vr1983 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 07.03.2015
Bydliště: Karlovarský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Picanto (2006)
0 km @ 0 l/100km

Re: Výměna motorového oleje

Příspěvekod spd001 » 10.03.2015 20:43

spazy píše:spd001 Ak si kvapnes pipetou kvapku emulzii pod mikroskop uvidis ako je oddelena voda od oleja.


Do takychto extremov som nikdy nesiel, mikroskop zatial v dielni nemame, ked uz nevieme aky olej bol v danom motori ci prevodovke alebo v kopresori tak sme si davali robit rozbor a to uz je zrejme tvoja parketa.Na oko su zmiesane a nikdy som neskusal takuto emulziu nechat odstat ci sa to opat rozdeli to uz nie je napln mojej praci :D konci to v nebezpecnom odpade a ten si berie prislusna firma.Iste je ze voda je v oleji neziaduca kazdy vie preco a iste je ze vlhkost sa v motore tvori cize olej treba menit aj ked nema nabehany dany pocet km a kazdy musi sam vediet ci je ten pravy cas alebo nie ci ho v danom obdobi namahal silno alebo nie.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Výměna motorového oleje

Příspěvekod mv12 » 11.03.2015 22:22

vr1983 píše:Děkuju. Ještě bych se zeptal, kde je rozumné si koupit olej?

Koukám, že nikdo nepřispěl se zkušeností... Já ti konkrétně neporadím, olej do služebáků byl vždy přes servis, do svého starého auta jsem bral obyčejný polosyntetický olej od místního prodejce ze sudu a do KIE mi to budou lít 7 let zadara :lol: Ale obecně, pokud nakupovat přes net, tak od nějakého většího známého obchodu, prověřeného aspoň mnoha hodnoceními na té heuréce, když už ne jinak.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Výměna motorového oleje

Příspěvekod crui5er » 11.03.2015 22:46

@vr1983: Oleje jsem vždy kupoval zde http://www.autodily-cardo.cz/-3/shell-helix-hx7-10w-40-4l/ a to i z důvodu, že mají kamenný obchod, tedy mohl jsem si je osobně vyzvednout a hlavně mají i výborné ceny.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Výměna motorového oleje

Příspěvekod vr1983 » 13.03.2015 00:07

Dík, cena je dobrá takže o tom pouvažuji, našel jsem ještě obchod v Sokolově, který mám blíž tak pokud tam budou mít přesně tu HX7tak uvidím. Na Heuréce je dobře hodnocených vícero shopů, jen jsem tak trochu nevěděl, jakou to má vypovídací hodnotu, zda si nějaký e-shop nemůže reference naklikat sám.
vr1983 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 07.03.2015
Bydliště: Karlovarský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Picanto (2006)
0 km @ 0 l/100km

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé