Poistenie

Poistenie

Příspěvekod melonsvk » 05.02.2016 21:29

Zdar chlapi, zhanam nove poistenie pre moje Rio. Bohuzial, vsetky online kalukacky, co som presiel, nesplnili moje ocakavania. :( Nikde som sa nedostal s POV + HAV pod 14000kc rocne, co mi pride strasne vela. Neviete poradit nejake triky, ako sa da stlacit cena poistenia co najnizsie? Vedia dat poistovne zlavu, ked s nimi "zjednavam" osobne? Rok vyroby mojho auta 2013, rok vyroby mna 1993 (asi aj to je problem). Dokladovatelnych bezskodovych mesiacov mam momentalne 40. Dik!
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Poistenie

Příspěvekod mv12 » 06.02.2016 00:24

Těžko říct, asi to bude jedno s druhým. Zkusil jsem online kalkulaci Allianz a ta by vyšla i cca ķolem 12 tis., ale závisí, co vše tam chceš ještě mít a jakou spoluúčast. Tohle je jen POV s vyšším limitem (nižší asi -200 Kč) + HAV tj. bez připojištění skel (+1500) apod... Oproti kalkulaci bych tam navíc změnil spoluúčast u HAVna variantu 5000 Kč (bez 5%), je to jen pár Kč navíc.
Kalkulace autopojištění č.M8RFCT4F.pdf

Já tam mám Ceeda a pár věcí navíc (GAP, přímá likvidace apod.) a platím asi 7700. Jenže mám plnou slevu za bezeškodní průběh, jsem starší, bydliště je v menším městě atd. Vše hraje nějakou roli a záleží též na pojišťovně, jak to posuzuje...

Nevím, kde jsi dělal kalkulace, ale osobně moc nemám dobrou zkušenost s různými kalkulátory a asi je lepší, i když pracnější, spočítat si to přímo na webech pojišťoven... Že bys usmlouval lepší cenu na pobočkách, tomu moc nevěřím. Spíš mám zkušenost, že tam jsou ceny ještě vyšší a někdy i o dost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod melonsvk » 06.02.2016 10:54

Tomu rozumiem, ja mam bohuzial asi jednu z najhorsich moznych kombinacii. Mlady clovek + velke mesto. :) Momentalne platim 13500 rocne a to mam "nutene" poistenie k uveru (POV + AllRisk + sklo). Ten zachvilku splatim, tak pozeram po inych moznostiach. Ale fakt ma prekvapilo, ze mi k uveru dali takmer najvyhodnejsiu poistku, aku mozem v sucasnosti dostat (mam uver s 0% urokom a bez dalsich poplatkov). Ja som rozmyslal nad predcasnym splatenim aby som usetril cosi na poistke, ale ocividne to fakt nema ziadny vyznam.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod Mirse » 06.02.2016 12:58

Zdravím, já mám HAV "Premiant" od ČSOB v plné palbě (včetně GAP) za 7.288,- kč ročně, spoluúčast 0%, je tam obsažené mimo jiné poškození nebo zničení auta střetem (i se zvěří), pádem, nárazem, požárem, výbuchem, bleskem, krupobitím, vichřicí, pádem jakékoli věci na auto, povodní, záplavou, zásahem cizí osoby, poškození všech oken apod. včetně odcizení vozidla nebo jeho části, pak i pojištění řidiče a přepravovaných osob...
POV mám u Allianz za 2.771,- kč ročně včetně připojištění všech oken (dali mi automaticky i když to mám už v HAV) ...
Jsem docela spokojený, je to poprvé co jsem si sjednal HAVko, dříve jsem měl jetá auta tak jsem na tom šetřil ale u nového miminka šetřit ani nechci a ani vlastně vzhledem k podmínkám účelového úvěru nemůžu :)
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3915  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod Pavka » 07.02.2016 16:28

Nejdřív bych si zjistil v :kia: kolik stojí čelní sklo na auto. Pak bych podle toho sestavoval pojistku. Taky jsem měl připojištění čelního skla 1500,- a při výměně mě to stálo 25000,-. Další pojistku jsem podle toho sestavil. Opravdu bych si zjistil o pojistce co nejvíce! Ono zase šetřit za každou cenu se moc nevyplácí. Něco se ,,náhodou stane''a jedinej kdo bude škodnej budeš ty. Moc nevěřím že POV+HAV+sklo se pod 10000,- nedostaneš. Jo spoluúčast 5000,- na HAV je taky moc fajn. (Ona ta spoluúčast je výborná?).Dokud se něc nestane tak to jde. Pak když vám někdo auto zboří nebo odře a ujede. Zrovna jsem to řešil před vánoci :x . Ideální stav! :cry:
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod Roman-Zilina » 05.07.2016 10:18

Skoda, ze nebyvas na Slovensku :)
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod mv12 » 11.08.2016 11:24

Pavka píše:Nejdřív bych si zjistil v :kia: kolik stojí čelní sklo na auto. Pak bych podle toho sestavoval pojistku. Taky jsem měl připojištění čelního skla 1500,- a při výměně mě to stálo 25000,-. Další pojistku jsem podle toho sestavil. Opravdu bych si zjistil o pojistce co nejvíce! Ono zase šetřit za každou cenu se moc nevyplácí. Něco se ,,náhodou stane''a jedinej kdo bude škodnej budeš ty. Moc nevěřím že POV+HAV+sklo se pod 10000,- nedostaneš. Jo spoluúčast 5000,- na HAV je taky moc fajn. (Ona ta spoluúčast je výborná?).Dokud se něc nestane tak to jde. Pak když vám někdo auto zboří nebo odře a ujede. Zrovna jsem to řešil před vánoci :x . Ideální stav! :cry:


Tak ono je to hodně individuální a záleží, jak k tomu kdo přistupuje a jak se bojí rizika. I když jsem si teď havarijko na nové auto (samozřejmě) dal (přeci jen cena je už dost vysoká), tak to považuji spíš za prodělečnou záležitost a snažím se to cenově omezit tak, abych kryl hlavně nějakou případnou velkou škodu a ne každou prkotinu, protože to pojistku jen prodražuje a mě se to s největší pravděpodobností nevyplatí... Prostě těch 5000 Kč v nejhorším unesu, ale sto tisíc by se mi platit nechtělo... Za ta léta co jezdím a mám nějaké vlastní auto, jsem nikdy neměl událost, která by se dala hradit z havarijka. Jen jednou mi kámen totálně rozbil přední sklo, ale to šlo naštěstí z povinného ručení viníka. Tehdy jsem pouvažoval, zda sklo nepojistit, ale když jsem si spočetl, kolik bych dal za ta léta na pojistném, tak bych těch skel měl několik...

Pojistku teď platím asi 7500 Kč vč. povinného ručení na Ceeda, ale nemám v tom samozřejmě skla a spoluúčast je těch tebou kritizovaných pět tisíc (naopak tam mám ale třeba GAP). Nevidím důvod snižovat spoluúčast nebo si připojišťovat sklo. Sice závisí na pojišťovně, ale když si u Allianz, kde pojistku mám, spočtu, kolik bych platil při 1% nebo nulové spoluúčasti navíc, tak už teď (třetí rok pojistného) jsem na pojistném ušetřil víc než těch 5000 Kč, které bych případně hradil jako spoluúčast, takže si je klidně, pokud by došlo k nějaké škodě, můžu dovolit zaplatit a ještě stále na tom budu líp, než když bych měl pojistku bez spoluúčasti... To samé platí pro skla.

Jinak právě řeším první událost na Ceedu, kdy do mě minulý týden na parkovišti nacouval nějaký "chytrák" s tranzitem a promáčkl mi trochu přední nárazník. Byla to docela sranda, protože tvrdil, že mě neviděl v zrcátku, takže jsem stál v mrtvém úhlu, tak za to můžu já a ať si klidně zavolám policajty. Takže jsme tam zbytečně tvrdli asi půl hodiny, než přijeli, aby mu dali pokutu a vysvětlili, že stojící auto za to opravdu nemůže :-D Ale aspoň to mám na jistotu od policajtů. Půjde to na povinné ručení a už vím, že mi příští týden vymění komplet celý přední nárazník. Kdybych tam nebyl, tak by asi klidně odjel a byl by problém. Pak spoluúčast zamrzí, ale jak jsem psal, bez spoluúčasti už bych na pojistném zaplatil mnohem víc, jak těch 5 tis. Pak jde samozřejmě o to, jak často má člověk nějakou škodu a náhoda je vůl, ale to už je prostě o tom, jak kdo se bojí :-D Někdo může mít smůlu, ale většinově se to rozhodně nevyplatí (to by jinak musely pojišťovny prodělávat). Proto se snažím omezit pojištění na minimum a platím jen "daň za strach", kdyby se opravdu stalo něco většího.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod mv12 » 11.08.2016 11:30

Mirse píše:POV mám u Allianz za 2.771,- kč ročně včetně připojištění všech oken (dali mi automaticky i když to mám už v HAV) ...

Jak jsi dokázal získat tuto cenu vč. oken? Nevím teď přesně kolik mi dělá povinné ručení, ale řekl bych že skoro to samé a skla v tom nejsou.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod Mirse » 11.08.2016 12:48

Obě pojištění mi sehnala a zajistila pojišťovací agentka (tak trochu má známá), myslím, že kdybych to chtěl zajistit já sám osobně tak bych se na tak výbornou částku asi nedostal ale je pravda, že jsem to nezkoušel a ani nikde nehledal, spolehl jsem se výhradně na ní ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3915  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod mv12 » 16.03.2018 20:15

Obnovuji pojistku na další rok. Mnozí jste tu někde psali, jaké máte super ceny :) Nějaký nápad, kam se obrátit? Nebo ještě lépe, měl byste někdo prosím kontak na nějakého šikovného pojišťováka, který může dát zajímavou cenu (případně přes SZ)? :help: :help: :help: :help:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod rudolf.tomka » 15.07.2018 19:11

lidi jsou SV.NE :x :help: :thd: Námestovo :SK:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod Kládík » 10.04.2019 17:36

Mám pojištění u KOOP ... KIA RIO IV 1,2 r.v. 2017. POV + Havarijko + čelní sklo za 7.800,- Kč/rok. Maximální vyježděný bonus + menší město + starší řidič + sleva :) Čelní sklo na RIO by mělo být do 7 tis. Kč. Dá sa ... :) Vykašlete se na webové srovnávače pojištění a vyražte za šikovnými živými pojišťovacími makléři :)
KIA RIO 1,25 (2017)
Škoda RAPID 1,0 TSI (2019) - služební
VAZ 2103 (1978)
Kládík Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 17.03.2019
Bydliště: Louny  Czech Republic (cz)

Re: Poistenie

Příspěvekod Quadrant » 10.04.2019 18:56

Mám ho od Uniqa : teď mě akorát stáhli cenu o 1000,- protože mě skončil dvouletý GAP.
Jinak mám kompletní pojištění a ročně teď tlačím 7100,-
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Poistenie

Příspěvekod Berka » 10.04.2019 19:55

Mám dokonalou pojistku s HAV+POV se spoluúčastník 1000 Kč, včetně všech skel u Allianz, za peníze které snad ani nemůžu zveřejnit ( dá se to zde dohledat ;) ), ale z velké části to je díky bonusu, který jsem dostal jako státní zaměstnanec jedné složky. Můžu vám v SZ dát kontakt na pojišťovacího makléře který mi to zpracoval, ale netuším jakou cenu dostanete. Jen řeknu, že oproti běžné ceně po započtení všech bonusů které bych stejně dostal, je rozdíl cca. 6000 ročně.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Poistenie

Příspěvekod lubos550 » 11.04.2019 09:26

mv12 píše:
Pavka píše:Nejdřív bych si zjistil v :kia: kolik stojí čelní sklo na auto. Pak bych podle toho sestavoval pojistku. Taky jsem měl připojištění čelního skla 1500,- a při výměně mě to stálo 25000,-. Další pojistku jsem podle toho sestavil. Opravdu bych si zjistil o pojistce co nejvíce! Ono zase šetřit za každou cenu se moc nevyplácí. Něco se ,,náhodou stane''a jedinej kdo bude škodnej budeš ty. Moc nevěřím že POV+HAV+sklo se pod 10000,- nedostaneš. Jo spoluúčast 5000,- na HAV je taky moc fajn. (Ona ta spoluúčast je výborná?).Dokud se něc nestane tak to jde. Pak když vám někdo auto zboří nebo odře a ujede. Zrovna jsem to řešil před vánoci :x . Ideální stav! :cry:


Tak ono je to hodně individuální a záleží, jak k tomu kdo přistupuje a jak se bojí rizika. I když jsem si teď havarijko na nové auto (samozřejmě) dal (přeci jen cena je už dost vysoká), tak to považuji spíš za prodělečnou záležitost a snažím se to cenově omezit tak, abych kryl hlavně nějakou případnou velkou škodu a ne každou prkotinu, protože to pojistku jen prodražuje a mě se to s největší pravděpodobností nevyplatí... Prostě těch 5000 Kč v nejhorším unesu, ale sto tisíc by se mi platit nechtělo... Za ta léta co jezdím a mám nějaké vlastní auto, jsem nikdy neměl událost, která by se dala hradit z havarijka. Jen jednou mi kámen totálně rozbil přední sklo, ale to šlo naštěstí z povinného ručení viníka. Tehdy jsem pouvažoval, zda sklo nepojistit, ale když jsem si spočetl, kolik bych dal za ta léta na pojistném, tak bych těch skel měl několik...

Pojistku teď platím asi 7500 Kč vč. povinného ručení na Ceeda, ale nemám v tom samozřejmě skla a spoluúčast je těch tebou kritizovaných pět tisíc (naopak tam mám ale třeba GAP). Nevidím důvod snižovat spoluúčast nebo si připojišťovat sklo. Sice závisí na pojišťovně, ale když si u Allianz, kde pojistku mám, spočtu, kolik bych platil při 1% nebo nulové spoluúčasti navíc, tak už teď (třetí rok pojistného) jsem na pojistném ušetřil víc než těch 5000 Kč, které bych případně hradil jako spoluúčast, takže si je klidně, pokud by došlo k nějaké škodě, můžu dovolit zaplatit a ještě stále na tom budu líp, než když bych měl pojistku bez spoluúčasti... To samé platí pro skla.

Jinak právě řeším první událost na Ceedu, kdy do mě minulý týden na parkovišti nacouval nějaký "chytrák" s tranzitem a promáčkl mi trochu přední nárazník. Byla to docela sranda, protože tvrdil, že mě neviděl v zrcátku, takže jsem stál v mrtvém úhlu, tak za to můžu já a ať si klidně zavolám policajty. Takže jsme tam zbytečně tvrdli asi půl hodiny, než přijeli, aby mu dali pokutu a vysvětlili, že stojící auto za to opravdu nemůže :-D Ale aspoň to mám na jistotu od policajtů. Půjde to na povinné ručení a už vím, že mi příští týden vymění komplet celý přední nárazník. Kdybych tam nebyl, tak by asi klidně odjel a byl by problém. Pak spoluúčast zamrzí, ale jak jsem psal, bez spoluúčasti už bych na pojistném zaplatil mnohem víc, jak těch 5 tis. Pak jde samozřejmě o to, jak často má člověk nějakou škodu a náhoda je vůl, ale to už je prostě o tom, jak kdo se bojí :-D Někdo může mít smůlu, ale většinově se to rozhodně nevyplatí (to by jinak musely pojišťovny prodělávat). Proto se snažím omezit pojištění na minimum a platím jen "daň za strach", kdyby se opravdu stalo něco většího.


Myslim, ze ak si nehodu nezavinil a riesi sa to cez havarijne poistenie, tak spoluucast sa da vymahat ako sucast skody, ktora ti vznikla, takze nemusis platit nic.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé