Opotřebení pneu

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Opotřebení pneu

Příspěvekod Tesik » 25.01.2013 14:52

Zdravím všechny,
měl bych dotaz zda někdo může poradit.Až letos jsem zjistil že na zimních pneu mám na obou předních kolech o 1 milimetr více sjeté než vzadu. :huh: Vpředu mám 6 mm a vzadu 7 mm.Doufám že to nebude nějaká závada na nápravě nebo zbíhavosti.Spíš to přičítám tomu že na předních kolech je vždy větší opotřebení pneu než vzadu.UŽ na nich jezdím od lonska tedy léto+zima.
Uživatelský avatar
Tesik Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 148  Témata: 10
Registrován: 19.03.2009
Bydliště: u Jihlavy  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Opotřebení pneu

Příspěvekod ohen10 » 25.01.2013 15:18

ak si niekedy prezuval gumy v servise, vzdy servis meni predne za zadne. Napr ides obuvat zimne pred zimou. Letne ti daju dole a oznacia kde boli, cize LZ, PZ, LP, PP. Ked pojdes znovu obuvat na letne, tak ti ich prehodia, cize predne do zadu a zadne do predu. Preco to asi robia? Ked mas hnanu len prednu napravu....a brzdna sila je vzdy vacsia na prednej naprave ;)
BTW, ja mam zimne stvrtu zimu a pred zimou som mal uz len nieco nad 4 mm...cize koncia a dufam, ze ma zimu este preziju... 8-)
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: Opotřebení pneu

Příspěvekod vladosw » 03.02.2013 20:46

Zavada to veru nie je. Auto ma predny nahon takze na pneumatiky maju podstatne vecsiu zataz ako zadne, ktore sa len tak vlecu. Podobne je to aj pri brdeni, kedy je podstatna miera brzdenia na prednych kolesach. Na nasledujucu sezonu treba kolesa vymenit navzajom teda zadne dopredu a naopak.
Kia Rio 2013
Uživatelský avatar
vladosw Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 25.01.2012
Bydliště: Liptovská Porúbka  Slovakia (sk)

Re: Opotřebení pneu

Příspěvekod petokilian » 24.03.2013 09:42

Ahojte tak som si po 6 rokoch kupil nove letne pneumatiky BF-Goodrich Grip 185/65-14,zaniesol som ich do servisu,mam tam uskladnene letne,ať m iich prehodia,na druhy deň mi volal mechanik,že su hotove,ale pripomenul,že vśetky pneumatiky boli dost popraskane až na hranici roztrhnutia,boly to Kumho original pri kupe auta,pritom bolo nabehane na nich len 35 tisic km,zaujimave bolo ,źe to popraskane bolo z vnutra,tak som figu nevidel.Majte sa pekne,sewas. :drink:
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Re: Opotřebení pneu

Příspěvekod JORDAN_KIA » 23.04.2013 22:49

Ak sa mi podari zajtra vam sem hodim foto ako som zanedbal geometriu a o nieco cez mesiac som ju posunul a co mi to urobilo s pneu ;)
JORDAN_KIA Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 9
Registrován: 21.01.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Opotřebení pneu

Příspěvekod milan74kb » 24.04.2013 22:01

najkrajsie je, ze minimalne na stasich a FL ceedoch aj tak nejde urobit dokonala geometria, lebo sa daju posuvat len v jednom smere - setria kelu kde sa da ...
milan74kb Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 178  Témata: 5
Registrován: 07.11.2007

Re: Opotřebení pneu

Příspěvekod JORDAN_KIA » 24.04.2013 22:23

tak ta fotka kolesa pride asi neskor lebo ma objednali az na 7.5 :D :D uz je to riadne citit ze je treba letnaky(alebo skor M+S :/ ) lebo sa mi tie gumy lepia na asfalt a zle mi to zataca a to zjazdene kolo zacina poriadne zvuky vydavat :D
JORDAN_KIA Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 9
Registrován: 21.01.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé