Cuka při přidávání plynu

Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod janmark » 28.03.2023 18:41

Zdravím fanda club kie. Nedávno jsem spadl do této značky. Pořídili jsme si dom Kia Rio 1.2 dpi. Chci se jen zeptat jestli někomu dělá u této motorizace problém při studem startu,kdy auto cuka při přidávání plynu, jak kdyby mělo špatný přísun paliva. Po zahřátí motoru to přestane dělat. Taky nevím jestli nemám vadný čidlo na kontrolu pasu a airbagu. U řidiče to zhasne až po pár metrech jízdy to samé i u té kontroly airbagu. Na přístrojové desce kontrolka zhasne ale kontrolka sedadla svítí. Přitom když se zapne spolujezdec tak to hned zhasne. Dělá to někomu taky? Ať vím jak to mám pak řešit v servise. Auto je rv 2021 a má najeto 6000km. Díky za info Honza
Naposledy upravil Beda dne 29.03.2023 06:43, celkově upraveno 1
Důvod: Zmena nazvu tematu na smysluplnejsi.
Uživatelský avatar
janmark Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 28.03.2023
Bydliště: Kyjov  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia rio

Příspěvekod cosmicboy » 29.03.2023 06:35

1. Nechci úplně moralizovat, ale nebylo by od věci zvolit název tématu dle problému, který se v něm řeší. Min. to je vhodné pro další diskutující a možnosti vyhledávání...
2. Mám takřka totožné auto, s popsaným jevem po studeném startu jsem se nikdy nesetkal.
3. Moc nechápu popis těch pásů - já mám pro řidiče jen jednu kontrolku pod budíkama. Pod autorádiem jsou pak kontrolky pro pásy spolujezdce a lidí vzadu. Co teda přesně svítí?
4. Když vše selže, předpokládám, že je auto ještě v záruce :-).
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod janmark » 29.03.2023 12:23

Zdravím. Já jsem tu nový takže se tu učím jde co psát atd. . . Tím cukání myslím že spadne výkon auta po přidání plynu. Když je auto studený tak se mi zdá i ten start špatný. Prostě to dlouho točí než to chytne. Potom se rozjezdu a když slapnu víc na plyn tak cítím nějakou reakci plynu ale po chvilce spadne výkon a pak auto jde znovu do záběru. Jak kdyby tam nebylo palivo. U té kontrolky pásu zhasne při připoutání kontrolka pod budíky ale ta pod rádiem nezhasne. Teprve až se rozjezdu tak po nějaké chvilce to zhasne i s tím airbagem. Snad jsem to napsal líp....
Uživatelský avatar
janmark Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 28.03.2023
Bydliště: Kyjov  Czech Republic (cz)

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod cosmicboy » 29.03.2023 15:09

Teď jsem se vrátil z cest :-), takže jsem se soustředil na tu kontrolku pásů. Nevím, jestli se napříč modelovými roky něco nezměnilo, ale já v mém 2022 mám kontrolku pásu řidiče jen u budíků. Pod rádiem jsou 4 kontrolky pásů - zleva jsou 3 sedadla vzadu a ta nejvíc pravá je pro spolujezdce. Takže pokud jedu sám, tak tyto kontrolky nemám důvod řešit. Co se chování motoru týče, tak bych neváhal a šel v rámci záruky do servisu. Max. mě napadá kvalita paliva?
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod MP1 » 29.03.2023 17:48

Ja som tento jav na DPi tiež pozoroval. Po naštartovaní a okamžitom výjazde je rozjazd taký "lenivý". Pohnem sa, auto vyrazí vpred a akoby prestane ťahať a potom znova zaberie. Ja to pripisujem riadeniu emisií. Po zohriaty to už nepozorujem.
Keďže pri DPi sú problémy so štartovaním (štart s plným plynom), stalo by za skúšku, či nie je pre tvoj model dostupný software. To ti zistia v autorizovanom servise, ideálne pri pravidelnej prehliadke, resp. reklamácii.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod janmark » 29.03.2023 19:20

Takže dneska jsem ty kontrolky zkoušel a pořád nechápu ty kontrolky pod rádiem. Asik dám zapravdu že ta kontrolka řidiče je jen u budíku. I když nechápu proč je stejná na tom panelu čtyř značených sedadel. Ta 4 od řidiče je úplně stejná. Proto jsem myslel že to má dělat něco s mým pásem. To doba zhasnutí kontrolek pásu a airbagu bude taky teda normální(jen nechápu proč tak dlouho svítí).Ten motor budu muset řešit v servise. Jen možná vyzkouším aditava a uvidím jestli to při tom studeným rozjezdu bude něco dělat. Jinak díky za info cosmicboy a MP1. Až budu vědět víc ozvu se jak jsem dopadl v servisu....
Uživatelský avatar
janmark Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 28.03.2023
Bydliště: Kyjov  Czech Republic (cz)

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod cosmicboy » 29.03.2023 20:19

Ještě doplním, že v návodu je na straně 3-17 popsána funkce těch pásů, je tam i popis, jak kontrolka svítí po rozjezdu. Jinak jsem zvědav, jak v servisu pochodíš, určitě se pak ozvi!
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod janmark » 29.03.2023 20:27

Já to četl a tam je že po par sekundách to ma zhasnout. Ten čas mi přijde dlouhý když už jedu a stále to svítí i s tím airbagem....
Uživatelský avatar
janmark Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 28.03.2023
Bydliště: Kyjov  Czech Republic (cz)

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod cosmicboy » 29.03.2023 21:16

Když už budeš v tom servisu, tak se určitě zeptej i na ten airbag - mně nesvítí, přijde mi to podezřelé... Já když do auta vlezu, tak se připoutám, pak otočím klíčkem na první polohu (abych se vyhnul pípání, že nejsem připoután), počkám až zhasne na displeji nápis "Kontrola systému" a pak startuji a vyrážím. Žádné kontrolky mi nesvítí (teda kromě těch 4 pásů pod rádiem, které za chvilku zhasnou).
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod janmark » 29.03.2023 22:50

Je možné že tam bude nějaká porucha. Třeba nějaký čidlo. Uvidím až to dají na diagnostiku....
Uživatelský avatar
janmark Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 28.03.2023
Bydliště: Kyjov  Czech Republic (cz)

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod MP1 » 30.03.2023 06:53

Pásy svietia dlho preto, lebo zadné sedadlá nemajú záťažový senzor, aby si mal čas si skontrolovať zadných pasažierov.
Ak kontrolka airbagu zhasne, tak je airbag ok. Musí zhasnúť nezávisle od iných kontroliek. Bolo by dobré porovnať s iným Riom. Ak svieti neprimerane dlho, napríklad spolu s kontrolou bezpečnostných pásov a obidve zhasnú naraz, tak sú prepojené, lebo airbagy sú vystrelené.
A nič si z toho nerob, že ti nie je niečo jasné. Zažil som už všeličo. Poslednýkrát si zákazník myslel, že ľavé tlačidlo pri rýchlostnej páke zapína vyhrievanie predných sedadiel a pravé tlačidlo zapína vyhrievanie zadných sedadiel.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2206  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod cosmicboy » 30.03.2023 07:30

Teď jsem to byl v autě zkusit, teda jen pokus, jak to svítí po otočení klíčkem. Po otočení se rozsvítí všechny 4 sedadla (zadní a spolujezdec) a obě kontrolky airbagu, krátce poté zhasne sedadlo spolujezdce a svítí jen zadní sedadla a kontrolka AIRBAG ON. Myslím, že tato pak během jízdy také zhasne. Ještě mi napadá, jestli to nemá souvislost s tím, že je airbag spolujezdce vypnut/zapnut. Čistě pro úplnost - jaký je původ auta?
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod janmark » 30.03.2023 09:37

Původ je od dealera Kia Matulka ale bylo to vykoupené v AAA. Paní tam najela 5000 a pak to dala pryč. Je to rok staré. Ten airbag jsem zkoušel vypnout a zapnout a funguje aktivace a deaktivace. Je tam spíš dlouhá prodleva těch kontrolek. Zeptám se v tom servise. My totiž měli škodu a VW takže se učím jak co funguje. Hlavně budu řešit ten motor a uvidím na co dojdou. Jinak auto se mi zdá super do města. Lepší jak škoda a VW....
Uživatelský avatar
janmark Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 28.03.2023
Bydliště: Kyjov  Czech Republic (cz)

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod cosmicboy » 30.03.2023 10:14

My brali Rio jako náhradu za Fabii 2. generace která se po pouhých 10 letech stala vozem, které už bylo ve stavu, že jej vykoupili pouze AAA... :-) Vím, že to vůči Tobě teď zní blbě, určitě nechci o AAA zakládat diskuzi, kterých je plný web a držím palec, aby ta původní majitelka měla jen nějaký banální důvod k prodeji. V každém případě si myslím, že v autorizovaném servise by ti měli poradit, diagnostika je mocný nástroj a hlavně by měli mít k dispozici i servisní historii. Popř. mě ještě napadlo zkusit zavolat Matulkovi - jsou to sympaťáci a třeba si na to auto vzpomenou, jestli bylo v rámci prodeje vše OK.
Kia Rio YB, 2022, 1.2 DPI
Uživatelský avatar
cosmicboy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 175  Témata: 18
Registrován: 23.09.2021
Bydliště: Plzeňský kraj  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2022)
9000 km @ 5.7 l/100km

Re: Cuka při přidávání plynu

Příspěvekod janmark » 30.03.2023 12:23

Já se byl zeptat u nás v Kyjově na Hyundai a pak v Hodoníně na Kia. Projel jsem ty 1.5 motory které jsou na trhu chvilku a docela super. Jen mě zarazilo že už to má dpf filtr i v tom benzínu. V tom Hyundai mi řekl prodejce, že ojetiny u nich moc nejsou protože by mu to asik kazilo prodej nových vozů. A když už vykupují starší vozy nebo i zánovní tak to jde do skodaplus nebo dasweltauto. Pak mi řekl že lidi ty auta víc dávají do AAA nebo esa protože tam vždy dostanou víc peněz než v dasweltauto a skodaplus. Hlavně člověk nemusí čekat. Já měl Passata B7 a pan přes inzerci mi nabídl míň peněz než v těch AAA...
Uživatelský avatar
janmark Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 28.03.2023
Bydliště: Kyjov  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Rio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé