Vibrace při 70km

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Vibrace při 70km

Příspěvekod humvee4 » 08.10.2011 18:36

Zdar lidi,
někdo z vás problém z vibracemi při cca 70km/h?
Je to chvění auta nahoru a dolů, jako bych měl šišatá kola :) . Pneu i disky jsou nové.
Díky za postřehy a hlavně rady :?
Uživatelský avatar
humvee4 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.10.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vibrace při 70km

Příspěvekod geocomp » 09.10.2011 01:23

něco podobného jsem zažil na formanovi, vibrace a chvění při rychlosti mezi 50-80 km/h. Při nižší a vyšší rychlosti byl klid. Z hrůzných dohadů nakonec jednoduché řešení problému - upadlo závažíčko na vyvážení kola. Neříkám, že je to zrovna ono. Jen jedna zkušenost ze života.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: Vibrace při 70km

Příspěvekod Winston » 09.10.2011 09:24

Přesně tak, souhlasím s "geocomp". Myslím, že některé z kol je špatně vyváženo. Měl jsem to na SPORTAGE II, když jsem vyjel ze servisu po přezutí. Ani nechtěj vědět tu sumu, kterou si za to řekli :angry: A když jsem se za hodinu vrátil a reklamoval špatné vyvážení, tak jsem byl uzemněn tvrzením, že kola jsou vyvážena správně, ovšem - dle normy - na standartním přístroji. Jestliže chci kola vyvážit perfektně, musím připlatit a kola budou vyvážena na "SUPER" přístroji :?: Tak jsem tak učinil - vyvážení bylo v pořádku - nicméně jsem se tam již nikdy nevrátil :thu: . Trochu jsem se rozepsal :shock: Budou to ty kola - uvidíš :thu:
SPORTAGE III Comfort plus 1.6 GDI + Oranžový interiér, Černá čalounění stropu, Panoramatické střešní okno, MTPV
Uživatelský avatar
Winston Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Sportage III (2010)
44000 km @ 8.2 l/100km

Re: Vibrace při 70km

Příspěvekod humvee4 » 10.10.2011 14:55

Tak to je masakr. Přitom ty velký kola na suv se přezouvají tak krásně. Takže oni vyvažujou blbě, ale levněji na standardní vyvažovačce a dobře, ale draze na super vyvažovačce? Co je to za amatéry...jak se ta firma jmenuje? :) :) Docela bych se na ně chtěl jet podívat.

Ty kola vyzkouším, ale nevím nevím. Jsou to nové pneu na nových discích. A vyvažoval jsem to sám a za to bych dal ruku do ohně. Fakt je, že jsem to dělal na standardní vyvažovačce :D

každopádně díky za rady - testnu
Naposledy upravil Beda dne 10.10.2011 14:55, celkově upraveno 1
Důvod: Neni treba citovat hned predchozi prispevek, dodrzujte pravidla.
Uživatelský avatar
humvee4 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.10.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Re: Vibrace při 70km

Příspěvekod Winston » 10.10.2011 19:07

Tak to by jsi se docela projel - je to firma v Plzni :D Jak jsem psal, stalo se mi to na předcházející sportage II, je to tak 2 roky zpátky. Jezdil jsem tam asi 5 let (jaro - podzim ) a výhodou bylo, že se člověk nemusel objednávat - jen si vystál dloooouuuhoouuuu řadu cca 2 až 3 hodiny. Považoval jsem se za stálého zákazníka aproto mne doplatek 400,-Kč za dovážení opravdu nadzvedl. Jak jsem psal - zaplatil jsem, nicméně jsem tam přestal jezdit. Když jsem jel párkrát v kritickém období okolo, tak jsem si ale všiml, že ta řada už není tak dlouhá, tak jsem asi nebyl jediný, kterému se takové podnikání nelíbí - vypadalo to většinou tak na 10 minut :lol: Teď už mi to je jedno - přestěhoval jsem se :yes: a zase jsem se rozepsal :shock: :D
SPORTAGE III Comfort plus 1.6 GDI + Oranžový interiér, Černá čalounění stropu, Panoramatické střešní okno, MTPV
Uživatelský avatar
Winston Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 1
Registrován: 02.10.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
11. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Sportage III (2010)
44000 km @ 8.2 l/100km

Re: Vibrace při 70km

Příspěvekod humvee4 » 12.10.2011 07:54

Kdybych věděl, že se dá takto vydělávat, tak si místo té obyčejné vyvažovačky koupím taky tu supervyvažovačku. :D
Už by se mi dávno zaplatila :)

No můžeme jen doufat, že jejich fronta bude kratší a kratší :roll:
Naposledy upravil Beda dne 12.10.2011 07:54, celkově upraveno 1
Důvod: Zbytecne citovani hned predchoziho prispevku, dodrzujte pravidla.
Uživatelský avatar
humvee4 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.10.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé