Rádio

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Příspěvekod Rada Haryk » 31.05.2009 10:59

mbiron píše:Rada Haryk@ kolecko volume kdyz zmacknes tak nenaskoci?


Ahojky,ne ne ne..bez klíčku to nezapnu... :no:
Rio II 1.4 16V Tropical Red Active Plus
Uživatelský avatar
Rada Haryk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  Témata: 9
Registrován: 01.08.2008
Bydliště: Milovice  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2008)
175000 km @ 6.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod host.a » 01.06.2009 15:51

RIO SAMBA r.08- bez klíčku zapnout rádio nelze. Na rádiu jsem mačkal cokoli i součaně a nic!!!!
host.a Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  Témata: 2
Registrován: 01.05.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod buko1 » 03.06.2009 20:18

reddwarf píše:
buko1 píše:Bola to chyba, už to funguje....

Platil si za to nieco v servise? Ak ano kolko?


Nie, nič. u ceeda je rádio štandartne zapojené tak, že ide áj bez kľúča v zapaľovaní, ale po cca 30 minútach sa samo vypne. U Ria je štandartné zapojenie také, že bez kľúča to nejde... Aspoň u modelu 2008, neviem ako je to u toho, čo ponúkajú teraz (je tam iný panel rádia, dosť podobný tomu čo mám v tohtoročnom ceede).
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod Maldoc » 06.12.2009 14:16

Nazdar nevie niekto ci ma vstavane radio aj vystupy na subwoofer ?
Maldoc Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 06.12.2009
Bydliště: lipt. hradok  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
8650 km @ 7.8 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod Bezo » 10.02.2010 14:17

nazdarek :)..rad by som vedel ako sa to radio demontuje..dik za odpoved
Kia Rio 1.4 16V Sporty
Uživatelský avatar
Bezo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 5
Registrován: 26.10.2008
Bydliště: Vranov nad Topľou  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2007)
40175 km @ 7.5 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod Dismember » 14.03.2010 15:53

zdravím,

mám Kii Rio a v ní originální rádio s mp3 a také USB vstup...každopádně kdyz jsem tam píchnul mp3 přehrávač s muzikou nebo flash disk s muzikou samozřejmě ve formátu mp3, tak to nefungovalo...u kolegy v jiném autě to šlo...kdyz tam vložím CD s mp3 tak to v pohodě šlape...

nevíte někdo co s tím může být? nemusí byt třeba nějaká speciální formát uspořádání mp3, aby to bylo radio schopno detekovat???

díky za pomoc

Honza
Kia Rio II - 1,4 16V - Samba
Dismember Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Libhošť  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2008)
47000 km @ 6.5 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod reddwarf » 03.04.2010 00:28

Dismember píše:zdravím,

mám Kii Rio a v ní originální rádio s mp3 a také USB vstup...každopádně kdyz jsem tam píchnul mp3 přehrávač s muzikou nebo flash disk s muzikou samozřejmě ve formátu mp3, tak to nefungovalo...u kolegy v jiném autě to šlo...kdyz tam vložím CD s mp3 tak to v pohodě šlape...

nevíte někdo co s tím může být? nemusí byt třeba nějaká speciální formát uspořádání mp3, aby to bylo radio schopno detekovat???

díky za pomoc

Honza


Ja som mal podobný problém, ktorý sa mi nepodarilo vyriešiť. USB a pamäťové microSD karty v čítačke mi v rádiu fungovali pekne. Keď som však pripojil iPod tak rádio nezaznamenalo žiadnu zmenu a tvárilo sa, že žiadne zariadenie nie je pripojené. Neviem čo s tým môže byť. Možno záleží aj od toho, ako je naformátovaný USB kľúč a pod.
Obrázek Príde žena k vodičovi autobusu a hovorí mu: "Idete s nami ako s hnojom!" A on na to: "Čo nasadlo, to veziem" Obrázek
Uživatelský avatar
reddwarf Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 10
Registrován: 16.04.2009
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
57000 km @ 6.8 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod dutu » 05.04.2010 01:15

Ani mne v riu nejde raadio bez kluca
dutu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 1
Registrován: 05.04.2010
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Re: Rádio

Příspěvekod 1duro » 16.02.2012 21:48

to asi nikomu ked je to tak nastavene od vyrobi. inak neviete ake su rozmery radia??? chcel by som ho vymenit. ved sa neda na neho ani napojit subwoofer. poradte mi prosim kia rio 1,4 2009 rok vyroby
1duro Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  
Registrován: 22.11.2011
Bydliště: presov  Slovakia (sk)

Re: Rádio

Příspěvekod hufnagel » 24.03.2012 12:09

Chcem si kúpiť Novú Kia Rio so zabudovanou navigáciou, ale predajcovia mi hovoria, že autá sú nedostupné a ich objednanie by trvalo 4-5 mesiacov (bez istoty dodania).
Preto uvažujem o možnosti výmeny v montovaného rádia za rádio napr: Macrom M-DVD5561 (M-DVD5561R) AV jednotka 2DIN s použitím krytu (o.č.3 72 541), ktorý je dodávaný k uvedenému rádiu. Rádio predáva:http://www.saunika.sk/autoradia/autoradia-macrom/macrom-m-dvd5561R---2423/ .Adaptér pre ovládanie autorádia na volante KIA Rio III (o.č.:240 045 HU2 ); http://www.saunika.sk/ovladanie-autorad ... ai---2507/
rámik: http://www.saunika.sk/plastove-ramiky/r ... II---2630/

Má niekto s tým skúsenosti a písalo sa o tom niekde ?
hufnagel Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 2
Registrován: 18.02.2012
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod hufnagel » 25.05.2012 15:47

Od môjho predošlého príspevku fy. Macrom nahradila rádio M-DVD5561R za modernizované M-DVD 5562R vč. príslušenstva pre montáž do automobilu RIO (2012) s ovládaním rádia na volante a cúvacou kamerou, ktorá sa montuje do osvetlenia ŠPZ .
Pre záujemcov o výmenu jestvujúceho rádia prikladám obrázky postupu výmeny rádia.
Ospravedlňujem sa, že obrázky sú nie v poradí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hufnagel Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 2
Registrován: 18.02.2012
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod hufnagel » 02.08.2012 22:43

Pridávam ďalšie obrázky postupu výmeny rádia.
Do otvoru pre štartovacie tlačítko treba umiestniť mikrofon, dodávaný ako príslušenstvo k rádiu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hufnagel Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 2
Registrován: 18.02.2012
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod hufnagel » 18.11.2012 18:24

Chcem sa podeliť o skúsenosti s rádiom Macrom M-DVD 5562R.
Rádio je prispôsobené (programove uzamknuté ) pre softwer iGO Primo. T.č. je softwer dodávaný na mSD karte vo verzii Primo 1.1 _ 8-5-11.206837, novší program (Primo 2) zatiaľ nepredávajú. Vlastné nahratie novšej verzie na kartu, rádio nepríme. Navigácia je to dobrá, som s ňou veľmí spokojný.
Ale robil som pokusy obísť uzamknutie a použiť iný softwer. Na poľskom internete som vyčítal, že softwer "AutoMapa 6.11.0 D EU" je prispôsobený pre M-DVD5562R. Pri inštalácii na kartu treba zaškrtnúť volbu "Smart GPS AutoStart""(to je môj poznatok - v návode na inštaláciu sa to nedozvieš). Zatiaľ táto navigácia pracuje spoľahlivo.
hufnagel Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 2
Registrován: 18.02.2012
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod Tony » 19.11.2012 11:40

reddwarf píše:
Dismember píše:zdravím,

mám Kii Rio a v ní originální rádio s mp3 a také USB vstup...každopádně kdyz jsem tam píchnul mp3 přehrávač s muzikou nebo flash disk s muzikou samozřejmě ve formátu mp3, tak to nefungovalo...u kolegy v jiném autě to šlo...kdyz tam vložím CD s mp3 tak to v pohodě šlape...

nevíte někdo co s tím může být? nemusí byt třeba nějaká speciální formát uspořádání mp3, aby to bylo radio schopno detekovat???

díky za pomoc

Honza


Ja som mal podobný problém, ktorý sa mi nepodarilo vyriešiť. USB a pamäťové microSD karty v čítačke mi v rádiu fungovali pekne. Keď som však pripojil iPod tak rádio nezaznamenalo žiadnu zmenu a tvárilo sa, že žiadne zariadenie nie je pripojené. Neviem čo s tým môže byť. Možno záleží aj od toho, ako je naformátovaný USB kľúč a pod.


Ahoj zkuste si ty USB klíče naformatovat ve FAT32 (ne NTFS - modernější formát, který většina aut nepřehraje).
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Rádio

Příspěvekod eMKejx » 09.06.2013 14:11

Stručná ukážka demontáže originál 2DIN autorádia, výmena za 1DIN autorádio

vozidlo: Kia Rio II (m.r. 2009), 5-dv. hatchback
nové autorádio: Pioneer DEH-P7000UB (krásne, špičkové a s kopou funkcií a nastavení)


1. Krok: opatrné "vypáčenie" stredového rámika. Rámik je uchytení 7 plechovými "cvočkami". Ja som vybratie robil plochým skrutkovačom a na ňom tenká handrička. Tak aby som nič nepoškodil.
Obrázek
samozrejme je nutné odpojiť 3 káble (hodiny, výstražné svetlá a prepínač vyhrievania zadného skla)

2. Krok: rámik máme vonku...
Obrázek
originál 2 DIN rámik spolu s príslušenstvom (digitálne hodiny, ovládanie výstražných svetiel s prepínačom vyhrievania zadného skla a štrbinou na platobné karty + výstupy vzduchotechniky)
Obrázek
pohlad na rámik zo zadnej strany
Obrázek
... demontáž jednotlivých "komponentov"
Obrázek
- len pre ilustráciu jeden z komponentov (pre tých čo sa niekedy báli že im kreditka spadne cez štrbinu do vnútra - aspoň vidíte že niet šance)

3. Krok: Vybratie rádia. Rádio je uchytené v rámiku ktorý je v palubke uchytení 4 skrutkami. Je k nim pohodlný prístup. Pred úplným vybratím rádia je potrebné odpojiť konektory napájania + anténny konektor
Obrázek
Obrázek
Obrázek

4. Krok: Zapájanie 1 DIN autorádia, pripojenie redukcie 2DIN/1DIN
Obrázek
- červeno/čierne káble sú káble potiahnuté od zadného plata (vlastná výroba podstivé drevo + čierny koberec a v tom namontované 3-pásmové ovály). Káble boli pripájanie priamo k 1DIN konektoru - originál som nechcel narušiť)
Modro-zeleno-
žltý konektor je originál kábel od AUX/ USB konektorov ktoré sú osadené originál v Riu na paneli pred radiacou pákou ( ja som si USB konektor vyviedol do skrinky pred spolujazdcom (lepšie nech to nik nevidí či tam mám USB flash alebo ext. HDD)

5. Krok: Prehodenie komponentov za 1DIN rámik
Obrázek

6. Krok: uchytenie 1 DIN rádia do palubky (tu vznikol menší problém, rámik z 2DIN originál Kia rádia nepasoval na moje Pioneer rádio. Navyše originál rámik z Pioneer rádia nepoužijete, nevojde do toho "koša" od Kii. Rádio som preto uchytil na dvoch skrutkách v 2DIN rámiku + je to zacvaknuté s výlismi na Pioneer rádiu, náhodne to sedelo v určitom uhle (zabudol som riešiť originál rámik...)
Obrázek
-celý rámik samozrejme opäť uchytíme 4 skrutkami

UPOZORNENIE: u mňa sa vyskytol jediný problém a to so zapojením antény. Kia má už optický kábel na konektore GT5 (tuším sa tak označuje), ktorý mi samozrejme do Pioneer rádia nepasoval, je nutné mať redukciu, ja som ešte nemal
pre ilustráciu ak máte okrúhly konektor pre anténu na rádiu, je nutná takáto redukcia
Obrázek
pre ilustráciu originál Kia rádio s GT5 konektorom pre anténu
Obrázek
pre ilustráciu ešte anténny originál kábel v Kii
Obrázek

7. Krok: "odchod" a teda ak už máme všetko zapojené stačí zasunúť 1 DIN rámik a je hotové!
Obrázek
- v mojom prípade ešte nie, keďže potrebujem redukciu na anténu, preto rámik pekne nelýcuje, nezacvakával som ho na fest aby som to nemusel zase vyberať von.

Rada na záver: pokiaľ si potrebujete "primerať či porovnať a pod. rámik s rádiom, odporúčam tie kovové cvočky čo zaisťujú rámik vybrať z rámika a tak stým pracovať.

a teraz mi tam hrá Pioneer DEH-P7000UB:
Obrázek
+ predné repro (zatiaľ originál od Kie - s týmto rádiom tie repro ožili ani pri Volume 40 "nechrapštia"!!! + zadné 6x9" Trixiálne reproduktory Clifford Design FS69.3 na drevenom pláte), keď zapojím redukciu na anténu dám do predných dverí Magnat Classic 216 - komponentné reproduktory s výškovými a výhybkami. O tom už ale neskôr.
Uživatelský avatar
eMKejx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 2
Registrován: 30.06.2009
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
90100 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé