Kia rio pneumatiky

Kia rio pneumatiky

Příspěvekod meny » 15.09.2016 22:37

Zdravim, chcem sa vas opytat ako to je s pneumatikami na aute Kia rio 1.5crdi. Prave som ho odkupil od znameho a on tam mal nahodene 15tky ale v technicaku mam 14tky a dalsi problem je, ze ked prejdem po nejakej jame tak mi volant dost kmita :/ tiez neviem ci to nemoze sposobovat aj vyssiu spotrebu lebo mam kombinovanu takych 6.3 litrov a co viem tak u tych aut je trocho nizsia. Za rady vopred dakujem :)
meny Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 2
Registrován: 11.09.2016
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2007)
159000 km @ 5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia rio pneumatiky

Příspěvekod zaxon » 17.10.2016 10:04

Ahoj,já jsem řešil právě opačný problém.Po Hyundai I20 mi zůstaly zimní 14" palcové kola ,tak jsem myslel že je dám na nové Rio,jenže v techničáku mám jenom 15" ,přitom v knížce a na štítku který je na karoserii jsou 14" uvedené.Tak jsem zjišťoval jak je zapsat do techničáku,všude říkali,velký problém,že je třeba mít typový list k diskům a ten nemám.Takže mi zůstaly 14 v garáži a koupil jsem nové plecháče15".Takže jestli to máte na Slovensku se zápisem kol jako u nás,tak musíš sehnat typový list ke kolům a pak je zapíšeš do techničáku.
zaxon Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 17.10.2016
Bydliště: Orlová  Czech Republic (cz)

Re: Kia rio pneumatiky

Příspěvekod Chlebik » 17.10.2016 12:07

Spíš než o spotřebu bych měl strach o ložiska, uložení nápravy, ústrojí řízení i pneu. Šel bych co nejdříve do servisu na geometrii / kontrolu podvozku.

A ano, na spotřebu to vliv mít může. Z minulého auta mám zkušenost, že po geometrii při výměně čepů mi počítaná spotřeba klesla asi o 0.2l/100km.. Dej vědět ;)
Kia Cee'd SW CRDi 1.6 Exclusive 100 kW/136 PSH, r.v. 2015
Obrázek
Chlebik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  
Registrován: 04.10.2016
Bydliště: Kladeruby nad Oslavou  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2016)
54000 km @ 5.3 l/100km

Re: Kia rio pneumatiky

Příspěvekod meny » 24.10.2016 18:08

Čaute, tak trošku neskôr odpovedám ale predsa :) Zistil som že na koniec mám tie kolesa zapísané v techničaku, auto som mal len chvíľku tak vtedy som si to nevšimol. Na aute som hneď vymenil olej a filtre a spotreba sa mi zlepšila priemerne na 5,5litrov keď idem dlhšiu trasu. Ten volant som ešte nevyriešil. Dával som vymeniť aj servo kvapalinu a mechanik mi povedal že ako keby tam bola naliata voda ale aj tak nezabralo.

Pridávam aj link na video ktoré som ukazoval mechanikovi.
https://www.youtube.com/watch?v=MQMSnIawS6g
meny Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 2
Registrován: 11.09.2016
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2007)
159000 km @ 5 l/100km


Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé