Kurenie-topeni a teplota motora

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod rio2012 » 21.09.2013 22:52

Zdravim vsetkych,

chcel by som sa podelit o skusenost, alebo skor poradit ohladom kurenia a prehrievania motora. Mam Rio 1.25 CVVT r.v.2012 a zda sa mi, ze s vykurovanim nie je nieco v poriadku. Auto totizto vyhrieva interier az k najkrajnejsiemu policku oznacenom , ako studeny vzduch (otocny gombik nastavovania teploty). Dalej o jedno policko sa uz zapne len klimatizacia. Je to normalne, alebo je to nejaka chyba. Vsimol som si, ze ventilator chladica nie je vzdy zapnuty a auto po zastaveni dost "puka". Dalej by ma zaujimalo, ako skontrolovat, ci je teplota motora v poriadku a motor nie je prehriaty (vraj je tam kontrolka, ale tu som nikdy zapnutu nevydel). Dik, za rady.
rio2012 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 31.08.2013
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod Štefan BY » 02.12.2013 20:53

Neviem či poradím takto s odstupom času, ale aspoň nejaký postreh..
Mám RIo 2013 a čo sa kúrenia týka - začína vykurovať až na začiatku červeného poľa, pokiaľ je kolečko natočené na modré tak nehreje- teda asi hreje niečo, ale nie je to cítiť nejak výrazne. Ale pokiaľ ho pretočím na začiatok červeného a motor je už zohriatý tak na do doslova vletí a hreje ako blázon. Motor sa zohreje pri -3 °C asi po 3-4km a potom hreje ako dívé :)
čo sa teploty motora týka - naštastie mám verziu s ukazovateľom teploty na budíku - hneď pod palivomerom - je to rozdelené pol na pol... Ale v manuáli som čítal, že keď je kontrolka, tak sa rozsvieti až keď sa motor prehrieva - buď rád že o sebe zatiaľ nedala vedieť.
Pekný deň
Števo
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod antony » 20.10.2015 17:28

Zdravim Stefan.Vlastnim Rio 1,25. 2012 .Z tymto problemom som sa zaoberal od nakupu auta,manualna klima kurenie zahrieva vzduch vystupujuci z vyduchou /merane laboratornym teplomerom/ pri nadstaveni na najnisiju teplotu az 10stC viac ako je vonkajsia teplota vzduchu.Ked je vonku 22stC do vnutra prudi 30stC.Cim vädsia teplota vonku tym je teplota vhananeho vzduchu do vnutra vädsia
a naopak ked je chladnejsie je mensia ale min.rozdiel je 5stC do plusu.Vadi to hlavne vtedy ked mas vonku idealnu teplotu cca
22stC a ty musis zapinat klimu na chladenie co neprospieva spotrebe.Kontroloval som nadstavenie klapiek odmontoval a kontroloval dobeh motorceka klapiek ale ako lajk som na zavadu nedosiel.Pri prvej zarucnej som to predviedol obsluhe a ty
chceli nechat auto na par dni na"pozorovani"co som odmietol a tak sa dotazovali na centrale ale odpovedi som sa nedockal.
Je to asi konstrukcne nedoriesene v tesnejsiom dosadani klapiek tepleho vzduchu v tele klimatizacie,moja uvaha.
Ako si to doriesil ty kedze v odpovediach sa to neukazalo.
antony Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 27.11.2012
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod Štefan BY » 21.10.2015 10:52

Ahoj, neviem či správne rozumiem. Kúrenie ti zohrieva vzduch aj keď máš klímu vypnutú a teplotu nastavenú smerom na modrý znak (o jedno "cvaknutie" späť aby sa nezapla klima)??? Mne to nerobí... Teda pokiaľ auto nestálo na slnku a nie je rozhorúčené, vtedy ide teplejší vzduch, ale inak teraz ráno keď sadnem do auta a vonku je 10°C a nechal by som chladný vzduch (bez zapnutia klimatizácie) tak by som v aute zamrzol... to vykurovacie teleso čo je vo ventilácii je vypnuté a je vypnutá aj klíma, proste len vetrák naháňa vzduch z vonku do vnútra... Klíma je tam jedno zariadenie a vyhrievanie druhé, malo by byť zaradené myslím prvé z vonku ešte pred klímou... Mala by tam ísť horúca voda z motora asi cez nejaký ventil, ktorý ovládaš tým regulátorom teploty... V servise by ho mali vedeť pozrieť...
Problém som nevyriešil nijako, nakoľko mne to funguje tak ako má, problém mal "Rio 2012"
Pekný deň

Edit. Príspevok som decentne upravil :D
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod petokilian » 21.10.2015 17:19

Nazdarek,mam tiež kiu 1,25 cvvt,ex,kupenu 2/2015,zatial žiadne problemy z kurenim,ked dam presne na polovicu modre -červene ,kuri poriadne už,uvidime ked udru poriadne mrazy,tam sa to prejavi,pekny deň Vam. :SK: :thu:
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Re: Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod antony » 21.10.2015 19:09

Stefan odpoved mala smerovat na meno "rio 2012". Stefan ak mas moznost skus si spravit test: vonku je cca 10stC nadstav rychlost ventilatora na 2, regulaciu teploty v modrej casti nakoniec (potom sa uz zapina klima)nadstav stredne koliecko na smer nohy umiestni do vyduchu na nohy presnejsi teplomer a chvilu nechaj merat ale treba to merat uz pri zohriatom a nastartovanom motore ,auto môze stat.U mna ako som pisal je rozdiel v lete cca 10stC aj viac ,vzime menej zalezi od vonkajsiej teploty .Zdravim a daj vediet.Antony.
antony Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 27.11.2012
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod Štefan BY » 23.10.2015 12:48

No, ochota by bola, možností je menej... Nemám presnejší teplomer, len taký lekársky a tým to nenamerám... Ale v stredu 28.10. pôjdem do Nemšovej, ak máš čas a teplomer, môžeme zmerať... ;)
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Kurenie-topeni a teplota motora

Příspěvekod antony » 25.10.2015 17:57

Stefan v minulosti som to meral na dvoch Riach a vysledok totozny do+ pocitom sa toho neda moc zistit.
antony Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 27.11.2012
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)


Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé