Ucpaná klimatizacia

Ucpaná klimatizacia

Příspěvekod Discus » 08.10.2018 14:49

Zdravím, chcem sa spýťať či má niekto podobnú skúsenosť ako ja. Práve som sa vrátil zo servisu, mal som problém na mieste spolujazdca mi u nôh tiekla voda. Hneď po víkende (dnes ráno) som to viezol do servisu nech sa na to pozrú. Bol som prekvapený ked som pre auto prišiel. Povedali mi že v klimatizacii bolo cez 10 litorov vody. Klíma uplne celá pod vodou. Vodu odčerpali. Bola že vraj zanesená neskutočným bordelom. Mali ste aj vy takýto problém? Auto má 11 mesiacov. Aj samotný mechanik povedal, že s tym sa ešte nestretol...mám Kiu RIO nový model. Že stačilo fakt málo a mohlo to skončit aj horšie keby mi vytopilo auto...
Discus Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 08.10.2018
Bydliště: Holíč  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ucpaná klimatizacia

Příspěvekod Beda » 08.10.2018 18:32

Predpokladam, ze jsi mel tedy ucpany vyvod na kondenzat, ktery kape vetsinou pod auto. Odhaduji, ze tam neni zadne cidlo, ktere by zaznamenalo preplneni prostoru u kondenzarotu vodou, takze i toto se asi muze stat :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ucpaná klimatizacia

Příspěvekod sstan » 16.09.2019 15:22

Discus píše:Zdravím, chcem sa spýťať či má niekto podobnú skúsenosť ako ja. Práve som sa vrátil zo servisu, mal som problém na mieste spolujazdca mi u nôh tiekla voda. Hneď po víkende (dnes ráno) som to viezol do servisu nech sa na to pozrú. Bol som prekvapený ked som pre auto prišiel. Povedali mi že v klimatizacii bolo cez 10 litorov vody. Klíma uplne celá pod vodou. Vodu odčerpali. Bola že vraj zanesená neskutočným bordelom. Mali ste aj vy takýto problém? Auto má 11 mesiacov. Aj samotný mechanik povedal, že s tym sa ešte nestretol...mám Kiu RIO nový model. Že stačilo fakt málo a mohlo to skončit aj horšie keby mi vytopilo auto...

Dobrý den, mam podobny problem, tiez cca pol litra vody na koberceku pri nohach spolujazdca, asi upchaty vyvod na ten kondenzator, otazka, da sa to nejako "amatersky" opravit, alebo je potrebne ist s tym do servisu?

Dakujem za odpoved.
sstan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 09.09.2018
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Ucpaná klimatizacia

Příspěvekod jozzo » 16.09.2019 16:46

Potrebujes sa dostat pod auto v mieste pod pristrojovkou priblizne. A tam hladat vyvod, hadicku, trubku od vyparnika. Potom ju prešparat niečim...
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 611  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Ucpaná klimatizacia

Příspěvekod Sidub » 18.09.2020 09:32

Toto isté sa mi stalo teraz. Na začiatku pár kvapiek na gumovej rohoži, druhý krát asi tak za polievkovú lyžicu. Skúsil som nasledujúcu jazdu ísť bez klímy, žiadna voda. Na ďalší deň s klímou na podlahe 1/3 rohože mokrá. Bol som v servise, odpoveď zapchatý odtok, zobral auto za pár minút vratil, že zospodu hadičku prečistili. Že vytieklo tak pol litra. Blbé je akurát to že je mokrý aj tapacir pod rohožou, a tam som sa predtým keď sa objavila prvá voda nepozeral. Snáď tam toho nenatieklo veľa ale hmatom to bolo mokré už na hornej hrane kde je prichytený ku karosérii.
Na otázku ako sa ten odtok môže upchať odpoveď: pri jazde po prašných cestách to môže nasať špinu.
Mohli by tam dať nejaké čidlo čo by signalizovalo problém skôr než je z auta bazén.

Odoslané z Lenovo TAB 2 A10-70L pomocou Tapatalku
:kia: Ceed SW 1,4 T-GDi A7 DCT GT-Line 2019 Blue Flame :SK:
Uživatelský avatar
Sidub Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 2
Registrován: 04.09.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
11600 km @ 6.6 l/100km


Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé