Nebrzdici Kia Sephia

Trápí Vás něco na voze?

Nebrzdici Kia Sephia

Postby scott030 » 21.09.2008 16:30

Ahoj, mam problem s brzdama na Kia Sephia r.v.98 1,5 s bubnovimy zadnimy brzdamy.Prvni krat sem si toho vsimnul kdyz sem jel po dalnici nejakych 60-70km stejnou rychlosti /110-130/ a pak sem potreboval zastavit.Brzdy sice fungovali,ale pedal sem musel vymacknout temer az na doraz aby mi auto brzdilo.Po zastaveni jsem skontroloval brzdovou kapalinu,ale nadrzka byla po maximum a jakmile se motor ochladil,brzdy fungovali jak predtim a nemusel pedal seslapovat temer az na doraz.Pak na zpatecni ceste se mi to udelalo znova,ale kapalina mi nikde netekla.Po prijeti domu mi auto fungovalo cca 2 tydne bez problemu kdyz se mi zonva objevil tenhle problem.Jedine plus co bylo,ze mi neco bouchlo v zadni casti auta a pak mi brzdy uz nechteli chytat vubec jen kdyz jsem pumpoval pedalem /podotykam,ze sem byl na ceste domu,ale nejel sem po dalnici ale na krajske ceste a mezi vesnicama/.Kdyz sem prijel domu zase sem skontroloval kapalinu,ale ta neunikala.Jedine coho sem si vsimnul,ze jsem mel ohromne zahrate prave zadni kolo /byl horouci i disk kola/.Ostatni tri kola byla OK.Kdyz mi pak motor znova vychladnul brdy fungovali OK.Vedel by mi s tim nekdo prosim poradit?Dekuji.

Scott
scott030 None specified
Nováček
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

• Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Postby Marek_Km » 21.09.2008 17:50

Tak jedině do servisu, brzdy jsou teda dost důležité. Stalo se mi kdysi před mnoha a mnoha lety, že jsem nechal částečně zataženou ruční brzdu a pak potřeboval přibrzdit a pedál se taky hodně prošlápl. Taky byly brzdy určitě přehřáté. Viděl bych to na pakny, kterým se nechce vracet do původního stavu, částečně brzdí a kvůli přehřátým brzdám máš pak co dělat, abys zastavil. Samozřejmě domněnka, nejsem vůbec žádný odborník.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Marek_Km Male
Fanda vozů Kia
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
135000 km @ 6.1 l/100km

Postby Jakub » 22.09.2008 07:21

Nejjednodušší oprava je to (nechat) rozebrat a vyčistit. Nejspíš je zarezlý nebo zaseklý samoseřizovací mechanismus. Pak jak píše Marek_Km se brzdy přehřejí a nebrzdí.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Jakub Male
Moderátor
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
15404 km @ 7.1 l/100km

Postby scott030 » 25.09.2008 06:32

Ahoj,

Tak je uz snad po probleme. Doufam. Auto bylo u opravara a pry sem mel odpadnute brzdove oblozeni. Pro jistotu sem si nechal vymenit i brzdovou kapalinu a ted by to melo byt vsechno OK. Vsem dekuji za radu :kia: :scooter: :)
scott030 None specified
Nováček
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

Re: Nebrzdici Kia Sephia

Postby KOZY99 » 12.09.2009 10:32

Chlapi, čo máte s tými brzdami :D ja som to včera ubrzdil zo 120kmh na nulu a v pohode :D samozrejme so zvukovým a vizuálnym efektom ;)
KOZY99 Male
Nováček
Years of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membershipYears of membership

Kia Sephia (1994)
212000 km @ 6.5 l/100km

Return to Závady