Pridusenie

Trápí Vás něco na voze?

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 11.02.2010 21:38

tak dnes sa topil sneh a opat to urobilo. otvoril som nadrz, nasalo vzduch ale stale dusilo az ked som dupol na plyn prestalo a islo v pohode. no vsimol som si jednu vec. ked auto zacne takto dusit tak neuveritelne zacne kadit z vyfuku (biely dym).otec ze ak vtedy kadi tak tam bude nieco s elektronikou. tamto s tou nadrzkou som to este neskusal/nebolo na to pocasie.
Naposledy upravil josa dne 12.02.2010 16:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pridusenie

Příspěvekod Odplata » 12.02.2010 15:32

Mal som v dielni jeden taký podobný prípad s Fiatom, tiež mu z výfuku vyhadzovalo čierny bordel motor mu išiel nepravidelne. Urobili sme re-set(odpojiť baterku na minimálne 15min) riadiacej jednotky dva dni išiel normálne a potom znovu - urobte si z toho záver sami. :no: :?
Majetok je príliš drahocenný na to, aby bol zverený do rúk boháčom.

Moje autíčko: KIA CEED 1.6CVVT (2007) farba béžová Q8
Uživatelský avatar
Odplata Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 09.09.2009
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2007)
155000 km @ 6.5 l/100km

Re: Pridusenie

Příspěvekod SelfMan » 13.02.2010 04:31

Biely dym? Nie je to vodna para? Nezateka ti niekde voda?
SelfMan Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 155  Témata: 2
Registrován: 23.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
9500 km @ 7.8 l/100km

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 13.02.2010 12:19

ako to zistit ci to je vodna para? Zatekanie tiez nemam sajnu ako zistit. :(
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Pridusenie

Příspěvekod maria40 » 13.02.2010 12:42

josa píše:ako to zistit ci to je vodna para? Zatekanie tiez nemam sajnu ako zistit. :(


Ak máš z výfuku biely dym, tak by to mohlo byť tesnenie pod hlavou. Pozri do vyrovnávacej nádržky chladiacej tekutiny či tam nemáš olejový film. Ak áno, tak je prasknuté tesnenie pod hlavou.
KIA Ceéd 1,6 CVVT
Uživatelský avatar
maria40 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 2
Registrován: 21.02.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (8) TOP sponzor (1)

Kia cee'd (2007)
91000 km @ 7.1 l/100km

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 15.02.2010 20:26

takze dnes do prace repete. nadrz otvorena komplet a aj tak auto dusilo. uz nedymilo. postal som chvilu ho nechal trapit na volnobeh a ked som dupol na plyn tak uz zareagovalo,ale vzapeti hned dusilo. neviem ci to suvisi ale zacitil som nieco akokeby spaleneho. inak ako by sa mohol dostat olej do vyrovnavacej nadrzky chladica? to mi pripada ako blbost.
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Pridusenie

Příspěvekod ferino » 15.02.2010 21:23

Olej vo vyrovnavacej nadrzke nemusi byt vobec blbost. Rovnakoako mozes mat aj vodu v oleji, olej v benzine, ti moze dokonca aj benzin pribudat vo vyrovnavacej nadrzke. Zavisi od toho co ti na motore "prdlo". Moze to byt v najlepsom pripade len tesnenie pod hlavou, moze byt prasknuta hlava, moze byt prasknuty valec, mozu byt v tahu stieracie kruzky, mozu byt podpalene ventily a takto by sa dalo pokracovat. Takychto hrozostrasnych verzii je habadej.

Inak v sobotu to vyzeralo, ze ti to fici do Zamkov uplne bez problemov. :D Ani kalamita na Ludovitove ta nezastavila. Ci? :oops:
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 15.02.2010 21:37

ten ludovitov mi ani nespominaj. ledva som tade presiel. no ono je problem v tom ze to auto ide vacsinou v pohode len niekedy mu takto sibne ze to ani normalne nie je. este ma napadlo cerpadlo paliva.lebo to robi vacsinou ked je palivo na palicke cca pred rezervou.
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Pridusenie

Příspěvekod ferino » 15.02.2010 21:42

josa píše:ten ludovitov mi ani nespominaj. ledva som tade presiel. no ono je problem v tom ze to auto ide vacsinou v pohode len niekedy mu takto sibne ze to ani normalne nie je. este ma napadlo cerpadlo paliva.lebo to robi vacsinou ked je palivo na palicke cca pred rezervou.


Skusil by som pozriet palivovy filter. Pripadne vypustil nadrz, ci tam neico nevytecie aj s nejakym bordelom. Asi najjednoduchsi zaciatok na zistenie priciny. Urcite jednoduchsi ako menit tesnenie pod hlavou.
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 17.02.2010 11:42

Tak zrejme zahada ohladom dusenia objavena.. :( Studeny kontakt.. Zrejme. Dnes som cakal s nastartovanym autom a otvoril som okna a zazdalo sa mi akoby otacky klesli dole. Tak som zapol ventilator a o kusok sa znizili, zapol som svetla - este o kusok dole a ked som zatlacil vsetky 4 packy na okna, tak tie otacky padli az cca na 500. :( Problem je, ze ako to najst. Diagnostika je zrejme nejako zablokovana, alebo co, kedze v servise im neukazalo ani chybnu lambdu, ani chybajuce abs a dokonca ani toto.. :(
Da sa nejako diagnostika zablokovat?
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 17.03.2010 09:52

dalsi postreh. Ak to zacne pocas jazdy dusit a zoslapnem plyn az na podlahu tak prestane, ale akonahle troska uvolnim plyn tak opat, a ked opat dam az na podlahu zas prestane. :( Este ma napadla klapka vahy vzduchu ci sa nahodou nezasekava ked je vlhko, alebo neviem.. :(
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Pridusenie

Příspěvekod Tony » 17.03.2010 12:34

josa píše:Auto som v poriadku nastartoval, odisiel som nim niekolko metrov v pohode a zrazu, prestalo reagovat na plyn. Tak som zastal hodil neutral a skusal pridavat plyn naprazdno, nic... Ale ked mu zacali prilis klesat otacky tak samo si to plyn dokazalo pridat. auto som vypol, znova nastartoval... Vyzeralo ze uz je OK, ale po par metroch opat to iste. Zase ked som vypol a znova nastartoval opat chvilu islo.
Po nejakom case som sa rozhodol skusit absolvovat dlhsiu cestu, vsetko vyzeralo, ze je ok, ale zistil som jednu vec. Auto pri vysokych otackach nedusi. Len ked idem do cca 2000 otacok, tak vtedy ako keby ho na chvilku pridusilo (tak s autom trhne).
Bol som u jedneho a ten povedal, ze to sposobuje to, ze do nadrze sa nedostava vzduch, tak mi z krytu nadrze odstranil tesniacu gumicku, ale stale to pocas jazdy robi.

Nejaky napad?


já vím čím to je. Je to pokažené :D
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 08.04.2010 10:22

Otec mi vravel, ze motor pri urcitych otackach nieco otvori nieco druhu (komoru???)....... Nemohol by byt problem tam? Ze To nevie zapnut? Ked bude doma sa ho este spytam co presne to bolo.
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 14.04.2010 02:20

Vyzera to tak, ze sa mi podarilo vyriesit problem.. Ovsem nie som si celkom isty, ktorym sposobom. Kontoxom som prestriekal vsetky spoje v motore, ale to zrejme nie je ono. Dal som dolu tu cast co je vyznacena na obrazku (sanie vzduchu?) kompletne som ju vycistil, kedze bola zaspinena od oleja. Nakoniec som vycistil (acetonom) cidlo v tom malom stvorceku. Teraz 3 dni v kuse prsi a ani 1 cuknutie sa nedostavilo: :)
Obrázek
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

Re: Pridusenie

Příspěvekod josa » 14.04.2010 17:33

Tak nic.. :( Dnes pokracovalo prsanie a opat ho zacalo dusit.. uz som v koncoch.. Ale chytro som vystupil z auta a skusal som pocuvat odkial pride to buchnutie (kov na kov). Vyzera to, ze to ide z tej casti co je dolu na fotke.. neviete co to je? :(
Obrázek
Uživatelský avatar
josa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 18
Registrován: 16.07.2009
Bydliště: Palárikovo okres NZ  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé