Už jste někdy dostali přednost zprava ?

Rádi uvítáme Váš názor v našich anketách.
Your opinion is welcomed.

Už jste někdy dostali přednost zprava ?

Ano,pravidelně
8
27%
Ano, ale je to spíš výjímka
17
57%
Ne, to snad ani neexistuje
1
3%
Přednost nikdo nedává, radši sám zastavím aby mi nenabourali auto
4
13%
Ne, už mě dokonce nabourali
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 30

Re: Už jste někdy dostali přednost zprava ?

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 19.06.2018 15:47

Stinger píše:Takže vyústění účelové komunikace na jinou (včetně účelové!) podle definice křižovatkou být nemůže.

Jedine, že by to nebolo vyústenie, ale normálne križovanie, že?
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členství

Kia Carens III (2007)
160100 km @ 11.2 l/100km

• Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Příspěvekod Stinger » 19.06.2018 17:18

S výjimkou toho prvního odkazu jsou ty další buď o něčem jiném, nebo JPP.

U toho prvního je sice tvrzení, ovšem zdroj není doložen. Po pátrání v diskuzi jsem zjistil, že zřejmě - možná - asi - existuje jakýsi metodický pokyn MD ČR, který uvedenou problematiku řeší, nicméně na stránkách mdcr se mi ho dohledat nepodařilo. Je tedy otázka, jestli v současné době existuje.

Ministerstvo dopravy jako úřad, v jehož gesci Zákon o provozu... je, je oprávněno k výkladu a zpřesnění významu, takže by takové řešení bylo v zásadě možné. Ale i jen případná existence (pokud ho někdo dohlédá, budu rád) takového metodického pokynu dokazuje, že formulace zákona očividně není dostačující.
Stinger Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 19.06.2018 18:34

Ako pre koho.
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členství

Kia Carens III (2007)
160100 km @ 11.2 l/100km

Příspěvekod Stefi » 19.06.2018 19:05

Stinger píše:
Jakub píše:Parkoviště je podle zákona 361 veřejně přístupná účelová komunikace (pokud je na něj volný vjezd) a tudíž tam platí dopravní předpisy

Tak to je nepochybné. Ale proč by na něm měla platit přednost zprava? Ta platí na křižovatce. Podle definice křižovatky (a podle toho, co je definováno, že křižovatka není) nechápu, proč by zrovna na parkovišti měla platit.

Na parkovišti nejsou jen stání a komunikace mezi nim, ale jsou tam zpravidla bloky kde se parkuje a příčné příjezdové, nebo výjezdové komunikace, nikde jsem nepsal o tom, že to je o výjezdu se stání na spojavací komunikaci, pro toho co se ptá, jestli mám řidičák, nějakou dobu již ano, a nesnažím se chytat malicherností, jako někteří naši členové, aby jsem se zviditelnil, A jestli se nepletu tam co se týká těch výjezdů z polních, účelových a lesních komunikací je to asi stejné jak uvádí Buko1 ;)
pro_cee´d 2.0 CRDi TX black pearl -prodán
HONDA CR-V 2,0 i- VTEC Elegance .....
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1)

Honda CR-V (2008)
113013 km @ 9.3 l/100km

Předchozí

Zpět na Hlasování / Polls