Zohriatie studeného motora benzín 1,2

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Zohriatie studeného motora benzín 1,2

Příspěvekod Štefan BY » 11.12.2014 09:11

Zdravím všetkých, chcem poprosiť o radu, neviem či len panikárim... :(
Dlhodobú vypočítanú spotrebu spotrebu som do 10 mesiaca mal asi 5,1l/100km, aktuálne PP ukazuje 6,5l/100km - mám 1,2L...
Vysvetľujem si to presťahovaním do mesta, zimnými pneu, občasnými rýchlejšími jazdami do práce (cca20km), jazdami po meste -studený motor, výmenou oleja, horším palivom (naposledy som teda natankoval na OMW prémiové palivo a ešte mi to stúplo), tiež boli jemne podhustené pneu, tak som ich dofúkal... ale stále to nejde dole. Tiež ma napadlo PP si to rozmyslel a už nie je optimista ako v minulosti (ukazoval o 0,2l/100km menej), ale dlho som netankoval doplna, tak som to neprepočítaval...
Ale teraz k (možno)problému, pri ceste z práce som si všimol, že dlho zohrieva motor - zohriatie po min 8km pri vonkajšej teplote -1°C, z toho 5km 80kou a ostatné 50km/h. Minulú zimu sa mi motor zohrial keď som aj išiel max 50km/h po 5km, aj keď mrzlo viac... Teraz mu to nejak trvá. Možno si to len moc všímam... Ale ak začne normálna zima (-15°C) tak to za tých 20km ani nezohrejem... Tak neviem či sa niečo pokazilo (termostat?) alebo je to normálne? :?
Ako rýchlo sa vám zohreje benzínový motor v tomto počasí??
Ďakujem za odpoveď
Števo
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zohriatie studeného motora benzín 1,2

Příspěvekod spd001 » 12.12.2014 08:55

na vsetky otazky si si odpovedal :) moze to byt termostat ak vravis ze mynulu zimu sa ti zohrieval rychlejsie a aj kvoli tomu moze byt zvysena spotreba to som zazil este na golfe3.na druhej strane vravis ze si zacal jazdit mesto a tam by sa to malo zohriat skor pri castych rozjazdoch ale aj v spotreba stupne po meste cize to nemusi byt termostat len si si to mozno menej vsimal.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Zohriatie studeného motora benzín 1,2

Příspěvekod Štefan BY » 12.12.2014 14:10

No termostat sa mi zdá skoro aby bol zlý (po cca roku..) skúsim to ešte chvíľu sledovať a nepanikáriť ;)
Včera som šiel 60km a spotreba mi klesla podľa PP na 5,9l/100km ale to som šiel max80km/h, motor sa mi zohrial ešte v meste pri rozjazdoch + šiel predomnou bus..
Poslednou dobou jazdím trochu menej, tak uvidíme... budem sledovať..

Aj tak zatiaľ ďakujem :)
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Zohriatie studeného motora benzín 1,2

Příspěvekod kori » 14.12.2014 11:48

Ahoj, no ja mám síce crdi, ale spotreba oproti letu sa mi tiež zdvihla, ale to pripisujem zimnému obdobiu :-) v lete sa skôr zohreje motor, teda skôr vypína sytič. Keď prejdeš dlhšiu trasu a potom uvidíš, na zohriatom motore máš inú spotrebu teda nižšiu :-)
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

Re: Zohriatie studeného motora benzín 1,2

Příspěvekod Berka » 14.12.2014 13:23

Vadu termostatu nemůžeš nikdy vyloučit, je to věc jako každá jiná a může se pokazit. Poznal by jsi to tím že sáhneš na hadici vedoucí k chladiči ještě před "oficiálním" otevřením termostatu a pokud bude trochu teplá, znamená to , že je termostat otevřený ještě před dosažením správné teploty.
To pomalé ohřívání za jízdy je ale možné, protože tím že jedeš rychleji (80 km/h), tak dochází k mnohem většímu proudění studeného vzduchu na motor a ten se ohřeje pomaleji, než když pojedeš pomalu po městě za busem.
Sám jsem u svého benzínového ceeda také očekával mnohem větší rychlost ohřátí motoru a nástupu topení než u předchozího naftového ceeda, ale ten rozdíl je mnohem menší než jsem doufal. Vzpomínám na starou felicii která topila pár vteřin potom co jsem vyjel z garáže a zavřel vrata. I manželčina fiesta která začíná topit maximálně po ujetí 800m a to parkuje venku.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Zohriatie studeného motora benzín 1,2

Příspěvekod Štefan BY » 03.02.2015 13:39

S odstupom času hodnotím, že som asi len panikáril :oops:
Motor sa zohrieva "normálne" všetko je v poriadku :)
Dávno som netankoval plnú, tak neviem reálnu spotrebu, ale PP ukazuje 5,9, čo je síce viac ako bola v minulosti, ale čo už :)
ďakujem všetkým za odpovede
pekný deň želám
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Zohriatie studeného motora benzín 1,2

Příspěvekod spd001 » 03.02.2015 18:09

Ja myslim ze o liter vyssia spotreba v zimnom obdoby s castejsimi jazdami po meste neni vobec katastrofa.Radsej mala panika na fore ako utekat do servisu
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé