kde nájdem OBD ???

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

kde nájdem OBD ???

Příspěvekod harrvy » 29.08.2014 14:51

Ahoj vsetci, som tu novy, tento rok som kupil RIO 1 2005 rok vyroby. Bol som s nou na emisnej kontrole a nemohli mi ju urobit pretoze sme nikde nenasli OBD II konektor. Nasli sme len ten data link co je v motorovom priestore.. OBD by malo byt na pravo od volantu pod pristrojovkou, ale hladali sme ho tam piati, snad vsetci technici z emisnej a konektora nikde... Je mozne, ze sa do urcitych modelov nedaval? Alebo ho len niekto predo mnou dal prec? Viete mi poradit ako ho nakablovat? Objednal som sice redukciu z toho data linku na OBD, ale kym mi to pride tak uz budem mat emisnu neplatnu... Rad by som aspo nejak dal tu emisnu dokopy kym mi pride redukcia
Dakujem
harrvy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 28.08.2014
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod S.M-A-RT » 29.08.2014 16:13

Rio ma urcite obd, je povinny pro benziny od 2000 a nafty 03. Melo by bejt napravo v ridicove sachte. Ja na na opel vectra mam taky obd pod krytkou u rucni brzdy. Obrázek

Nekde tam urcite bude, nechapu proc by ho nekdo daval pryc. Mozna jestli neni nekde zamacknuty.

Obrázek
Naposledy upravil S.M-A-RT dne 29.08.2014 16:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod harrvy » 29.08.2014 16:15

Tento obrazok som pozeral... Nic som neplatil na EK... A hladali sme to vsetci, ono tam pod pristrojovkou fakt nic nieje... Len zmotane kable, nejake spojene konektory jedna velka plechova riadiacka, jedna plastova riadiacka.. Ja to vidim tak, ze ten konektor niekto odtial jednoducho odstranil asi... Dufam ze ta redukcia z 20pin kia datalinku na OBD mi bude fungovat
harrvy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 28.08.2014
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod harrvy » 01.09.2014 09:24

Nie je tam urcite... Jedine ak niekde za budikmi schovany... Neviete niekto ako to nakablovat a odkial? Nemalo by to ist z tej plechovej riadiacky co je pod pristrojovkou?

Mne to pride akoby auto bolo povodne urcene asi pre iny trh.. Nemam ani hmlovku, teda absolutne neviem kde by sa mala zapinat, uf uz sa zacinam bat aj STKcky
harrvy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 28.08.2014
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod S.M-A-RT » 03.09.2014 16:48

Na zadni hlmovku by měl bejt velkej vypínač hned vedle spínače varovek.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod harrvy » 04.09.2014 08:27

To je dobra sranda... Ja tam ten vypinac na hmlovku nemam... Nie je nahodou v cechach aj na slovensku povinna zadna hmlovka?
Mne to fakt asi vychadza tak, ze to auto nebolo urcene pre europsky trh, za to tam nie je ani OBD ani hmlovka... Ach jaj... No co hmlovka sa da nakablovat..
harrvy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 28.08.2014
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod S.M-A-RT » 04.09.2014 13:30

Ano, zadní povinná je stoprocentně takže ta by tam být měla. Zkus zavolat do kia jestli by ti podle VIN nemohli zjistit víc podrobností, třeba odkud auto pochází atp. Dokonce je povinná v celý EU, takže kia asi bude odněkud z východu?
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod rudolf.tomka » 04.09.2014 13:43

hele " harrvy ", hoď sem dáke foto tvojej :kia: RIO, možno budeme múdrejší, hlavne interiér , a oblasť pod volantom :?
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod mv12 » 04.09.2014 14:11

Jestli chceš, pošli mi VIN na soukromou zprávu. Hodím to do aplikace :kia: a měla by vyjet celá specifikace auta z výroby vč. datumu výroby. Jestli tam je něco o OBD to nevím, ale je tam toho hodně a minimálně pro jaký region bylo auto určeno, co bylo kdy reklamováno atd.

...a na emise je potřeba napojovat auto na OBD? S novou Kií jsem tam samozřejmě ještě nebyl, ale u starýho Citroena ZX jsem si nevšiml, že by to připojovali... Pod volantem určitě ne, ale možná u motoru pod kapotou, tam něco napojovali, ale to jsem nevnímal co, mě to bylo jedno, prostě jsem tam zajel a vyjel a hlavně, že bylo hotovo :lol: A jak by měrili emise např. u starých aut pokud by to bez toho vůbec nešlo? Možná se ptám blbě, ale o tohle jsem se nikdy nezajímal... :D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod S.M-A-RT » 04.09.2014 14:26

Ano, na emise se OBD vyžaduje (tedy u těch které ho mají) a dokonce i kvuli tomu bylo OBD zrobeno aby sjednotilo automobilky. Ono si to během tý zkoušky čte různý data z lambdy, zátěže motoru (docela pěkná věcička, neřekl bych že na volnoběh motor jede na 40% zatížení), otáčky, vstřiky, množství vzduchu atp. A taky si to načte závady.

Těžko na nějaký 120ce budou hledat OBD, tam se prostě vrazí do laufu sonda a tuším se se ještě nějak připojoval motor na snímání otáček (ale nevím to jistě abych nekecal).

Protokol OBD-II (On-Board Diagnostics) je definovaný normami ISO9141, J1962, J1850 a ISO-15765 slouží k diagnostice emisních systémů osobních automobilů.
Standard SAE J1962 zavádí jednotnou 16 pinovou diagnostickou zásuvku, která musí být v každém vozidle umístěna z místa přístupného řidiči, nejdále však 50 cm od volantu[1].

Dále standardy ISO 9141 a SAE J1850 definují povinnou fyzickou vrstvu pro komunikaci s emisními systémy. Každé vozidlo vyrobené po roce 1996 musí obsahovat alespoň jedno diagnostické vedení definované těmito standardy.

V roce 2003 byly tyto normy rozšířeny o diagnostiku emisních systémů přes sběrnici CAN-BUS. Ta je definována ve standardu ISO 15765-1 a ISO 15765-4.

Diagnostika OBD-II umožňuje spojení pouze s řídicími jednotkami týkajících se emisních systémů osobních automobilů, nelze se spojit např. s řídicí jednotkou airbagu, palubního počítače, navigace, rádia, apod. Pro diagnostiku celého vozidla je nutné použít speciální diagnostické programy, např. VCDS (pro Volskwagen/Audi/Skoda/Seat), FoCOM (Ford/Volvo), FiCOM (Fiat/Alfa/Lancia), HiCOM (Hyundai/Kia), BimCOM (BMW/Mini), ToCOM (Toyota/Lexus), apod.
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod harrvy » 04.09.2014 18:19

rudolf.tomka poslal som ti to VINko omylom to som mal poslat mv 12 :D mv 12 poslal som ti to vin ;)
Zistil som akurat, ze bolo vyrobene v korey r.v. 2000 a pravdepodobne dovezene v 2004 na slovensko...

ak to je 2000 r.v. tak teoreticky OBD este mat nemuselo, ale ako potom robili pred tym emisnu cez OBD...??? Na karticke mam jasne napisane druh kotroly RKAT, OBD . Ked sa nerobi EK cez OBD tak tam je len to RKAT a emisnu robia tak ze pripoja snimac otacok na motor a hodia sondu do vyfuku...
harrvy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 28.08.2014
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod mv12 » 05.09.2014 01:14

RIO(BC) Model Year : 2000 Engine : G 1.3 SOHC by mělo mít OBDII (ale je otázka, zda ve všech verzích tohoto modelu). Přikládám dvě stránky z dokumentace:

zapojení
OBDII.pdf

umístění
Umístění OBDII.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod harrvy » 05.09.2014 11:04

Ok zatial diky ;) Odchadzam na dovolenku, medzi tym mi pride redukcia z 20pin data check na OBD... uvidim potom ako dopadnem na emisnej...

mv 12 tie obrazky poznam to OBD pod pristrojovkou jednoducho nie je... A nema to ani hmlovku zadnu :D riadna haluz.. Do STK mam este rok tak to dokablujem...

rudo.tomka ten pokec som nepochopil ;) a som to ja no...
harrvy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 28.08.2014
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod harrvy » 18.09.2014 19:49

Takze redukcia z 20pin zasuvky pri motore na OBD nefunguje na emisnej.. Emisnu mi nakoniec spravili klasicku R-kat, ale to bola fuska ichprehovorit... Ono jasne je ze moje auto je urcite r.v. 2000 a ja mam v technickom napisany r.v. 2005 (pri tom na protokole z STK mam napisany r.v. 2000 a rok prvej evidencie v SR 2005) Problem je v tom, ze od roku 2005 je povinne vykonavat na vsetkych autach od r.v. 2005 emisnu cez OBD.. A ja kedze nemam OBD mi ju nevedeli spravit a klasicky RKAT mi spravit nechceli kedze v technickom mam r.v. 2005

Ono asi ked auto v 2005 doviezli tak sa niekto pomylil a zapisal tam r.v. 2005, alebo bolo auto umyslne omladene... Neviem budem musiet asi skusit skocit na odbor dopravy a skusit sa nejak dohodnut, ze sa policajti pri prepise pomylili a dali mi zly r.v. Nechce sa mi zakazdym zazivat takuto pakaren...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
harrvy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 28.08.2014
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Re: kde nájdem OBD ???

Příspěvekod Beda » 18.09.2014 20:14

No spis to auto bylo umyslne omlazeny, staci se podivat na VIN a nebo na nektere dily (pasy, skla, atd.) tam vetsinou je rok vyroby :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé