Nefunkčné ostrekovače

Trápí Vás něco na voze?

Nefunkčné ostrekovače

Příspěvekod eMKejx » 02.01.2015 21:35

Tak po druhy rok/zimu mám problém s ostrekovačmi. Vlani mi zamrzla voda a dva týždne som cez tuhú zimu jazdil ako de*il a zastavoval počas dlhších jázd aby som rukami nahradil stierače. Moja chyba nakoľko som letnú zmes nechal zamrznúť v decembri...

Tento rok takmer to samé, ibaže pred prvým mrazom som vystriekal letnú zmes a plynule začal striekať zimnú do -20°C. Auto som o deň na to požičal ale hneď v ten deň mi kamarát po 30km jazdy volá že nefunguje ostrekovanie, ani vzadu ani v predu... Auto mi vrátil včera a tak som to išiel mrktnúť. Nepočuť ani motorček pumpy ktorú predtým vždy pri ostrekovaní počuť bolo. Skontroloval som obe poistky, OK. Známy v servise mi síce tvrdí že to môže byť ešte zamrznuté ale ja som na 99% istý že odišiel motorček ostrekovačov.

Má niekto skúsenosti? Prípadne vie niekto poradiť kde kúpiť (bazos.sk a pod.?)

Pozeral som na ebay http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_kw=washer+pump+kia

ale musím hlavne pozrieť ako sa to mení podľa jednej foto z netu to vypada že sa to nachádza z boku na spodku nádrže v podstate na boku predného nárazníku, dúfam že je tam prístup bez potreby odmontovania nárazníku.
Uživatelský avatar
eMKejx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 2
Registrován: 30.06.2009
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
90100 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nefunkčné ostrekovače

Příspěvekod eMKejx » 03.01.2015 16:35

tak a dnes ma auto prekvapilo, +1°C a ostrekovace strikaji, sterace stiraji, svetla sviti :D
predsa to len bolo zamrznute, ale nechapem ze teraz nepocut motorcek/ pumpu ostrekovacov, predtym ked to striekalo vodu som to pocul. Nevadi, hlavne ze funguju :D
Uživatelský avatar
eMKejx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 2
Registrován: 30.06.2009
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
90100 km @ 0 l/100km

Re: Nefunkčné ostrekovače

Příspěvekod zaplosak » 03.01.2015 17:12

normální věc.... ;)
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Nefunkčné ostrekovače

Příspěvekod kori » 05.01.2015 15:42

No pri zamrznutych ostrekovačoch motorček nejde, tak ho ani nie je počuť; -)
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé