Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garančku

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod tomasisko » 14.04.2011 09:53

mal som podobny problem, bolo to sposobene vodou pod plastovym krytom motora pri svieckach

Link na popisovanu zavadu: viewtopic.php?f=186&t=2444
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod Ivo Pácl » 08.11.2014 19:47

Vážená paní, když tak čtu Váš problém s Kia Rio, tak bych se chtěl zeptat, zda před tím, než se problém vyskytl jste třeba neměla motor nastartovaný jen na okamžik, třeba pro přejetí ¨z místa na jiné místo. Vysledoval jsem totiž,že když s autem jen tak popojedu třeba z garáže a druhý den chci nastartovat, tak jde motor taky tak na tři válce, ale není třeba panikařit, chvíli počkám, přidám plyn a normálně jedu. Už se mi to stalo několikrát, takže mě to nepřekvapuje a teď si na to dávám pozor a i když potřebuji jenom vyjet z garáže, tak auto nechám, běžet až do úplného zahřátí a potom ho teprve vypnu.Vyhnu se tak nepříjemným pocitům při špatně fungujícím autíčku a taky chráním katalyzátor, kterému nedělá dobře nespálené palivo, které se do něho dostane z nefunkčního válce. Jde o to, že při studeném startu jde do válce větší množství paliva a může se stát, že se "zalepí" zapalovací svíčka a ta potom vynechává, nebo spíš nezapálí směs pro hoření. Před Kia Rio jsem měl Peugeota 205 a ten to dělal spolehlivě taky, takže se divím, že Vám to tady na fóru nikdo neporadil. Že by se s tím nikdo ještě nesetkal?
Ivo Pácl Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 05.08.2013
Bydliště: Prostějov  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
25625 km @ 6.8 l/100km

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod spd001 » 09.11.2014 17:31

veru ze nie a to som tych benzinakov mal uz niekolko aj starsich ako 15r.Pri kvalitnych svieckach sa to stat nemoze aj ked nastartujem na par sekund a zhasnem aj ked to urobim 10x za sebou.Co sa tyka katalizatora ten sa zohreje pomerne rychlo a na najnovsich motoroch ako je GDI to je za 11s podla vyjadrenia :kia: ale to vdaka priamemu vstreku u starsich sa netreba bat ze by sa zapchal teda mne sa to nikdy nestalo skor sa rozpadol zvnutra teda po rokoch vyhorel a rozpadol sa co malo za nasledok upchatie potrubia ale po odstraneni KAT auto vyrazne ozilo :twisted: .jednoznacne treba zacat kontrolov sviecok ak vynechava valec
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod visna » 19.11.2014 19:42

Sledujem ten isty jav ako Ivo Pacl , ak v jeden den potrebujem autom iba niekam potiahnut (par metrov) a hned ho vypnem a ak idem na druhy den nastartovat tak v 99 % pripadoch mi to auto nastartuje iba na 3 valce. Dokonca sa mi stalo ze mi nastartovalo iba na dva - motor isiel vyskocit z koze a smrdel benzin, musel som to normalne vypnut a potom az druhy krat chytili 3 valce a o par sekund vsetky. Toto mi robi auto od novoty !!! a uz to neriesim. Cely problem riesim ako ivo, to znamena ze ak mam niekde iba posunut auto s tym ze nikam nejdem a musim ho iba na par sekund nastartovat tak ho nechavam aspon 2 -3 min zohriat lebo som si takmer 100 %- tne isty ze by mi rano na druhy den nastartovalo na tri valce. Skusal som to aj na novych svieckach aj novych kabloch a zjavne nemam tento problem iba ja. Ono to ani nieje taky problem len sa treba o tom vediet a je vsetko v poriadku - je to taka mucha, toho motora.
visna Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 04.05.2011
Bydliště: Malacky  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé