Denne svietenie

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Denne svietenie

Příspěvekod stenly13 » 07.06.2012 19:13

zdravim , vie mi niekto poradit ako vypnut denne svietenie na kiu rio r.v. marec 2009 ,ktoré bolo namontované továrensky, za účelom namontovania LED denneho svietenia ??
stenly13 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 07.06.2012
Bydliště: Spišská Nová Ves  Slovakia (sk)

Kia Rio I (2009)
12000 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Denne svietenie

Příspěvekod matej » 10.06.2012 09:18

nie som si isty ale v poistkovej skrinke je poistka DRL skus ju vytiahnut.
matej
 


km @ l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod stenly13 » 10.06.2012 20:35

no ked tu poistku vytiahnem tak parkovacky stale svietia
stenly13 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 07.06.2012
Bydliště: Spišská Nová Ves  Slovakia (sk)

Kia Rio I (2009)
12000 km @ 0 l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod reddwarf » 29.01.2013 15:20

Ja som si objednal OBD II tak sa na to pripojím v sobotu a pozriem (ja ho chcem zapnúť a namontovať) tak ak to nájdem dám vedieť :kia:
Obrázek Príde žena k vodičovi autobusu a hovorí mu: "Idete s nami ako s hnojom!" A on na to: "Čo nasadlo, to veziem" Obrázek
Uživatelský avatar
reddwarf Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 10
Registrován: 16.04.2009
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
57000 km @ 6.8 l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod ohen10 » 29.01.2013 15:36

na ceede je to fakt len poistka, ktoru staci vytiahnut. V manuale neni nic o tom napisane? to si pozeral?
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod stenly13 » 30.01.2013 23:27

nie v manuále som nič ohladom toho nenasiel . A vraj s parkovačkami to môže ist ,že za to nie su žiadne postihy ale bolo by lepsie keby sa mi ich podarilo vypnut ale neviem ako kedze to v Riu nie je tak ako v Ceed .
stenly13 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 2
Registrován: 07.06.2012
Bydliště: Spišská Nová Ves  Slovakia (sk)

Kia Rio I (2009)
12000 km @ 0 l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod reddwarf » 04.02.2013 08:06

Nemáš na tom dennom svietení (LED) náhodou 3 vodiče? Biely sa obvykle pripája na + pól parkovačiek a červený niekde kde máš napätie iba po zapnutí zapaľovania. Potom svietia len vtedy keď majú a po zapnutí parkovačiek alebo iných svetiel sa vypnú. Chcel som to pozrieť cez OBD II ale nejak sa mi práve ten jeden program nepodarilo rozchodiť. Ostatné išli len VAG-COM stále padá. Na VW sa cez to dá nastaviť denné...
Obrázek Príde žena k vodičovi autobusu a hovorí mu: "Idete s nami ako s hnojom!" A on na to: "Čo nasadlo, to veziem" Obrázek
Uživatelský avatar
reddwarf Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 10
Registrován: 16.04.2009
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
57000 km @ 6.8 l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod Prokeš » 04.02.2013 08:58

je to jak píšeš,dělal jsem to je to 2 měsíce,světla zakoupená DRL510,3 dráty(žlutý, černý,červený na tom je aj pojistka)žlutý se dá na parkovačky a červený někam kde je proud po zapnutí zapalování to znamená klíč do polohy 1,já sem to napojil na přívod k stěračům, pak jen stačí na odblokování stávajícího denního svícení u motoru co je skřínka s pojistkami vložit jednu pojistku je to ta úplně ve předu co je prázdná , tak čau
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod reddwarf » 04.02.2013 08:58

Aký zmysel má ta poistka? Veď to vôbec nejde cez tú poistku keďže si to napojil od stieračov. :shock: :?
Obrázek Príde žena k vodičovi autobusu a hovorí mu: "Idete s nami ako s hnojom!" A on na to: "Čo nasadlo, to veziem" Obrázek
Uživatelský avatar
reddwarf Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 10
Registrován: 16.04.2009
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
57000 km @ 6.8 l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod Prokeš » 05.02.2013 08:03

smysl to má ten že to odblokuje původní denní svícení,jináč by ti svítily aj hlavní světla....
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod reddwarf » 05.02.2013 11:57

No ja to myslím takto: kým svetla nezapnem tak svieti denné (iba s kľúčikom, automaticky) a keď ich zapnem tak sa denné vypne. Alebo ty máš automatické zapínanie svetiel? Lebo vtedy by to takto nešlo.
Obrázek Príde žena k vodičovi autobusu a hovorí mu: "Idete s nami ako s hnojom!" A on na to: "Čo nasadlo, to veziem" Obrázek
Uživatelský avatar
reddwarf Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 10
Registrován: 16.04.2009
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
57000 km @ 6.8 l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod Prokeš » 05.02.2013 16:59

Přesně tak automatické zapínání světel,ale to mají asi všechny :kia:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Denne svietenie

Příspěvekod kobra » 27.08.2013 11:11

Ahoj, řešil jsem podobný problém na Riu II 2010. V servisu mi tvrdili, že to snad ani nejde, že je to natvrdo naprogramováno. Mechanik mi nabízel soukromou úpravu asi za 2500,-. Tak jsem to vyřešil nakonec úplně jinak. :D Koupil jsem 2 relé s přepínacím kontaktem a zapojil následovně. Vytáhnul jsem pojistku č. 18 DRL - zhasnou tlumené světla od denního svícení. V zadních světlech jsem přerušil dráty vedoucí k obrysovým žárovkám a přepojil jsem je přes relé, které jsem umístil do kufru pod plasty. V motoru jsem to udělal podobně, přepojil jsem dráty od obrysových žárovek. Cívky obou relátek (+) jsem připojil na napájení osvětlení interiéru. Při vypnutém vypínači světel nesvítí nic a při zapnutí vypínače na 1. polohu relé sepnou a vše je v původním stavu. Vím, že elektricky to není nic moc, ale funguje to. Teď spíš řeším, jaké denní svícení namontovat. Koketuji s myšlenkou, že to nacpu do mlhovek a vyměním žárovky za LED, nebo namontuji nějaké LED denní svícení.
kobra Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 30.01.2011
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: Denne svietenie

Příspěvekod Bajoduo » 07.04.2014 21:17

Prokeš píše:je to jak píšeš,dělal jsem to je to 2 měsíce,světla zakoupená DRL510,3 dráty(žlutý, černý,červený na tom je aj pojistka)žlutý se dá na parkovačky a červený někam kde je proud po zapnutí zapalování to znamená klíč do polohy 1,já sem to napojil na přívod k stěračům, pak jen stačí na odblokování stávajícího denního svícení u motoru co je skřínka s pojistkami vložit jednu pojistku je to ta úplně ve předu co je prázdná , tak čau







Ono je to krásné, ale kterou pojistku přesně máš na mysli, protože já vní nemám kontakty.

Kia Rio 2008 1.4
Bajoduo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 31.05.2013
Bydliště: Vratimov  Czech Republic (cz)

Re: Denne svietenie

Příspěvekod petokilian » 14.03.2015 19:50

Ahojte,vlastnim kia rio 3 ,1,2 benzin,mam led svietenie,na vodićovej strane raz svieti ,raz nie,na spolujazdcovej svieti normalka,bol som v servise,,pozreli,povedali,źe je to v poriadku,źe bol volny konektor,bud si robia srandu zo zakaznikov,alebo to vobec nepozreli,lebo to robi to same,ked nesvieti buchnem po tom a uź svieti,myslim si,źe je dakde zla kostra,moj nazor,mal uź niekto niečo podobne?ahojte. :x
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé