vibrace od motoru

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

vibrace od motoru

Příspěvekod Tomáš83 » 04.08.2016 15:19

Zdravím Vás všechny. Zhruba před 14 dny jsem stal majitelem nového vozu Kia Rio. Chtěl bych Vás požádat o radu. Do rychlosti 60km/h je auto naprosto tichoučké. Avšak od 60km/h se začne ozývat zvuk jako kdyby jste jeli na dvojku rychlostí třeba 100 km/h. Prostě zvuk, jako když točíte motor, nebo hluk od kol, nevím. Trošku mi to připomíná zvuk autíčka na setrvačník, nebo takový podobný zvuk. Začne se to ozývat přesně v rychlosti 60km/h. Zhruba od 85km/h mi přijde, že se to ztrácí. Ale to může být jenom můj subjektivní pocit. Napadlo mě několik variant. Sbíhavost, nevyvážené kola. Oboje zkontrolováno v servisu KIA a OK. Zkoušeli přejít celé auto, jestli někde není něco povoleného, nebo tak ale na nic nepřišli. Vše by mělo bát v pořádku. Technik tvrdil, že by to mohlo být pneu, než se trochu ojedou. Najeto mám 1100 km, což si myslím, že na zajetí pneu už ale stačí. Pak říkal další, že by to mohlo být od zadní nápravy, která je u Ria na tvrdo zavěšená, jinak že je vše v pořádku. Možná, že je to standartní zvuk, nevím. Nikoho jiného, kdo by měl RIO neznám, takže to nemužu s ničím srovnat. Naši mají CEED a jestli si pamatuju dobře, tak takovýto zvuk to auto nevydávalo, když bylo nové.Předem děkuji za reakci.
Tomáš83 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 13
Registrován: 04.08.2016

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: vibrace od motoru

Příspěvekod Rio 3 » 08.03.2017 08:54

Gumy už máš zajeté . . záleží na čem jezdíš
Autíčko kolesá občas prepustí do interiéru čiže rôzne gumy dávajú veľa indícii spolu s povrchom - ja napríklad už mesiac počúvam ložisko ale sú to kola . . síce okolo kila
Nad 60 jak motor vytočený . .
Obrázek
Spotreba benzin cca 6.2L
Nevyznávam (šport) plyn - brzda, ktorý je silno a často populárny hlavne v mestách a zácpach obecne, ale na druhú stranu - ak cestujem a cestujem pomerne často a na dlhšie trasy, tak - 130 :eat: 150 - nezdržujem :no:
Uživatelský avatar
Rio 3 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 63  Témata: 14
Registrován: 27.10.2016
Bydliště: EU  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2014)
115000 km @ 0 l/100km

Re: vibrace od motoru

Příspěvekod Rio 3 » 08.03.2017 08:56

Gumy hučá analóg rechtá
Obrázek
Spotreba benzin cca 6.2L
Nevyznávam (šport) plyn - brzda, ktorý je silno a často populárny hlavne v mestách a zácpach obecne, ale na druhú stranu - ak cestujem a cestujem pomerne často a na dlhšie trasy, tak - 130 :eat: 150 - nezdržujem :no:
Uživatelský avatar
Rio 3 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 63  Témata: 14
Registrován: 27.10.2016
Bydliště: EU  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2014)
115000 km @ 0 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé