dotiahnutie kolesa m. klucom

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod Dufi » 25.04.2010 20:21

Je podla Vas problem, ak sa oproti manualom udavanych 88-107 N.m dotiahne koleso momentovym klucom cca. 126? Menili sme u znameho pred 3 tyzdnami a kedze som nevedel spravnu hodnotu, dal cca. podla svojo VW Polo... :oops:
Ceed JD 1.6 GDi DCT
Uživatelský avatar
Dufi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 5
Registrován: 22.10.2008

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod titanus » 25.04.2010 21:18

problem bude jedine pri odsroubovani...nakolko to moze po lete ked sa tam dostane sajrat a trochu hrdze ist horsie radsej by som mu to uvolnil na pozadovane hodnoty..dotahujem rucne takze neviem ci je to velmi vela alebo nie...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod vegas » 25.04.2010 21:52

Nechal bych to jak to je. Někdo to dotahne akorát, někdo to dorve co to jde. To že jsi to dotahl o něco větší silou nic neřeší.
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod Jakub » 25.04.2010 21:56

126 Nm problém není. V pneuservise to kolikrát utáhnou na krev utahovákem, že je to problém povolit i 300Nm klíčem. Já utahuji na 112.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod Beda » 26.04.2010 07:16

Jediny problem vyssiho utahovaciho momentu je, ze si vic opotrebovavas zavity jak v matkach tak na sroubech a zaroven si muzes vic vymackat dosedaci plochu disku a matek :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod pivecko » 26.04.2010 12:00

Ja m. kluc nemam ,dotahujem kolko vladzem a neriesim. Po prvej vymene kolies a po prvej jazde este raz skusim ci drzia a neriesim :D
pivecko Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 3
Registrován: 21.03.2010
Bydliště: Slovensko  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2008)
30000 km @ 0 l/100km

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod oberonko » 26.04.2010 20:50

tiez sa priklanam k nazoru, ze by to nemalo nejak extra uskodit...ajked ani prospiet závitom asi :huh: ...moj hlas - nechat to tak (pred zimou si spomen na to :D )

btw. pri vymene si dotahujem momenťakom na 110...a bezpecnostnu maticu radsej iba na 90...zatial ziadny problem pri dalsej vymene...trochu sa do toho opriet, rupne to a je povoleneee :lol:
KIA cee´d - 1,4 - CVVT - EX / Machine Silver Metallic - "mean fellow"
Uživatelský avatar
oberonko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 84  Témata: 1
Registrován: 27.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
6. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod Dufi » 26.04.2010 22:47

Tak ja to aspon spomeniem na zajtrajsej jarnej s.p. ;)
Ceed JD 1.6 GDi DCT
Uživatelský avatar
Dufi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 5
Registrován: 22.10.2008

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod geocomp » 26.04.2010 23:10

jaký je rozdíl mezi 10 kg na metru a 12 kg na metru .............. minimální rozdíl pokud neutahujete do plastu nebo měkkého hliníku, při závitu ocel na ocel je to úplně brnkačka. Utahuju momentovým klíčem spoje na strojích denně tak tohle se dá v pohodě - navíc utahovací moment záleží na hodně veličinách takže jeho přesná hodnota není pokaždé stejná - záleží na materiálu matky a šroubu, dále způsobu mazání závitu, nečistoty atd. Prostě pokud vám někdo předepíše přesný utahovací moment tak vy najdete v jiné tabulce pro stejný závit jiný údaj. Nej jsou pozinkované šrouby, on zinek mění povrchovou strukturu šroubu tak že křehne. Zejména je to znát u pevnostních delších šroubů - M10 o délce 120mm a pevnosti 12.9 zkuste utáhnout předepsaným momentem. Já jich utáhl 24 kusů a 13 jich samovolně bez dalšího zatížení ulétlo a to doslova - dolet cca 3 metry vodorovně. Docela prda jen co je pravda. Použili se černěné a byl pokoj.
Uživatelský avatar
geocomp Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 236  Témata: 5
Registrován: 31.08.2008
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2002)
172000 km @ 7 l/100km

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod Dufi » 27.04.2010 11:59

A jednou s takych velicin je aj ten kamarat, ktory vsetko musi zatiahnut na smrt- navyse je to hora chlapa, takze... :D
Ceed JD 1.6 GDi DCT
Uživatelský avatar
Dufi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 64  Témata: 5
Registrován: 22.10.2008

Re: dotiahnutie kolesa m. klucom

Příspěvekod Cudlik57 » 26.09.2012 19:26

Zdravím všechny.Četl jsem vaše názory a jsem mile dojat.Tento týden jsem kontroloval brzdové destičky,a jako obvykle jsem matice dotahoval ráčnou z goly.Tři šrouby jsem dotáh normálně,ten čtvrtý šel nějak divně.Přes závit nebyl,protože jsem ho našruboval ručně jen nástavcem s ořechem.Tak mi to nedalo a znovu jsem to kolo sundal a jaké bylo moje překvapení,on ten šroub byl tak o tři milimetry natažený.Závity vypadají jak závit na vodovodní trubce.Auto stojí,protože nikde nemůžu sehnat náhradní,žebych ho nějak byměnil.V servisu mi nabízí výměnu celého unašeče,což se mi zdá drahé a zbytečné.Poradí někdo co s tím? :?
Cudlik57 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 29.06.2012
Bydliště: Hranice,okr. Přerov  Czech Republic (cz)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé