Brzdy - prerušovaný hluk

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod superhero495 » 16.01.2011 12:06

Před 2 dny jsem si všiml, že mi při dobrzďování na křižovatce posledních cca 5-7m, kdy už mám volnoběh jde od brzd přerušovaný tlukot. je to na suchu, není to ABS, nic nekope na pedálu. kdybych měl rádio, tak si toho ani nevšimnu. zkoušel jsem to pak několikrát po sobě. po dojetí jsem kotouče neměl nijak zahřáté. zda se mi, že to jde od předního nebo zadního pravého kola.
když byly ty největší mrazy tak jsem měl problém, že jak jsem vyjížděl od baráku, tak prvních několik brzdění bylo jako u staré felicie, prostě jsem musel šlapat až na dno, abych zabrzdil i z nízké rychlosti(i na jakž takž odklizené vozovce). po 5 min jízdy už další brzdění bylo účinné. co by to mohlo být? brzdovou kapalinu jsem kontroloval, ta je v klidu.
mohly by mít ty dvě věci něco společného?
Kia Rio, 1,4 71kW, rv 12/2005
superhero495 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2005)
31000 km @ 7.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod superhero495 » 16.01.2011 13:01

tak nejspíš to budou prorezlé brzdy. u ceed-ů je hodně takových případů. viewtopic.php?f=18&t=258
Kia Rio, 1,4 71kW, rv 12/2005
superhero495 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2005)
31000 km @ 7.1 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod petokilian » 16.01.2011 13:44

Awoj to same mam aj ja,teraz neviem odkial to idě či zo zadnych kotućov lebo prednych,takove šuchanie ,ako keby boly zodrate platnićky a drhly o kotuč,v pondélok idem do servisu,pozru čo toje.platnićky že by boly zodrate po 22 tisic km,tak potom neviem,uvidime.sewas :?
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod karlko » 16.01.2011 15:54

Nazdarek ste mi dali chrobaka do hlavy lebo ja mam tiez podobny problem. Ale nepokladal som to za problem kedze vonku je velmi blbe pocasie a kotuce nam trocha sem tam aj hrdzu chytnu ked trocha stoja tak pokial sa ta hrdza neosucha tak to vydava take divne suchave zvuky. Nepokladal som to za problem kedze v lete sa mi nic take nestavalo hlavne ked bolo pekne sucho. Ale v zime je to castejsie tak. Dufam ze sa nemylim a nemam nieco s brzdami. Po par zabrzdeniach a ocisteni kotuca zvuky zmiznu. Takze dufam ze mam dobry odhad a je to len ta korozia pripadne zamrznuta voda na kotucoch.

:) :drink:
Kia Rio 1,4 16V Sporty :)
karlko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 74  Témata: 7
Registrován: 03.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
48000 km @ 6.2 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod Rada Haryk » 16.01.2011 19:14

Ahojky,také mám na brzdách ted v zimě takové drhnutí a přes jaro,léto a podzim se nic takového neozývalo.Ted v pátek jsem byl na třetí garanční prohlídce a nic nenašli.Jak je tepleji a sucho tak se ten zvuk od brzd neozývá.Takže to přisuzuji soli,špíně atd.
Rio II 1.4 16V Tropical Red Active Plus
Uživatelský avatar
Rada Haryk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  Témata: 9
Registrován: 01.08.2008
Bydliště: Milovice  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2008)
175000 km @ 6.7 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod zulyk » 16.01.2011 21:22

tiez som toho nazoru, ze je to spina, hrdza, pripadne iny bordel na kotucoch, par krat zabrzdis, kotuc sa ocisti a je to v pohode ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod Rytíř » 01.02.2011 10:27

Také se u mého Ria jsou občas slyšet hlavně ze zadních brzd divné zvuky. Hlavně při velkých mrazech. Doufám, že je tam pouze prach, který přimrzne. Koncem měsíce jdu na garanci tak se na to musejí podívat. :drink:
KIA Rio II/09
Uživatelský avatar
Rytíř Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 242  Témata: 9
Registrován: 27.04.2009
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2009)
15000 km @ 6.9 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod superhero495 » 15.03.2011 23:25

tak já mám po vyměně zadních destiček (najeto jen 33tis.). Na zadních kotoučích už jsem měl stopy po opotřebených destičkách. Sice se to zlepšilo, ale problém bude částečně i v ruční brzdě. V posledním týdnu musím dotáhnout ručku až na doraz, aby auto stálo. Předtím jsem cca už při 90% zatáhnutí v podstatě stál, teď mi auto jede při nedotažené ručce dál:(
poučení pro příští rok, na zimu parkovat jen na rychlost.
Kia Rio, 1,4 71kW, rv 12/2005
superhero495 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2005)
31000 km @ 7.1 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod ado31 » 15.04.2013 23:29

Inak ja mam tiez podobny problem.Hlavne v zime ale este aj teraz hlucne suchanie brzd hlavne zadnych pri rozjazde, po par brzdeniach to prestane. V zime to bolo strasne, dokonca sa mi zalepili brzdy a to som nemal zatiahnutu rucnu brzdu. Zda sa mi ako keby sa az prirychlo tvoril povlak hrdze na kotucoch. V servise to uz pozreli a zevraj nic nenasli. :shock:
ado31 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 15.04.2013
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod zulyk » 16.04.2013 07:53

je to uplne normalne, hlavne v zime... na kotucoch sa vytvori jemna vrstva hrdze, preto pocut take "suchanie"... po par brzdeniach to zmizne a je po probleme ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod peter562/12 » 17.04.2013 11:58

jak pise zulyk je to normalne ... ci je zima - a ci leto mne to pri brzdeni drhne ako ked nieco brusim brusnim papierom... staci na kratko raz , dva krat prebrzdit a brzdy su tiche....
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod tamanar » 09.08.2014 15:34

Zdravim, od poslednej garancky, cca 3 týždne, hucia brzdy. Pri jemnom pribrzdovani je to tiche, ale akonahle trochu viac pritlacim na pedal dosť to huci a je to cítiť akoby som šiel po zvlnenej ceste. Neviete mi poradiť co by to mohlo robiť? Pri garancke menili brzdovu kvapalinu. Dovtedy to bolo ok. Mam Kia Rio II 2008, 1.4. Ďakujem
tamanar Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 06.12.2008
Bydliště: Hnúšťa  Slovakia (sk)

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod Beda » 09.08.2014 20:03

Leda mne napada, ze by se jim mohlo podarit ti prohodit brzdove desticky mezi levou a pravou stranou a tak nesedi presne na kotoucich :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8272  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod spd001 » 10.08.2014 07:39

tamanar píše:Zdravim, od poslednej garancky, cca 3 týždne, hucia brzdy. Pri jemnom pribrzdovani je to tiche, ale akonahle trochu viac pritlacim na pedal dosť to huci a je to cítiť akoby som šiel po zvlnenej ceste. Neviete mi poradiť co by to mohlo robiť? Pri garancke menili brzdovu kvapalinu. Dovtedy to bolo ok. Mam Kia Rio II 2008, 1.4. Ďakujem


na slovensku je vsetko mozne ba dokonca aj to ze ti vymenia kotuce za stare ci dosky za stare zodrate.siel by som do predajne s "reklamaciou" nie ze mas problem s brzdami ale ze chces reklamovat poslednu prehliadku nakolko ti po nej zacali hucat brzdy a cim skor tym lepsie..
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Brzdy - prerušovaný hluk

Příspěvekod tamanar » 10.08.2014 10:40

Ďakujem za rady. Asi sa nevyhnem tej reklamacii.
tamanar Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 06.12.2008
Bydliště: Hnúšťa  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé