Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garančku

Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garančku

Příspěvekod numenka » 10.04.2011 11:14

Zdravím všechny fanoušky Kii,

myslela jsem, že pomoc fora nebudu potřebovat, neboť autí máte 2 roky a nemá skoro nic najeto (13tkm) ale včera se bohužel objevil první závažný problém! :no: Jelikož jsme v domácnosti dvě ženské, tak vůbec nevíme co teď s tím, auto je samozřejmě v záruce, koupili jsme v Novém Boru - ale tam mě pánové moc nepřesvědčili, příjde mi, že jen tahají peníze a nic pořádně neudělají. Dokonce nám chyběl po pořízení auta nějaký filtr (asi ho tam zapomněli ve výrobě dát) a když jsme jeli na první garančku, tak nám ho i tak naúčtovali. :( a prohlídce taky moc nedali bych řekla... ale třeba to bude příště lepší

Závada se projevuje asi takto:

Auto nešlo nastartovat, jen škitalo, po druhém pokusu o nastartování jakoby chytlo jen na jeden válec nebo nevím na kolik ale prostě tak divně šel motor. Pak začala problikávat oranžová ikonka motoru. Auto jsme nechali stát a mamka to šla pak zkusit ještě večer, auto chytlo zase podivně, tak zkusila přidat plyn a auto naskočilo celkem normálně zvuk už byl lepší, ale pořád mi to nepřišlo ono. Ikonka už nestvítila. Dnes jsem to šla zkusit a ikonka už svítí stále, tak už jsem to raději nechala být. Takže nás asi zítra čeká telefonát do Boru, aby si Kijáčka odtáhli. :(

Měl už někdo podobný problém? Jo a ještě to vyšlo tak, že se už máme termín II. garančky.. no to bude zase pálka.. :thd:

Hlavně ale aby auto jezdilo... chtěla jsem se zeptat, zřejmě nám tam taky odešel čep, není to moc brzo po 13tkm?? A posilovač řízení vydává divné zvuky, to je normální? Nechci aby tam s mamkou nějak vyběhli, tak uvítám veškeré tipy.


Děkuji moc! :kia: :)
Kia Rio, 71kW, ´09, 1.4l benzin - naše motokára :-)
Můj vlastní mazlík - Volvo S40, ´96, 2.0l, 103kW
Uživatelský avatar
numenka Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 10.04.2011
Bydliště: česká lípa  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod vladislav » 10.04.2011 11:59

Tyhle problémy opravdu musí vyřešit servis..Auto je v záruce.. ;)Pokud vím tam Jakub psal něco,že se v Novém Boru změnil majitel servisu..... :thu:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod numenka » 10.04.2011 12:05

Teď mi mamka právě říkala, že to má někdo nový, tak snad to bude v pořádku, pak sem napíšu, jak jsme dopadli. :) Třeba to pak někomu pomůže, kdyby měl někdo podobnou závadu, tak co to bylo a jak se to vyřešilo. :)

Ještě s tím čepem, na to je také záruka?
Kia Rio, 71kW, ´09, 1.4l benzin - naše motokára :-)
Můj vlastní mazlík - Volvo S40, ´96, 2.0l, 103kW
Uživatelský avatar
numenka Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 10.04.2011
Bydliště: česká lípa  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod -Petr- » 10.04.2011 13:53

Zdravím, může tam toho být hodně, pokud se ale chytnu toho co píšeš, že ti motor sem tam nenaskočí na všechny válce, píchnou ti to na diagnostiku a vymění ti vadnou zapalovací cívku přímo ve válci který vynechává. To samé jsem měl u VW Polo u Kia zatím díky bohu ne. Určitě motor "bouchá", má malý tah za jízdy. Nevytáčejte to až pojedete do servisu, mohli byste poškodit klikovku, nebo její ložiska případně ještě něco dalšího. Já s tím jel do servisu tehdy taky na dva válce (měl sem polo tříválec) a to velmi zlehka. Na tohle záruka asi bude. Další typ - jestli u vás řádí kuny, mrkni se, jestli ti nenakousali kabely - na to by záruka nebyla.

Dejte pak vědět jak jste dopadli (abych věděl zase o něco víc :D ) Ty žlutá kontrolky motoru, ABS atd - to jsou potvory.

S tím čepem - to bude záležet nejspíš na tom jak to vezme servis, můžou říct, že se jedná o spotřební zboží. Čepy se u všech aut po čase mění, jde o to, jaký čep to je, pokud jde o čep řízení, mohlo by to souviset s uvedeným podivným zvukem posilovače. Nevymetli jste v rychlosti nějakou díru? To pak je hned.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod numenka » 10.04.2011 18:35

Díky za vyčerpávající příspěvek. :thu: :)

Nicméně objevily se nové skutečnosti, mamce to nedalo a ještě zkusila jít auto nadlábnout. A ono to co? Ono to chytilo jako by se předtím nic nedělo.. jen mi přišlo, že bliká o něco dýl ikonka imobilizéru než obvykle..jinak ta motorová už zase nesvítí, dojely jsme si i opatrně nakoupit a auto šlapalo jak mělo.. každopádně ale zítra voláme do servisu a vše jim povíme a rovnou to odbydeme i s tou garančkou :) ale je fajn, že se auto nebude muset odtahovat (tedy abych to nezakřila a neudělalo to zítra to samé) tak jsem zvědavá, co jim vypíše diagnostika :) čí čím to bylo ...


zatím děkuji a pak doplním info :)
Kia Rio, 71kW, ´09, 1.4l benzin - naše motokára :-)
Můj vlastní mazlík - Volvo S40, ´96, 2.0l, 103kW
Uživatelský avatar
numenka Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 10.04.2011
Bydliště: česká lípa  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod SolidSnake » 11.04.2011 19:01

:no: teda to mě by odvezli . Vidět svítit kontrolku co nemá . Ale nevím , jak vy , ale já mám nějakou kartičku na asistenci zdarma.
Takže asi bych to řešil přes asistenci a jejich odtah. Nejsem si jistej , ale myslím , že mam v autě nějakou takovou kartičku .
Pak se něco sekne a oni budou strašně chytrý , jak se s tím nemělo jezdit .
Držím palce . :thu:
Rio sport, 1,4/6,4 l/100
Uživatelský avatar
SolidSnake Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Horní Jiřetín  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod numenka » 11.04.2011 20:55

Tak dnes zavoláno do servisu, zítra veze mamka Kijaka na diagnostiku. Řekli jí, ať s tím normálně přijede...tak snad kdyby s tím pak něco bylo, to neobrátěj proti ní. :o

Jinak na garančku ji musí objednat, prý mají už na měsíc dopředu obsazeno... tyjo..objednací lhůta jak k zubaři..
:roll: :)
Kia Rio, 71kW, ´09, 1.4l benzin - naše motokára :-)
Můj vlastní mazlík - Volvo S40, ´96, 2.0l, 103kW
Uživatelský avatar
numenka Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 10.04.2011
Bydliště: česká lípa  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod zulyk » 11.04.2011 21:59

mesiac dopredu obsadene? matka zem, to robia aj ine znacky ci ako? :D
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod numenka » 13.04.2011 16:16

Dělají jen :kia: ..asi jsou to pomalíci :D Myslela jsem, že ji hodí ještě na květen, ale ne-e, jedeme až v červnu!

Takže update: diagnostika byla prý úplně čistá, nevypsala žádnou chybu. Ty příznaky co jsem vypsala výše, prý mohla způsobit nějaká nečistota v benzinu.. co si o tom myslíte? Mně příjde dost divný, když motor vypovídal službu a běžel tak na válec, že to nehodilo chybu do diagnostiky. :?

no já jen teď mamce řekla, ať s tím kouká jezdit co nejvíc, dokud má na to záruku, aby se případné věci stihly projevit.. (její roční nájezd 6tkm) :|asi dřív vykvete karoserie, než auto zajede :lol:
Kia Rio, 71kW, ´09, 1.4l benzin - naše motokára :-)
Můj vlastní mazlík - Volvo S40, ´96, 2.0l, 103kW
Uživatelský avatar
numenka Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 10.04.2011
Bydliště: česká lípa  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod ceedleguán » 13.04.2011 16:51

Tak hlavně ,že to jede. Zkuste natankovat nějaký lepší benzín a těm levným se vyhýbejte. :thu:
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod numenka » 13.04.2011 18:38

No já nevím, aby benzím způsobil to, že auto chytne na válec. ;) Na tohle jsou spíš hákliví nafťáci ne? A když si vezmu, že ŘJ zaznamenává každou prkotinu.. tak se nám ta závada asi všem zdála :D :hurray:
ale je fakt, že jsme rády, že auto ZATÍM jezdí 8-)
Kia Rio, 71kW, ´09, 1.4l benzin - naše motokára :-)
Můj vlastní mazlík - Volvo S40, ´96, 2.0l, 103kW
Uživatelský avatar
numenka Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 10.04.2011
Bydliště: česká lípa  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod zulyk » 13.04.2011 21:26

hm, co tak skusit iny servis? mozno ze tam im uz RJ aj nieco prezradi :D
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod -Petr- » 13.04.2011 23:05

Ta diagnostika - některé závady mají paměť a sami se z ní nevymažou, ale většinou v případě, že se při nastartování se vše načte jako OK, tak tento stav přepíše stav předchozí a proto diagnostika nic neukáže. Pokud to teda teď maká jak má, pokud lze vyloučit špatný benzín, jsou další možnosti kterých je moc. Od zašpiněných filtrů, přes navlhlé kabely, přes načatá čidla.... to si ani netroufám odhadovat. Podle mého se to bude opakovat až to bude nejmíň vhodný (to je klasika ;) ) a teprve až přijedete na diagnostiku se svítící kontrolkou tak budou v servisu moudří.
Já s tím VW měl to "štěstí" že jsem po cca pěti nastartováních už jel stále na dva válce se svítící kontrolkou, takže tam jim to diagnostika hned ukázala a bylo jasno. Tehdy mě to stálo cca 1400 za nový díl a práci (byl jsem v ATU Karlovy Vary) - a pak to bylo už zas dobrý.

Nepředpokládám, že byste měli v autě benzín starší 2 - 3 měsíce? On potvora po takové době vodnatí. Když čtu ten malý nájezd za rok tak mě to tak napadlo.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod numenka » 14.04.2011 07:20

Tak dlouho by tam benzin snad neměl bejt, maximálně tak měsíc když už... díky za info k té ŘJ, to jsem netušila, že si to maže sama, myslela jsem, že to tam zůstane viset a až pak v servisu to mohou přes diagnostiku terpve odstranit. No nezbývá nám nic jiného než čekat. Uvidíme. Díkec. ;)
Kia Rio, 71kW, ´09, 1.4l benzin - naše motokára :-)
Můj vlastní mazlík - Volvo S40, ´96, 2.0l, 103kW
Uživatelský avatar
numenka Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 10.04.2011
Bydliště: česká lípa  Czech Republic (cz)

Re: Kia Rio - svítí ikonka motoru, chystáme se na II. garanč

Příspěvekod Aha » 14.04.2011 09:16

Já trochu odbočím od tématu ale mě teď napadlo numenka jestli nechceš přijet se svím :kia: RIO na sraz do Nového Boru a možná se ti na to kouknem všichni ;) .Tady jsou podrobnosti: meeting.php?sort_field=meeting_time&sort_order=ASC&filter_by=none&filter=&closed=1&meeting_signon=0&meeting_approve=0&start=0&mode=detail&m_id=30 Tak zatím.....
KIA -Kupujete Ideální Auto
Uživatelský avatar
Aha Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 505  Témata: 2
Registrován: 21.12.2009
Bydliště: Netřebice okr. Český Krumlov  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6)
TOP sponzor (1)

Kia Sportage IV (2016)
57004 km @ 7.0 l/100km

Další

Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé