Denní svícení LED

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Denní svícení LED

Příspěvekod VojtaS » 10.01.2011 22:52

O víkendu jsem vyšperkoval Pikoše novými DLR. Umístění v otvoru pro mlhovky mi přišlo moc dole, tak jsem sebral odvahu a vyřízl díry do nárazníku hnedle pod světlomety. Parametry požadované vyhláškou jsou splněny: výška od země 540 mm, vzdálenost světla od boku auta 170 mm, vnitřní rozteč světel 910 mm. Postup montáže je bohatě dokumentován na mém rajčeti
http://petsoudku.rajce.idnes.cz/Kia_Picanto_-_svetla_pro_denni_sviceni/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
VojtaS Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 22.12.2009
Bydliště: Lišov u Č.Budějovic  Czech Republic (cz)

Kia Picanto (2004)
108500 km @ 5.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Denní svícení LED

Příspěvekod Cass » 11.01.2011 01:30

Hezký.
U mého prvního auta Mazdy 323f - mrkačky jsem to udělal úplně stejně, včetně transparentního silikonu 8-)
Akorát já tam v tý době dával žárovkové DLR, asi můžu bejt rád že už nemusim řešit jak vyměnit žárovku :evil: ...auto má už někdo jinej...

Chytl jsi to i nějak jinak než silikonem? Silikon časem zestárne a ztratí svoje vlatnosti, příkladem budiž naše obsilikované vany a to na ně nesněží a nesolíme je ;-)
Na brutální spoj bych možná doporučil místo silikonu nějaký lepící tmel - třebas MAPEI MAPEFLEX PU45.
Ale to se uvidí časem.

Taky se Vám děje, že na vás zezadu lidi zuřivě blikaj ať si rozsvítíte?? To mě na deních světlech nehorázně rozčilovalo. Zezadu na mě blikal a když sem ho pouštěl před sebe ať nechytne moribundus tak ještě gestikuloval jak když pro hluchý překládaj Česko hledá superstar. Jak si vepředu všiml rozsvícenech DLR, tak se začal omlouvat... :angry:
Uživatelský avatar
Cass Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 1
Registrován: 29.11.2010
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Denní svícení LED

Příspěvekod VojtaS » 11.01.2011 07:45

Ahoj, kromě lepidla nejsou lampičky nijak mechanicky připevněný. Je to na zkoušku a pokud by se to uvolnilo časem, budu to řešit, ale doufám že to bude držet. Ven vylézt nemohou, protože v otvoru jsou dost těsně a dovnitř taky nemůžou daleko spadnout, je tam dost těsno. Původně jsem je chtěl šroubovat na ten svislej plechovej nosníček (foto), ale pak se mi to zdálo zbytečný a navíc tam není moc místa, musel by jít nárazník dolů.
Obrázek
VojtaS Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 22.12.2009
Bydliště: Lišov u Č.Budějovic  Czech Republic (cz)

Kia Picanto (2004)
108500 km @ 5.7 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé