Automatické vypínání světel

Trápí Vás něco na voze?

Automatické vypínání světel

Příspěvekod belize » 22.08.2012 21:14

Používám vypínání světel, které je sériově namontované v mém Riu.(vytáhnu klíč ze zapalování otevřu dveře a světla zhasnou). V poslední době při vysokých venkovních teplotách(kolem 40°C) se mi stalo že jsem přišel k autu a svítily mi světla. Jsem "přesvědčen", že při odchodu byla světla vypnuta. Mám tedy dotaz, jestli se někdo setkal s něčím podobným a je to skutečně způsobeno vysokými teplotami, nebo to souvisí se stářím a s postupující sklerózou ??? :help:
Nevadí mi názor jiných lidí, ale to že mi ho chtějí vnutit.

S. Johnson
Uživatelský avatar
belize Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 83  Témata: 11
Registrován: 29.11.2007
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2007)
53000 km @ 7.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Automatické vypínání světel

Příspěvekod Beda » 23.08.2012 12:37

Jeste je tu ta varianta, ze ti nefunguje spravne ten dverni spinac a auto teda nepozna, ze jsi odesel :huh: Zkus otevrit dvere a rucne procvakat ten spinac, zda ti bude reagovat spravne interierove osvetleni ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8250  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Automatické vypínání světel

Příspěvekod belize » 07.09.2012 18:00

Zkoušel jsem ten vypínač několikrát, tváří se že funguje naprosto spolehlivě. :?
Nevadí mi názor jiných lidí, ale to že mi ho chtějí vnutit.

S. Johnson
Uživatelský avatar
belize Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 83  Témata: 11
Registrován: 29.11.2007
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2007)
53000 km @ 7.2 l/100km

Re: Automatické vypínání světel

Příspěvekod Pavka » 07.09.2012 22:26

A není problém třeba v elektrice? Mě se něco podobného stalo, nebyla to :kia: ale škodovka. U ní se mi dokonce stalo že jsem vypnul motor vytáhl klíč ze zapalování, zamkl vozidlo a jaké bylo překvapení když jsem zjistil při odchodu že motor běží dál a klíče jsem měl v kapse :D .
Problém byl v elektrice.
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Automatické vypínání světel

Příspěvekod Cudlik57 » 13.07.2013 16:05

Se stejným problémem jsem se setkal taky.Motor vypnutý,auto zamknuté a světla svítila vesele dál :x Tak jsem kolem toho chvíli dumal,než jsem přišel na to ,že ve spínací skříňce je vzadu spínač.Ten se deaktivuje vytažením klíčku ze zapalování a světla zhasnou ( musí to jakoby cvaknout ) 8-) .Stačí tedy k opravě trochu spreje zn.WD do spínačky a je po problému. :hurray:
Mě to udělalo zhruba po pěti letech provozu a už zok to zas funguje normálně.
Cudlik57 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 29.06.2012
Bydliště: Hranice,okr. Přerov  Czech Republic (cz)

Re: Automatické vypínání světel

Příspěvekod Cudlik57 » 27.06.2015 19:50

Nazdar,mě se to stalo taky a závada je ve spinací skříňce.Je tam nějaký spínač,který časem zatvrdne a zůstává sepnutý i po vytažení klíčku.Vyřešil jsem to prostříknutím Konkorem a mám už delší dobu klid .Světla zhasínají jak mají. 8-)
Cudlik57 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 29.06.2012
Bydliště: Hranice,okr. Přerov  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé