poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod juraj slazansky » 30.10.2011 13:19

ahojte nevie mi niekto poradit zakupil som si model kia rio v roku 2009 v novembry mam otazku ked je motor studeny ide ako hodinky ako nahle sa zohreje nieco mi zacne cvakat praskat alebo klepat

Edit safi: presunutá téma do odpovedajúcej sekcie
juraj slazansky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 1
Registrován: 30.10.2011

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod 71Jany71 » 30.10.2011 19:45

Myslíš vtedy, keď motor vypneš a chladne??
KIA RIO SEDAN 12/2006 1,4 71kw 122 000km 6,2 - 6,8 l/100km v lete do 7,7 v zime
Uživatelský avatar
71Jany71 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 4
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: SK  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2006)
122000 km @ 6.8 l/100km

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod juraj slazansky » 30.10.2011 20:12

nie ked nastartujem ide potichu prejdem trasu zhruba 20 km a zastavim a uz ako je zohriaty tak sa zacne ozyvat cudny zvuk ako praskanie , tukanie
juraj slazansky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 1
Registrován: 30.10.2011

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod zulyk » 30.10.2011 20:31

pocut to aj v kabine alebo len pri zdvihnutej kapote?
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod juraj slazansky » 30.10.2011 20:45

pocas jazdy nepocujem len ked zastavim a vystupim tak na volnobehu to klepe a dost hlucno
juraj slazansky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 1
Registrován: 30.10.2011

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod MaTToS » 31.10.2011 02:41

Po nastartovani studeny motor = vyssie otacky ca. 1300 , po prejdeni trasy 20km zohriaty motor , otacky 600rpm - z motora je pocutelne cvakanie/tukanie co je normalne robia to ventily .... tiez nechapem ako 16V stvorvalec moze bezat na volnobehu len na 600 otackach(no ako vidim tak zrejme môze) ale taky zvuk to vydava a je to normalne, robi to kazde rio s ktorym som sa stretol takze neriesit , max mozes ist do servisu nech pocuvne mechanik ale myslim ze povie ze to je v poriadku .
Ja som natom rovnako, studeny motor, volnobeh vo vyssich otackach a zvuk je taky cistejsi prirodzenejsi, akonahle sa zahreje a otacky ma nejakych 600-650 tak tiez je pocut cvakanie a tukanie a na 100% to robilo uz pred predajnou ked to malo najazdenych 13km a vtedy som sa pytal chalana ze co to je za zvuk a povedal ze to je nizkymi otackami volnobehu a je to normalne tak som neriesil zavada to nieje ale vlastnost ze to pocut tie ventily - proste nizke otacky .
A este popritom ked stojim pri motore zo spolujazdcovej strany tak tiez sa mi zda ze ked to je zohriate tak pocujem nejake nepravidelne klepanie mimo toho ze cvakaju tie ventily ale traja mechanici to pocuvali a pohodicka standardny prejav motora -- Staci aby sa otacky zvysili a drzali dajmetomu na 800-1000 a nic take pocut nieje - a tiez mam 2009 1,4 16V a 23 000km najeto .
Cee'd 2008, 1.6CRDI 66kW
MaTToS Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 1
Registrován: 05.01.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
84000 km @ 4.9 l/100km

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod juraj slazansky » 31.10.2011 08:51

dakujem velmi pekne za odpoved dost ma to ukludnilo ale aj tak sa spytam v servise ked budes mat nieco nove napis mi aj ja tebe napisem a chcel som sa spytat motorceky na svetlach ti bzukaju tiez tak castejsie alebo nie
juraj slazansky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 1
Registrován: 30.10.2011

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod MaTToS » 31.10.2011 10:03

Hej motorceky na svetlach su pocut obcas, ale pocujem to fakt iba obcas ked nahodou je vypnute radio a stojim v garazi tak niekedy po nastartovani obcas pocujem motorceky aj vidno ako svetla mierne klesnu a potom sa dvihnu naspet, v servise sa im to ovsem neprejavilo tak to neriesili tak neviem, zatial to necham tak nakolko nemam silu ist sa hadat do servisu kvoli nejakemu ovladaniu motorcekov, nieje to ziaden velky problem, regulacia funguje normalne a minuly tyzden som to pravidelne sledoval kazde rano cestou do prace s vypnutym radiom a nespravilo to ani raz tak sa tazko preukazuje servisu ze je tam problem ked ja sam neviem presne kedy sa to deje - nieje to nic strasneho podlamna vlhkost a nizka teplota to spôsobuje pretoze aj v lete som to pocul len ked prsalo alebo bolo tesne po dazdi .
Len vies preukaz to servisu ... tam tak maju cas sledovat nejake motorceky podlamna to robi XY ludom co si to vobec ani nevsimli este a ani si to nevsimnu lebo ten pohyb svetiel je vzdy fakt len jemny kusok dole a hned naspet a trva to mozno 1-2 sekundy .

Jaj a inak este poznatok k tomu cvakaniu, tukaniu pri volnobehu motora zohiateho ked je na nizkych otackach - podla mojeho znameho co sice robi pre skodovku servisaka v RIU dost velky hluk robia benzinove vstreky, tie vyslovene je pocut ked stojis pri otvorenej kapote ale ak clovek vie co ma pocuvat tak staci stat pri aute so zavretou kapotou .Tie benzinove vstrekovace sa velkou castou podielaju na zvukoch ktore pocujes ono je pocut aj ventily ale tie vstrekovace su este hlucnejsie odtoho tak z toho clovek ma potom cudny pocit z tych zvukov .
Umna by som ti to vedel pekne ukazat aky hluk to auto robi na volnobehu na benzin a ako doslova ze stichne po prepnuti na LPG kedy sa benzinove vstreky odpoja - tie sa naozaj v znacnej miere podielaju na nestandardnych zvukoch volnobehu !!! A to este samotne LPG vstrekovace sekvencne pomerne dost cvakaju znatelne - no aj napriek tomu tie benzinove su nieco extra ale bohuzial tiez vlastnost a nic z toho v interieri nepocujes takze zavada to nieje a auto funguje bezproblemov a taktiez to robilo hned od kupy takze couz ... na citroene mi zase od novoty dost piskalo elektricke servo a to teda bolo pocut v interieri tak vymenili kvapalinu vnom - nepomohlo, vymenili cele servo a mozno o par percent to stichlo ale piskalo stale - potom napisali ze je to vlastnost co mne sa sice nezdalo no ale auto najazdilo 150 000km do predaja bez jedinej zavady na serve a piskalo to stale rovnako (hold elektricke servo) .
Cee'd 2008, 1.6CRDI 66kW
MaTToS Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 1
Registrován: 05.01.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
84000 km @ 4.9 l/100km

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod zulyk » 31.10.2011 18:14

v poslednom prispevku si to dal na spravnu mieru, za studena klepu "hydrostely", ked je motor zohriaty tak pocut "cvakat" vstrekovace a tie volnobezne otacky, ja ich mam po zohriati cca 750 ot/min
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod juraj slazansky » 31.10.2011 22:04

dakujem pekne za odpovede a chcem vam napisat ze odo novoty som mal taky problem co som uz 3 krat reklamoval ked som siel po nerovnostiach dost znacne buchoalo hrkalo pri riadeni povedali mi v servise ze je to mazanie v tisic hrane ktore sa neda rozobrat dali mi tam mazivo ale vydrzalo to max 3 mmesiace a zasa mi to roby niekedy ked mam potichu hudbu tak mi to lezie nanervy radsej si dam hudbu nanervy uz som stym bol 3 krat v servise ale uz mi tam s tym je ist trapneuz si mozu misliet nieco omne ale neviem co mam robyt vsak som im tam nenechal mali peniaz ja len cakam kazdu chvilu co sa mi pokazi mam asi smolu ja
juraj slazansky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 1
Registrován: 30.10.2011

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod MaTToS » 31.10.2011 23:32

Kolko km ma to rio ? Ako je mozne ze servis nevie odstranit zavadu a len to namaze lebo je to nerozoberatelne - kravina ale totalna ... Tak vymenim cely diel ked to "nevieme rozobrat" nechapem naco vobec zakaznikovy hovoria ze nieco je nerozoberatelne tak to namazali a na par mesiacov ma pokoj :shock: este ze som prestal chodit do autorizaku hned po prvej garancke ale couz rozhodne autorizak nikdy nebude v zaruke riesit nic s motorom a uz vobec nie ziadne cvakanie ci klepanie co robi snad kazde rio a taktiez pokial tam neprides a neukazes im ze sa ti hybu svetla a vrci to tak tiez neriesia takze asi tak zaruka ale ja uz som si zvykol takto to je snad u vsetkych znaciek ... s firemnym autom ked som v zaruke chodil do servisu (auto - fobia) tak nikdy nic neriesili, akonahle som tam dosiel po dvojrocnej zaruke tak hned by uz isli menit diely rad zaradom sak ano peniaze naco to robit v zaruke ked o pol roka skonci a potom to mozem riesit pozaruke za peniaze .
Cee'd 2008, 1.6CRDI 66kW
MaTToS Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 1
Registrován: 05.01.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
84000 km @ 4.9 l/100km

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod Prokeš » 01.11.2011 08:56

hele bud tvrdý a vyžaduj výměnu a nenech se ukecat, oni to dostanou zaplatit tak co...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod zulyk » 01.11.2011 10:55

jj, presne, s tym klepotom v stlpiku riadenia som mal problem aj ja, hned od "novoty". tak ako pises, je to problem medzi elektroservom a spojovacou tyckou, je tam velka vola a tym to klepe, problem bol odstraneny prave tym, ze tam dali dost huste mazivo aby sa ten priestor vytlmil, poskladali to nazad a zatial to neklepe, je to mu cca uz 5-6 mesiacov. Zavada je urcite odstranitelna, len treba pritlacit na servis, alebo zmenit servis, bud nech to namazu poriadnym mazivom alebo ziadaj vymenu komplet serva so spojovacou tyckou, vela zdaru ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod juraj slazansky » 01.11.2011 11:02

ja som im uz vravel ze niesom spokojny uz ked mi to zacalo klepat hrkotat pri riadeni som tam hned siel vymenily celi novy kus ako vravim na par mesiacov bolo pokoj ale potom zasa opat to zacalo robyt tak som tam siel potom mi povedali ze tam je niejaky tisic hran ktory treba namazat a je to potom v pohode ale ja samozrejme som nebol spokojny z odpovedov a nakoniec som tam siel na treti raz uz ma tam dobre poznaju uz som tam vyletel ale zasa to namazali a to bolo cele a teraz mi to zasa roby ale neviem co mam urobyt nemam pani ist chut vobec stym uz do servisu naco aj tak mi tam len nic neurobia len kecaju a vyhovaraju sa a chcem sa spytat ako je to s prehliadkami servisnymi bol som zatial nälen na jednej ked som mal najazdene 15000 km pred rokom a teraz mam najazdene 25700 musim ist tiez na prehliadku ked nemam najazdene kilometre alebo musim dodrzat rok ktovie si mi na prehliadke aj nieco vymenili bo som bohuzial nebol pritom a platil som 170 eur viete mi nejako poradit chalani zoberiem si radu od slkusenejsich
juraj slazansky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 1
Registrován: 30.10.2011

Re: poruchy motora kia rio 1,4 16 ventil

Příspěvekod juraj slazansky » 01.11.2011 11:03

a zabudol som mam auto rok zakupenia 18 11 2009 ale modelovy rok je to 2010
juraj slazansky Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 1
Registrován: 30.10.2011

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé