KIA RIO 1,25CVVT s Turbonatorom

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: KIA RIO 1,25CVVT s Turbonatorom

Příspěvekod lubos550 » 08.04.2018 20:10

Jozo, s danou upravou sania som spokojny. Rozdiel je citelny, nakolko sa jedna o podstatne skratenie drahy vzduchu cez tie otvory k filtru. Ziadne zvysenie hluku som nespozoroval. Pokial mas obavy z akejkolvek upravy auta, rozhodne sa do toho nepustaj. Nie je to pre kazdeho. Vacsina uprav dopadne horsie, ako bol povodny stav.Na Fofnika nereagujem. Je to troll. Ziadnej teme neprida, len sa hra na chytraka, lebo asi robi kdesi v KII za pasom, tak mysli, ze tu budu z neho vsetci paff.

Ostatnym vdaka za hodnotne prispevky.
lubos550 Neuvedeno
Uživatel fóra

• Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Příspěvekod buko1 » 09.04.2018 07:39

Sa mi to páči. Desiatky konštruktérov niečo riešia, projektujú a skúšajú x rokov a potom príde "garážový" inžinier (sorry za výraz, ale nič lepšie ma nenapadlo) a s pár dierkami dokáže zázraky... Nič v zlom. Inak súhlasím s tým, že väčšina úprav dopadne horšie ako pôvodný stav, len by som doplnil, že aj tie, čo podľa upravujúceho niečo vylepšujú v skutočnosti väčšinou nevylepšia nič - je to o psychike. Ak som presvedčený, že robím niečo správne, tak pokiaľ to vyslovene nepohnojím, tak vždy budem mať pocit, že to čo som urobil je lepšie ako pôvodný stav. Na to aby si vedel, že je to skutočne lepšie ako predtým potrebuješ nezávislé merania a vo veľkom rozsahu. Ty totiž NEVIEŠ čo všetko si tým zásahom ovplyvnil (to že je auto živšie je iba tvoj subjektívny pocit - ako som písal vyššie - psychika) a ako sa to prejaví na vozidle o niekoľko mesiacov. želám ti, aby si mal so svojou úpravou pravdu a skutočne si prekonal konštruktérov vozidla a nemusel o nejaký čas riešiť problémy spôsobené práve touto úpravou.
Kia Rio Sporty (2008)
Obrázek
Kia Carens Platinum (MY2018)
Obrázek
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
22222 km @ 7.01 l/100km

Příspěvekod lubos550 » 09.04.2018 20:23

buko1,

z danej upravy strach nemam, pretoze to nie je velky zasah. Na internete predavaju desiatky kitov priameho sania (ktorym sa tiez venuju desiatky konstrukterov) aj od renovovanych firiem, kde jednoducho cely rezonator aj so sanim a filtrom vyhodia prec a daju tam svoje skratene potrubie s nejakym bavlnenym filtrom. Z toho by som mozno mal trochu obavu, ale z tohoto urcite nie. Ten rezonator je mozno este menej podstatna suciastka , ako turbonator v nadpise.. Co si myslis, ze ti asi tak vylepsuje kus stvorcovej plastovej rurky, ktora sa aj tak casom zanesie prachom a spinou zvnutra, lebo je tam mnozstvo zahybov?
Ak by som z toho nemal lepsi pocit tak tu upravu nerobim.

Opakujem. Pokial sa sa na upravu auta necitis, rozhodne do auta nijako nezasahuj a mas pokoj. :kia:
lubos550 Neuvedeno
Uživatel fóra

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí