Budíky

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Budíky

Příspěvekod MarošMTM » 13.08.2017 12:34

Ahoj nerad zakládám nové téma ale ohledně přístrojovky tu je jen překopávka podsvícení a do toho jsem to dávat nechtěl.
Dotaz zní: :? Můžu vyměnit na CRDI základní budíky ( palivoměr a tachometr) za budíky s otáčkoměrem bez dalších úprav :? :?: v návodu na použití jsou i ve verzi DIESEL a v nadídce ND jsem je našel ale je otázka jestli budou šlapat jen po přehození a napojení svorkovnic :oops: A ještě jedna věc: mužu tam dát i novší budíky :?: třeba rok 07-09 tvar je stejný
:CZ: :kia: Picanto lx 1.1 CRDI
Uživatelský avatar
MarošMTM Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 07.08.2017
Bydliště: Spálov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Budíky

Příspěvekod Beda » 13.08.2017 14:27

Ze schemat to nelze potvrdit, signal do budiku jde ze soucastky oznacene jako MICOM, pres dva 19 pinovy konektory, ktere jsou asi spolecne pro ruzne verze palubek, teda jestli vubec existuji, protoze to muze byt budiky do FL verze, ktera se zacla dodavat nekdy kolem roku 2007.

Byla by to metoda pokus omyl a mozna by sis mohl i neco odpalit, tak si porid radsi OBD II diagnostiku s bluetooth a propoj si ji z mobilem, jestli touzis po dalsich udajich z ridici jednotky online.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod MarošMTM » 13.08.2017 14:39

Tak DIAG mám normální ty budíky sem chtěl pro drahou polovičku -je to její vozítko. A je zvyklá jezdit spíš podle toho co vidí než slyší. :| a ohledně kompatibility jsou i přístrojovky pro rok 2006 CRDI s otačkoměrem ale po face vypadají vzhledově líp a ohledně konektoru jsou stejné jen je otázka jestli tam ;) nechybí drátek ;) aby nakonec ten otačkoměr fungoval
:CZ: :kia: Picanto lx 1.1 CRDI
Uživatelský avatar
MarošMTM Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 07.08.2017
Bydliště: Spálov  Czech Republic (cz)

Re: Budíky

Příspěvekod Polsondeside » 28.12.2017 12:50

Narazil jsem na klasické "čecháčkování". Měním budíky kus za kus a potřebuji na těch nových pouze navýšit stav Km, aby hodnota odpovídala původním a moje auto neslo pravdivé informace. Jakým bylo překvapením, když mi pán na druhé straně telefonu oznamil, že tento krok provádí za 1.000Kč a to skutečně nehodlám nikomu platit pouze za to, že demontované budíky k něčemu připíchne a během pár minut upraví pouze číselný údaj na vyšší číslo. Jako za co tu tisícovku vlastně chce?
Jde to levněji? Nebo znáte firmy, kde to provedou levněji?
Díkes

EDIT: ještě jeden podstatný dotaz k výměně budíků na Ceedu po FL 2010.
Je pravda, že u tohoto vozu při výměně budíků NENI zapotřebi znát PIN kvůli imobilizéru, jelikož tu není nijak svázan s budíky?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod snike » 28.12.2017 13:09

Co jsem se bavil s lidmi z KMC tak pri vymene budiku se napise protokol o vymene, kde se uvedou i najete kilometry. Zaznam se provede i do servisni knizky. Na novych budicich se nenastavuji puvodni kilometry.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 28.12.2017 14:10

Môžem vedieť, čo miestnym mravostrážcom zasa vadilo na mojom príspevku?! Choďte už ... viete kam s tým! Nepoužil som žiaden vulgarizmus ani len podľa tých vašich pomýlených kritérií! :evil:

Vybavenie a know-how niečo stoja, ak sa niekomu tisícka zdá veľa nech si zaobstará vybavenie, naučí sa s ním robiť a robí to lacnejšie. Čecháčkovanie je práve to večné vyplakávanie koľko za to kto pýta!

A podľa mňa je jednoduchšie a pre majiteľa aj praktickejšie na nových budíkoch nastaviť pôvodné kilometre ako vypisovať niečo do servisky.

EDIT snike: Byl to offtopic, jak bývá u tebe zvykem. Tak jsem to přesunul a budeme tam přesouvat nadále i další zbytečné příspěvky :yes:
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Polsondeside » 28.12.2017 16:00

Za číselnou úpravu mi 1.000 Kč připadá poněkud dost přehnané. To si pak tedy jako IT na volné noze mohu říct za čistou instalaci Win a SW klidně 10.000 Kč pokud porovnám vynaložené úsílí a znalosti a čas k tomu strávený...jako sorry, ale to ať se na mě nikdo nezlobí. Ostatně už se mi stejně podařilo přes známost sehnat někoho, kdo to provede za polovic.

A proč to vlastně dělám? Budíky se mi prostě líbí a naskytla se možnost koupit jej velmi levně. Auto je ale po záruce a ačkoli má výborně vedenou dokumentaci ke své historii, tak nevidím důvod tam toto uvádět :D
Kamarád, co pracuje jako mechanik v KIA mi budíky ve volném čase prohodí a já nechám upravit stav na aktuální km na počítadle.
V záruce bych takový zásah fakt neprováděl.
A jak už mi bylo zodpovězeno ze servisu...u mého modelu netřeba žádného PINu, imobilizér je spjat pouze se řídící jednotkou, nikoli i s budíky jako to má velká část automobilek :thu:
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Beda » 28.12.2017 16:01

Imobilizer ma solo modul, ktery je namontovany v palubce, takze zmena budiku by nemela mit vliv na jeho funkcnost.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Polsondeside » 28.12.2017 16:24

přesně tak mi bylo i odepsáno, čehož si u Kia vážím, jelikož i stařší Oct I od roku 2001 mají nutnost PINU a spárování s novými budíky. Tady to odpadá :thu:
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 28.12.2017 20:25

Nejde o to koľko tebe pripadá primerané za to dať, ale na koľko si to cení dotyčný a koľko sú ľudia ochotní zaplatiť. To je zákon trhu. Aj ty keď budeš jediný v kraji čo bude vedieť nainštalovať Windows tak si za to pokojne môžeš pýtať 10 tisíc a tiež to bude niektorým pripadať veľa a budú hľadať známych, ktorí im to urobia lacnejšie. A ty na to ani nepotrebuješ žiaden HW. BTW, 500 Kč ti už príde normálne dať za číselnú úpravu trvajúcu pár minút?
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Kmet » 28.12.2017 21:42

Fofeňaníkovová píše:Nejde o to koľko tebe pripadá primerané za to dať, ale na koľko si to cení dotyčný a koľko sú ľudia ochotní zaplatiť. To je zákon trhu. Aj ty keď budeš jediný v kraji čo bude vedieť nainštalovať Windows tak si za to pokojne môžeš pýtať 10 tisíc a tiež to bude niektorým pripadať veľa a budú hľadať známych, ktorí im to urobia lacnejšie. A ty na to ani nepotrebuješ žiaden HW. BTW, 500 Kč ti už príde normálne dať za číselnú úpravu trvajúcu pár minút?


Ač je to s podivem, ale tady s Tebou souhlasím : cena je jen otázkou nabídky a poptávky. Všichni máme volbu, zda do daného "řešení" jít či nikoliv - "Fofeňaníkovová" za mě velké plus ;-)

PS : "Fofeňaníkovová" - nebuď tak "cimprlich", je to jen pro dobro fóra. Na ostatních fórech se to vulgarismy a osobními útoky jen hemží, až se člověku zvedá žaludek ;-)
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Polsondeside » 28.12.2017 22:12

přátelé, a nechcete to rovnou za mě zaplatit když máte dojem, že tato částka je úměrná poptávce, ačkoli já to považuji za vychcanost. :P
Hlavně že se tu furt řeší neúměrné ceny záručních prohlídek nebo lidé, co si kupuji drahá auta na leasing a pak si tu stěžuji jak je drahé palivo.
Já nemám problém platit za služby, které odpovídají hodnotě, kterou dotyčný požaduje, ale tohle je prkotina snažší než se připíchnout na diagnostiku a zůstal jsem v úžasu, kolik si za to lidé účtují. Bylo by fajn to dále neřešit. Každý se k tomu stavíme asi jinak a u toho bych zůstal bez dalších komentářů. :thu:
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 29.12.2017 10:19

Kmet, vulgarizmy vadia aj mne a dokonca ich nepužívam ani v súkromnom živote, ale to, čo sa považuje za vulgarizmy tu je naozaj na smiech.

Edit snike: Máš krátkou pamět ;) č..... (pánská přirození na 6) co jsi zde na fóru napsal není vulgární slovo :?: Budeme moc rádi, když už budeš psát k tématu, bez vulgarizmů, urážek a výsměšných poznámek na adresu jiných členů :yes:
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod pacesol » 29.12.2017 10:25

Já mám na tu tisíckorunu jiný pohled. Uvědomte si, že tuto tisícíkorunu platí podvodníkovi, který primárně využívá své "těžce nabyté know how" k podvodům a trestné činnosti. Já bych se také ošíval zaplatit takovou částku a hledal bych lacinější řešení. Jen pro dokreslení co to je za mistra ve stáčení tachometrů. Kdysi jsem zadal k dokázání podvodu dvěma různým znalcům znalecké posudky na totožná auta s rozdílem 100 tis. km a posudky se lišily o 60 tis. Kč. Po čase jsem zaměnil požadavek s kilometry na křížovou kontrolu a rozdíl byl 58 tis. Pokud podvodníkovi stojí za takovou malou domů utratit 1000 Kč, tak se slušnému člověku nedivím, že se ošívá. Uvědomte si, že tato činnost slouží primárně k podvodům a sekundárně bohulibé činnosti. Otázka stáčení km je ale v tomto tématu off topic. Takových jak je Maroš bude max. 2 z 1000. Já jsem ten druhý. A palec nahoru za to, že nemají budíky PIN? Opět z pohledu slušného člověka ano. Ovšem takovým zmetkům to jen nahrává. A proč 2 z tisíce? Jeden je Maroš a druhý jsem já. Před 15 ti roky jsem koupil dovezený P206. Po nepokojích ve Francii byl lehce vyhořelý na zadních sedadlech. Podstatně větší škodu udělal hasič, který to kompletně zalil vodou. Poškozené budíky jsem musel měnit. Našel jsem nakonec toho nejlacinějšího v PV a zadal jsem mu požadavek na nastavení 19800 km. Když mi za půl hodiny volal, jestli opravdu toto číslo, tak jsem nechápal. Při předání auta mi vysvětlil, že poprvé v životě dával do auta víc, než tam ve skutečnosti bylo. Peugeot třeba ukládá mimo budíky i stav km do jednotky airbagů a tam bylo necelých 15 tis. Já to s těžce nabytým know how tak jasně nevidím. Bohužel rada není.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Budíky

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 29.12.2017 16:48

Offtopic :
Ak niekto nevidí rozdiel medzi vulgarizmom, nadávkou, expresívom a medicínskym výrazom resp. diagnózou tak to je potom ťažko. A ešte keď sa moderátori viac zameriavajú na stráženie morálky a na osobu diskutujúceho ako na to čo kto napísal tak to tu potom vyzerá tak ako vyzerá.

Edit snike: Jak už jsem ti psal, doma si mluv jak chceš, ale sem nám ty své "medicínské" výrazy netahej :yes: Jestli ti zdejší fórum nevyhovuje :?: ... nikdo tě tu nedrží :no: Své příspěvky můžeš psát na dalších Kia forech, které existují ;)
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé