Jakou máte spotřebu?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Příspěvekod matysekul » 27.11.2008 00:24

Pokud jsem dobře četl a našel,tak se tu většinou udává spotřeba benzínu a naftu jsem našel jen jednu 5,4l.
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2008 03:20

ja som podrobne pocital rozdiel medzi tym, ked jazdim vyslovene na spotrebu a ked jazdim proste normalne, no nie az ako prasa... vyslo mi to 300,- mesacne, co na jednej strasne zase niekto moze povedat, ze je na zvazenie, lebo za dva roky je to 7200,-, lenze za 10 rokov je to napr. 36000,- a za 20 uz neskutocnych 72000,- :) iste viete, kam tym mierim. su to proste max. tri stovky mesacne a plizenie sa mi za to nestoji. snad mi ani nikdy stat nebude, lebo ked raz na tom budem tak zle, ze budem koli trom stovkam nuteny sa plizit, tak si kupim skor nejaky naftovy trojvalec...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Mexican » 27.11.2008 10:31

matysekul píše:Pokud jsem dobře četl a našel,tak se tu většinou udává spotřeba benzínu a naftu jsem našel jen jednu 5,4l.


porovnaval som spotrebu na spritmonitore... no a borci, zalezi kolko mesacne prejazdite... aj je to 30 000 za rok, tak rozdiel pol litra vam zaplati darceky na vianoce :lol: ale ziadny stress, len ma zaujimal ten rozdiel.. ale ko pozeram na tomto fore moc ludi s 1,5 CRDi nie je, co je skoda
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2008 10:42

nj, lenze kym by sa mi ten cenovy rozdiel medzi crdi a 1.4 vratil, tak by som to auto vysuchal :)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Mexican » 27.11.2008 12:19

g-m píše:nj, lenze kym by sa mi ten cenovy rozdiel medzi crdi a 1.4 vratil, tak by som to auto vysuchal :)


smarja, ja tu samozrejme nexcem a neplanujem flameovat benzin vs nafta... toho je dost na Hyundai fore, ide mi o to ze v porovnani s Accent CRDi ma Rio CRDi spotrebu u uzivatelov vyssiu o pol litra... tie 2 litre rozdielu 1,4 u Ria vs 5,4 u Accentu CRDi neriesim
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2008 15:27

smarja, klud :) ja som tu nikdy ziadny flame nevidel a nemienil som s nim ani zacinat. bolo to len suche konstatovanie :) ale ak pojdeme k veci, myslite, ze to bude tvarom karoserie? mne accent pride vyssi ako rio, ci nie?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2008 16:23

Chlapi,s tými prepočtami ohľadom ušetrených bubákov by som dosť nesúhlasil,len sa pozrite,čo všetko sa už tento rok udialo s cenami palív,tak tie prepočty na 1 alebo viac rokov sú mimo a bezpredmetné.
Čo sa týka rozdielov v spotrebe medzi Riom a Accentom,som si istý,že určitú rolu hraje odlišnosť kasne,potom je to jednoznačne štýl jazdy a chcelo by to porovnať,ako jazdí Accent ale s tým,že by si to skúsil niekto tak,že presadne z Ria do Accentu,ten hneď spozná rozdiely v správaní auta,ja som ešte v Accente nesedel,ale keď "pilotujem" Rio,tak môžem povedať,že neviem ísť na spotrebu,s tým autom to jednoducho nejde!!!!!! :no: Už pár rokov jazdím s Octavkou v dieseli,najprv I a teraz II,obe kombi a 100k,ale to sa nedá porovnať,keď presadnem do Ria,tak si to musím užiť,lebo potom opäť presadnem do poľnohospodárskeho stroja a stávam sa dôchodcom na ceste!!!!Jednoducho s tým Riom je zábava,nech si vraví kto čo chce,zákruty to žere na obed,nech to režem ako režem,drží sa ako prikované,keď kopnem do koní,tak len tak zahučia pod kapotou a fakt sa mi pod zadkom niečo deje,a potom prídem na pumpu a 5,4l/100km,ja mám dôvod na radosť z toho auta,aj keď je to len "korejec". 8-)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Mexican » 27.11.2008 17:05

Karol píše:Chlapi,s tými prepočtami ohľadom ušetrených bubákov by som dosť nesúhlasil,len sa pozrite,čo všetko sa už tento rok udialo s cenami palív,tak tie prepočty na 1 alebo viac rokov sú mimo a bezpredmetné.
Čo sa týka rozdielov v spotrebe medzi Riom a Accentom,som si istý,že určitú rolu hraje odlišnosť kasne,potom je to jednoznačne štýl jazdy a chcelo by to porovnať,ako jazdí Accent ale s tým,že by si to skúsil niekto tak,že presadne z Ria do Accentu,ten hneď spozná rozdiely v správaní auta,ja som ešte v Accente nesedel,ale keď "pilotujem" Rio,tak môžem povedať,že neviem ísť na spotrebu,s tým autom to jednoducho nejde!!!!!! :no: Už pár rokov jazdím s Octavkou v dieseli,najprv I a teraz II,obe kombi a 100k,ale to sa nedá porovnať,keď presadnem do Ria,tak si to musím užiť,lebo potom opäť presadnem do poľnohospodárskeho stroja a stávam sa dôchodcom na ceste!!!!Jednoducho s tým Riom je zábava,nech si vraví kto čo chce,zákruty to žere na obed,nech to režem ako režem,drží sa ako prikované,keď kopnem do koní,tak len tak zahučia pod kapotou a fakt sa mi pod zadkom niečo deje,a potom prídem na pumpu a 5,4l/100km,ja mám dôvod na radosť z toho auta,aj keď je to len "korejec". 8-)


to ano, ale percentualne to vzdy bude sediet.... teda 10% rozdiel.. Accent a Rio maju ten isty motor (v Accente je naladeny trochu inak krutak a 5 Nm navrch).. napravy, pruzenie, tlmice, charakteristika riadenia su rovnake.. Accent moze mierne stracat v zakrutach pretoze pri rovnakom razvore ma vacsiu dzlku (kvoli kufru).. hmotnost je +- par kg rovnaka
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod PARIK » 27.11.2008 20:19

KIA 1,6CRDI SW spotřeba 5,4.V zimě spokojenost. :wink:
PARIK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  
Registrován: 14.05.2008
Bydliště: Hrbov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
14500 km @ 5.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 27.11.2008 20:48

Vieš ako to býva,keď dvaja robia to isté,zvyčajne to nedopadne tak isto,dobrý príklad bola firma Philips,ktorá dodávala svoje obrazovky mnohým iným firmám,ale tie sa napriek tomu nedokázali dostať na ich úroveň.Myslím si ale,že kľúč k dobrej spotrebe je zábeh motora,ak je dobre zabehnutý,tak je jeho spotreba nižšia aj pri "hrubšom" zaobchádzaní,niekto si motor šetrí a napriek tomu nevie dosiahnuť nižšiu spotrebu,krásne je to vidieť na firemných autách,napríklad je na firme 10 rovnakých áut,ale každé má inú spotrebu,je to zábehom a aj štýlom jazdy,čiže porovnávať dve rôzne autá,aj keď majú rovnaký motor a prevodovku je veľmi ťažké.Tiež len na príklad VW Polo a Škoda Fabia,cca.rovnaké autá veľkosťou,rovnaké motory a som si istý,že výsledok spotreby rozdielny.A ešte lepší príklad Hyundai i30 a Kia Ceed - rovnaké motory aj prevodovky,bol by som zvedavý na ich porovnanie v spotrebe.....
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 15.12.2008 18:54

vcera som tankoval a po dotankovani som si spocital spotrebu od posledneho tankovania a vyslo mi 9.1l....
je pravda ze jazdim len po meste a zvacsa kratke trasy ale aj tak brutal vela..... alebo ako sa naozaj rata spotreba?
mam v mobile taky java program ze spotreba ale neviem ci to moze byt 100%ne....
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod matej » 15.12.2008 19:33

nic si s toho nerob ja mam po meste a na kratke trasy aj 10L
matej
 


km @ l/100km

Příspěvekod nik » 16.12.2008 09:30

matoni píše:vcera som tankoval a po dotankovani som si spocital spotrebu od posledneho tankovania a vyslo mi 9.1l....
je pravda ze jazdim len po meste a zvacsa kratke trasy ale aj tak brutal vela..... alebo ako sa naozaj rata spotreba?
mam v mobile taky java program ze spotreba ale neviem ci to moze byt 100%ne....
Cus to je normalni ja mam crdi a jezdim ted za 7 a mel jsem obsah 2litr a jezdil sem rozhodne za min,kamos ma peugeot 306 obsah 1.6 benzin a jezdi ted za 8l.Ja si myslim,ze nam to korejci udelali schvalne :lol:
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Mexican » 16.12.2008 11:08

matoni píše:vcera som tankoval a po dotankovani som si spocital spotrebu od posledneho tankovania a vyslo mi 9.1l....
je pravda ze jazdim len po meste a zvacsa kratke trasy ale aj tak brutal vela..... alebo ako sa naozaj rata spotreba?
mam v mobile taky java program ze spotreba ale neviem ci to moze byt 100%ne....


na vyratanie spotreby staci matematika 3. rocnika zakladnej skoly

- natankujes doplna a zaznacis si kilometre
- prejdes xyz km
- znova natankujes doplna a zaznacis si kilometre a pocet litrov paliva


rozdiel medzi prvym zaznacenim a druhym zaznacenim km ti da xyz (teda napr 100km) ... pocet litrov natankovaneho paliva je pariklad 7,43 a to znamena ze priemerna spotreba za prejdeny usek bola 7,43

ak sa ti nexce brat s matikou, zaregistruj sa na spritmonitor.de alebo ceskybenzin.cz
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod shopho » 16.12.2008 12:11

ja by som len doplnil vzorec: POCET LITROV/ (POCET KM/100)

priklad: 39,1 l / (519 km/ 100) = 39,1/5,19= 7,53 a to je spotreba..
Uživatelský avatar
shopho Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 3
Registrován: 23.08.2008
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé