Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Marxcz » 10.04.2019 13:27

Zdravím vás všechny.

Ví prosím někdo, kolik litrů paliva je v nádrži, když se objeví žebravé očko u modelu RIO IV? Např. u Škody Felicie to bylo napsáno v manuálu (6 l), ale u :kia: to nikdo neví, ani jejich technická podpora.
Jezdím dost do zahraničí, kde není taková hustota čerp. stanic a rád bych si přesněji spočítal kolik mám km do nuly, zda-li mi to vyjde tam či onam. Teď mám spočítáno, že minimalně 100 km bych se nemusel bát, ve městě si radši dávám strop 85 km.
Nedávno jsem ale ujel na žebravé očko cca 115 km a to mi hodně cvakalo u zadku. Vycházím ale z oněch 6-ti litrů.

Díky za reakce.
Marxcz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 20.10.2018
Bydliště: ostrava  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Quadrant » 10.04.2019 15:13

Spíše bych počítal 5L rezervy, ono taky záleží na tom za jakých podmínek se ti rozsvítí " hladové oko " může to být v kopci a nebo ostřejší projetí zatáčkou, potom i když se rozsvítí tak už nezhasne a můžeš tam mít klidně 8L nebo 10L.
Každopádně bych vyjíždění rezervy úplně vynechal.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod PtrBug » 10.04.2019 16:35

Nemam sice Rio, ale predpokladam ze v ramci jednej automobilky sa to bude spravat podobne...
Ja som si spravil takyto prepocet, ze vzdy ked tankujem doplna, poznacim si dojazd podla PP. Rozsvietenie kontrolky nemam poznacene presne, ale zasvieti mi zvycajne pri dojazde okolo 50km. V tom momente to vychadza cca 9l paliva, pri nulovom dojazde by to malo byt este stale 5l. Otazka je, nakolko presny je celkovy objem nadrze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
PtrBug Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 7
Registrován: 25.01.2019
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Carens III (2018)
80000 km @ 7.4 l/100km

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Kládík » 10.04.2019 17:26

S ohledem na životnost katalyzátoru hlasuji pro to nenechat hladové oko vůbec rozsvítit :)

I když dle mé zkušenosti 0 km dojezdu na PP ještě neznamená prázdnou nádrž ...
KIA RIO 1,25 (2017)
Škoda RAPID 1,0 TSI (2019) - služební
VAZ 2103 (1978)
Kládík Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 17.03.2019
Bydliště: Louny  Czech Republic (cz)

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Marxcz » 11.04.2019 09:46

Tak nejezdit do rezervy anebo aby se nerozsvítilo hladové oko je sice ideální, ale někdy problém.
Zvlášť když se snažíte projet zemi, kde je benzín neskutečně drahý nebo jezdíte v noci a najít otevřenou benzínku mimo dálnici je fuška.
Je totiž rozdíl tankovat za 48 Kč/litr nebo 39 Kč/litr. Jednou jsem raději pustil žilou a natankoval v Německu 10 litrů, abych dojel do Francie než riskoval. Ale znovu připomínám, že v zahraničí není taková hustota ČS a rád bych znal pro svůj klid kolik km si můžu dovolit když se rozvístí ta "každým nenáviděná" kontrolka.
Taky mě zaráží přístup :kia: kde nikdo neví :?

Nikdy jsem nesledoval kdy se kontrolka rozsvítí - v rámci dojezdu km jak píše PtrBug. Zkusím to chvíli sledovat. Mám zato, že výpočet co uvádí displej je hóóódně orientační.
Jak byste totiž reagovali, kdyby vám PP ukazoval hodinu po rakouských okreskách dojezd cca 600 km s ručičkou na třičtvrtě nádrži? Tohle se mi fakt stalo. Byl jsem smířený s tím, že se ručička sekla a spolu s ní i PP. Jeli jsme z Rožmberka n.V. do Salzburgu a zpět. Ale po hodině se to trochu změnilo tak jsem si oddychl. Nechci se chlubit, ale je to prozatím můj životní rekord - zmíněná trasa tam za 4,3 l/100 km, zpět 4,6 l/100 km :P Absolutně žádná dálnice.

Nejhorší je, že ani bezedný internet nedokáže vyplivnout mnou hledanou hodnotu (ani anglicky).

Pro PtrBug: Znovu se přikláním jen ke strohému výpočtu PP, protože když necháš cca 2 plné nádrže řídit někoho jiného, rozsvítí se kontrolka úplně u jiných hodnot, protože bude mít jinou spotřebu a PP to pak jinak přepočte (můj názor). Jinak nádrž u RIO IV 1,25 je 45 litrů.
:kia: RIO IV 1,25 CVVT Comfort; Spotřeba 4,9 l/100km
Spokojenost 90%; Resumé: Znovu bych si ho za ty prachy nekoupil
Marxcz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 20.10.2018
Bydliště: ostrava  Czech Republic (cz)

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Quadrant » 11.04.2019 10:01

Mělo by tam jít nastavit po každém nastartování reset spotřeby na 100km
Měl jsem podobný problém, ukazovalo to totální nesmysly.
Naposledy upravil Quadrant dne 11.04.2019 11:19, celkově upraveno 1
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Marxcz » 11.04.2019 10:59

Tak totální nesmysly bych zrovna neřekl, každopádně je brát jako "velmi" orientační.

Teď jsem četl článek http://www.ggkia.com/blog/how-far-can-y ... -comes-on/ kde si amíci můžou zjistit mpg alias po našemu km/l. Můj názor: několikrát načepovat nějaké množství paliva při rozsvícení kontrolky např. 10 litrů a sledovat ujetou vzdálenost než se znovu rozsvítí (ne z denního počítadla, ale celkového najetého). Např: při 20.000 km načepovat 10 litrů = kontrolka při 20 175 km. Tzn. na jeden litr ujedete 17,5 km. Jak ale vypočítat rezervu? Velikost nádrže např. 45 litrů x 17,5 km/l = dojezd 787,5 km. Např. 21.000 km (dejme tomu současný stav) + 787,5 = 21.787 km předpokládaný dojezd s plnou nádrží. Cca od 21.600 sledovat kdy se rozsvítí kontrolka - třeba při 21.700 km. Z toho plyne 21.787 - 21.700 = 87 km : 17,5 km = 5 litrů zbývá v nádrži. Psycho? Celkem jo. Nechápu proč tento údaj nemůžou dát někde do technických dat? PS. ten výpočet je jen palba naslepo :D

Chápu že pro někoho, kdo jezdí furt s plnou nádrží, je tohle řešení blbostí. Ale až se vám někdy rozsvítí kontrolka v místech kde to neznáte a nevíte kdy bude další benzínka si na tohle určitě vzpomenete :lol:
:kia: RIO IV 1,25 CVVT Comfort; Spotřeba 4,9 l/100km
Spokojenost 90%; Resumé: Znovu bych si ho za ty prachy nekoupil
Marxcz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 4
Registrován: 20.10.2018
Bydliště: ostrava  Czech Republic (cz)

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Quadrant » 11.04.2019 11:28

Bohužel nesmysly, absolutně se to neschodovalo se stylem jízdy. Jeden čas se to dokonce i kouslo.
Pomohlo teprve až nastavení resetu při každém novém startu. Dokonce jednou stávkoval i tempomat :huh:
Blblo to ale jen s počátku když bylo nové, od té doby je klid.
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Kládík » 14.04.2019 19:56

Chápu Vaše rozhořčení, že nikde není uveden objem benzínu, který odpovídá rezervě ... nicméně ... RIO je auto na ježdění "kolem komína" a není to žádné GTčko na transevropské cesty :) Chápu, že cena benzínu může být rozdílná, ale když natankuju 10 litrů benzínu dražšího o 9 Kč/litr, tak je to 90,- Kč ... částka zanedbatelná z hlediska rizika, že zůstanu někde stát nebo že poškodím katalyzátor. Budu se opakovat, ale moje rada zní ... nenechat hladové oko vůbec rozsvítit :) KIA RIO musí být hodně spolehlivé a bezproblémové auto, když se tu řeší podobná témata :)
KIA RIO 1,25 (2017)
Škoda RAPID 1,0 TSI (2019) - služební
VAZ 2103 (1978)
Kládík Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 17.03.2019
Bydliště: Louny  Czech Republic (cz)

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Quadrant » 14.04.2019 20:22

Víš v čem je hlavní fór :huh:
Dříve se v každé dokumentaci " návodu k obsluze automobilu " uvádělo naprosto vše, třeba i pořadí zapalování válců.
Dnes.... Jen že máte navštívit servis ;)
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Objem rezervy paliva v nádrži - RIO IV

Příspěvekod Kládík » 18.04.2019 19:18

To je pravda :) Mám ještě pro radost "Žigulíka " a tam když otevřu kapotu, tak je to vše jasné, přehledné a luxusně přístupné. Tady je člověk schopen si něco opravit sám. Otevři kapotu u jakéhokoliv moderního auta a je tam jen hafo hadiček a kabelů o kterých asi nikdo neví proč a kam vedou :) V případě poruchy předávám klíče servisu a bavte se jak umíte. :)
KIA RIO 1,25 (2017)
Škoda RAPID 1,0 TSI (2019) - služební
VAZ 2103 (1978)
Kládík Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 17.03.2019
Bydliště: Louny  Czech Republic (cz)


Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé