Deaktivacia automatickeho zapnutia klímy

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Příspěvekod Katikakus » 01.12.2008 17:46

Mexican píše:
Katikakus píše:Jj, pamatuju, i kdyz to uz je hezkych par let, co jsem nesedel v aute bez klimy. Okynkem si zvenku pustil dovnitr vzduch s nizsi vlhkosti nez ten vydychany v aute. Proto se to vetsinou odmlzilo, i kdyz pomalu. Pri inverzi vsak vetsinou nepomohlo ani otevreni okna. S klimou je princip stejny - poustis na okno suchy vzduch, ktery tu vysrazenou vlhkost z okna odebere.


v zime ano... mas pravdu... ale je zbytocne ze sa klima zapina pri kazdom starte aj v lete, na jar a na jesen... takze v konecnom dosledku je vyhodnejsie to vz ime po nastartovani zapnut ako vzdy naopak vypinat. Setris tym kompresor, bateriu. A navyse - mozes sa rozhodnut ci si ju takto chces deaktivovat alebo nie


V lete opravdu nevidim duvod klimu vypinat.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Mexican » 02.12.2008 13:52

Katikakus no je to samozrejme zavisle ako je vonku.. ak je vonku 19-21 a pod mrakom je uplne zbytocne aby klima isla.. na druhej strane moze byt 14-16 a slnecno a klima bude potrebna. Takze neviem ako ty ale ja sa riadim tym co je vonku. BTW dneska rano boli v brne 4 stupne a relativne vlhko... pomohol som si aj bez klimy - ventilator na sklo, stupen 2 a minimalna teplota.. a voila, nebolo treba spustat okna a ni pustat klimu

segra ma P307 a minule sme sa trapil cca 5 km kym sa jej odhmlilo sklo. Problemom bol bordel na miestach kde sa nasava vzduch (trava, listy).. toz to je mojich 50centov k tejto teme
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 08.01.2009 00:25

Panove - obecne - proc to nekdo chce? Protoze mu to proste vyhovuje, nic vic, nic min, co kdo na tom nechape?
Zdaleka ne ne pokazde je sklo zamlzene natolik, abych jej potreboval odmlzovat klimou.
Ja osobne jsem ji mnohem casteji okamzite vypinal nez bych ji zapinal, kdyby se nezapinala automaticky.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Marek_Km » 08.01.2009 09:27

cmk píše:Panove - obecne - proc to nekdo chce? Protoze mu to proste vyhovuje, nic vic, nic min, co kdo na tom nechape?
Zdaleka ne ne pokazde je sklo zamlzene natolik, abych jej potreboval odmlzovat klimou.
Ja osobne jsem ji mnohem casteji okamzite vypinal nez bych ji zapinal, kdyby se nezapinala automaticky.


Asi tak, ale bohužel na Cee´da zatím nikdo ten trik s nezapnutím neposkytnul, takže to asi nejde...
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 08.01.2009 09:48

Ale ja si to na Ceedu normalne deaktivoval - cestou do prace na cerveny ;-)

- Zastavil jsem, a chcipnul motor (klicek do te polohy, ze motor chcipnul, ale radio hralo)
- Ovladaci kolecko ventilatoru jsem otocil uplne doleva co to slo a pak o 1 polohu doprava
- Ovladaci kolecko smeru vzduchu naopak uplne doprava (ofuk okna)
- Zapnul jsem klicek na "1" (tedy do polohy, kde je, kdyz bezi motor)
- Preseunul jsem hned z klicku ruku na tlacitko vnitrni cirkulace (prodleva 0.5 sec)
- 5x po sobe jsem stisknul tlacitko cirkulace (tech 5 stisku trvalo necele 2 sekundy)
- tlacitko cirkulace se rozblikalo
- Stisknul jsem jeste tlacitko klimatizace, ktera tim padem zhasla a vypnul jsem klicek
- Nastartoval jsem a klima sama nenaskocila

Cele to trvalo asi 10 sekund, takze jsem po nastartovani jeste hezkou chcili cekal na zelenou :-)
Muj Ceed kupovan 28.8.2008 ze skladovych zasob - tezko rict, kdy byl vyroben.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Marek_Km » 08.01.2009 11:48

@cmk: njn, ale já mám automatickou...
Edit: já to myslel tak, že když se zmáčkne tlačítko AUTO, že se pokaždé klima sama zapne a šlo o to, aby se nezapínala...
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod matej » 08.01.2009 19:17

na automatike to nejde deaktivovat
matej
 


km @ l/100km

Příspěvekod Bezo » 25.01.2009 15:59

dikk..je to pecka trik :)
Kia Rio 1.4 16V Sporty
Uživatelský avatar
Bezo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 5
Registrován: 26.10.2008
Bydliště: Vranov nad Topľou  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2007)
40175 km @ 7.5 l/100km

Nefunguje mi to

Příspěvekod Návštěvník » 01.02.2009 14:15

No ja som asi smoliar?! Ja mám 2006 Rio a akokoľvek to skúšam, postupoval som aj podľa priloženého videa, ale nefunguje mi to! :shifty:( Ja osobne by som tiež veľmi uvítal túto možnosť, pretože si myslím, že mnohokrát klíma beží a nie je to potrebné. Samozrejme s tým potom súvisí vyššia spotreba.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Nefunguje mi to

Příspěvekod Skalican » 01.02.2009 14:36

istefank píše:No ja som asi smoliar?! Ja mám 2006 Rio a akokoľvek to skúšam, postupoval som aj podľa priloženého videa, ale nefunguje mi to! :shifty:( Ja osobne by som tiež veľmi uvítal túto možnosť, pretože si myslím, že mnohokrát klíma beží a nie je to potrebné. Samozrejme s tým potom súvisí vyššia spotreba.



Niesom si isty ale tusim to ide deaktivovat len na novsich typoch
:SK: :kia: XCeed 1.5 T-GDi 7DCT
Uživatelský avatar
Skalican Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  
Registrován: 03.03.2008
Bydliště: Skalica  Slovakia (sk)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2023)
7000 km @ 6.6 l/100km

nefunfuje to

Příspěvekod Návštěvník » 01.02.2009 14:39

No veď práve! To je tá smola! :|
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 02.03.2009 21:48

mam Kiu rio 1,5 Crdi r.v. 2005 a ako som skusal tak to njde vypnut tu klimu aj keby som to rad dosiahol. takze skuste ak mate nieco nove.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 03.03.2009 10:49

mne to nefunguje vobec. a to mam rocnik 2006 a manualnu klimu. skusal som to na viackrat a nic tak neviem. mozno robim ja chybu ale isiel som podla navodu
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Deaktivacia automatickeho zapnutia klímy

Příspěvekod mato TT » 15.02.2011 16:42

Tak toto musím vyskúšať.
mato TT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 15.02.2011
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2008)
58 km @ 7.0 l/100km

Re: Deaktivacia automatickeho zapnutia klímy

Příspěvekod SolidSnake » 15.02.2011 22:59

pánove i já to udělal ... proste jen 1) vetrání na stup.1 2) ofuk nastavený na okna ... 3) klíček poloha před startováním( svítí kontrolky a hraje radio) a pak 5x klik na vnitřní okruh
hned to bliká a je hotovo

ani nemusite startovat
zkouška .. klíček do první polohy at sviti kontrolky a prepni ofuk jinam nez okna a okna a horní palubka .. ( první dve v pravo)
pokud je aktivní pohybuješ s přepinaním ofuku a klima zapíná pak už ne :D ale to že to není v manualu hned patrno to je za minus
Rio sport, 1,4/6,4 l/100
Uživatelský avatar
SolidSnake Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Horní Jiřetín  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé