kontrolka check

Trápí Vás něco na voze?

kontrolka check

Příspěvekod nik » 19.02.2015 19:31

Ahoj,kdo poradí?Poslední dobou se za jízdy rosvítí kontrolka check.Auto točí max. 3000 otáček.Po odpojení konektoru od čidla váhy vzduch,nebo konektor čidla tlaku u intercooleru.Motor točí normálně.Kontrolka check stále svítí,ale po nějaké době zhasne.Nebo odpojím baterku a kontrolka check,už nesvítí.Jenže během jízdy nebo další jízdu se rosvítí a je stejná závada.Podle těch konektorů bych řekl,bud špatná váha vzduchu,nebo tlakové čidlo u intercooleru.Možná něco jiného?Nevím jak poznat poruchu váhy nebo toho čidla tlaku.Nechci nakupovat zbytečně dobré díly.Zapoměl jsem podotknou pokud je vše ok,kontrolka nesvítí.A odpojím váhu,nebo čidlo tlaku.Tak motor točí také těch 3000otáček.Motor crdi 81kw.Díky za rady.
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: kontrolka check

Příspěvekod crui5er » 19.02.2015 21:24

Zajeď si na diagnostiku do servisu (cca za 500,-) nebo si najdi někoho v okolí kdo má obyčejnou čínskou ODB2 autodiagnostiku, která by také mohla něco ukázat. Kupovat rovnou čidla je nesmysl.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod spd001 » 19.02.2015 22:11

Tiez by som to riesil diagnostikou a treba si dobre skontrolovat konektori ci su v poriadku kable a piny skor nez zacnes nieco menit.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod nik » 20.02.2015 15:13

Ty konektory a čidla jsem čistil.Šlo mě o to zda někdo neměl stejnou závadu.Zda a jak poznat zda je to váha nebo čidlo IC.Pak tam jsou ještě nějaké dva regulátory do kterých je zapojena hadička s vzduchem,ale ty nevím k čemu jsou.Na počítač se mi moc nechce neboť po přečtení forum i jiných značek.Tam bude psaný malý nebo veklý tlak vedení vzduchu.A konkrétní součástku to neukáže.Auto jede stejně,stejný výkon,jen svítí ta kontrolka a točí ty 3000ot.
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Re: kontrolka check

Příspěvekod crui5er » 20.02.2015 19:38

No pokud motor točí max. 3000ot tak běží v nouzového režimu. Do nouzáku tě hodí i netěsnost v sací nebo výfukové soustavě, takže najít problém bez diagnostiky bude přinejmenším pěkná alchymie. Podobné téma se již řešilo zde http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=22&t=1387. Nikdo netvrdí, že diagnostika ti vždy odhalí závadu, ale může tě alespoň nasměrovat správným směrem.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod nik » 21.02.2015 11:35

Díky,ale pokud je v nouzovém režimu tak by mělo zůstat dokud není oprava.A jak jsem psal stačí odpojit jeden z konektorů a hned je to ok.
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Re: kontrolka check

Příspěvekod spacirx » 21.02.2015 12:24

Komu není rady, tomu není pomoci. Tak ten konektor nech odpojený a je to ok, ne? :D
Taky bych zkusil tu diagnostiku, jestli máš chytrej telefon, tak si dokup jen OBD2 bluetooth (nejlépe mini) konektor za 200kč. Investice minimální a může se hodit i do budoucna. Podíváš se na historii chybových hlášení a budeš třeba chytřejší.

Já mám tento:
http://www.dx.com/p/super-mini-elm327-b ... Ohcf_mG8YE
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod crui5er » 21.02.2015 12:28

Něco podobného se nám stávalo u Fordu Focus 1.8 TDCi. Z ničeho nic se rozsvítila kontrola motoru, začal cukat a nechtěl přes 2000ot (nouzový režim). Stačilo zastavit, vypnout motor, znovu nastartovat a jelo se dál. Tyhle problémy byly běžné např. u 1.9TDi a většinou za to mohlo turbo nebo regulátor tlaku turba. V našem případě jsme pro jistotu nechali repasovat turbo, ale už při demontáži jsme zjistili, že v místě napojení turba na výfukové svody to profukovalo.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod nik » 21.02.2015 18:10

crui5er,díky.Dnes jsem na to koukal.Asi před rokem se mi rozpojil chladič vzduchu intercooler.Vršek a spodek je zasponkován na chladící trubičku.Ten spodek se rozpojil tlakem vzduchu asi špatná výroba.Dal jsem těsnění a znova zacvaknul.Všiml jsem si,že tam je olej.Tak možná tam je únik vzduchu a tím pádem čidlo tlaku hlásí chybu.Až se k tomu dostanu dám vědět zda to bylo ono. :thu:
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Re: kontrolka check

Příspěvekod spd001 » 21.02.2015 18:44

Ked tam je olej je to prvy naznak toho ze turbo prepusta olej cez hriadel a tym padom pomali ale iste pojde na repas ak nie zadres motor.Pozor na to olej v intercooleri je velmi nebezpecna vec ktora sa casom prejavy.Hovori sa tomu Engine Runaway https://www.youtube.com/watch?v=rLzf3ItkbOE
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod nik » 21.02.2015 18:57

Pročítal jsem fora i jiných značek,když jsem hledal moji závadu.Co jsem se dočetl tak vždy tam je olej.Není to,že by tam stříkal olej,ale pár kapek tam je.Při opravě intercooleru najeto asi 50000km.A olej tam byl také.stěny intercooleru mastné.To by bylo brzo na turbo,chovám se k němu jak ke vlastnímu. ;)
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Re: kontrolka check

Příspěvekod crui5er » 21.02.2015 19:40

No zmiňovaný Focus měl nalítáno taky asi 50tis km a směrem od EGR ventilu k intercooleru byly stěny mastné od oleje. Pokud ten olej doslova nekape a neztrácí se ti, tak bych to neviděl jako problém.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod nik » 22.02.2015 10:00

Tak toto zatím jako problém nevidím,i když jsem také četl.O špatném natáčení lopatek kde v dúsledku turbo nedávalo tlak jaký má a čidlo házelo chybu špatný tlak ve vedení.
Uživatelský avatar
nik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  Témata: 3
Registrován: 13.08.2008
Bydliště: Jablonec n.N.  Czech Republic (cz)

Re: kontrolka check

Příspěvekod kori » 22.02.2015 11:43

Kamoš mal podobný problém a tiež mu signalizovalo check a nakoniec to bola podtlaková hadička. Netesnosť robila problémy.
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

Re: kontrolka check

Příspěvekod spd001 » 23.02.2015 18:23

nik píše:Pročítal jsem fora i jiných značek,když jsem hledal moji závadu.Co jsem se dočetl tak vždy tam je olej.Není to,že by tam stříkal olej,ale pár kapek tam je.Při opravě intercooleru najeto asi 50000km.A olej tam byl také.stěny intercooleru mastné.To by bylo brzo na turbo,chovám se k němu jak ke vlastnímu. ;)


Neviem aky mas najazd len som podotkol ze je to mozne.urcite je rozdiel mastne stany a olej vytekajuci cez spoje ba v niektorych pripadoch kopa oleja v intercooleroch.Pokial tam nedolievas olej tak je dobre.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé