Nebrzdici Kia Sephia

Trápí Vás něco na voze?

Nebrzdici Kia Sephia

Příspěvekod scott030 » 21.09.2008 16:30

Ahoj, mam problem s brzdama na Kia Sephia r.v.98 1,5 s bubnovimy zadnimy brzdamy.Prvni krat sem si toho vsimnul kdyz sem jel po dalnici nejakych 60-70km stejnou rychlosti /110-130/ a pak sem potreboval zastavit.Brzdy sice fungovali,ale pedal sem musel vymacknout temer az na doraz aby mi auto brzdilo.Po zastaveni jsem skontroloval brzdovou kapalinu,ale nadrzka byla po maximum a jakmile se motor ochladil,brzdy fungovali jak predtim a nemusel pedal seslapovat temer az na doraz.Pak na zpatecni ceste se mi to udelalo znova,ale kapalina mi nikde netekla.Po prijeti domu mi auto fungovalo cca 2 tydne bez problemu kdyz se mi zonva objevil tenhle problem.Jedine plus co bylo,ze mi neco bouchlo v zadni casti auta a pak mi brzdy uz nechteli chytat vubec jen kdyz jsem pumpoval pedalem /podotykam,ze sem byl na ceste domu,ale nejel sem po dalnici ale na krajske ceste a mezi vesnicama/.Kdyz sem prijel domu zase sem skontroloval kapalinu,ale ta neunikala.Jedine coho sem si vsimnul,ze jsem mel ohromne zahrate prave zadni kolo /byl horouci i disk kola/.Ostatni tri kola byla OK.Kdyz mi pak motor znova vychladnul brdy fungovali OK.Vedel by mi s tim nekdo prosim poradit?Dekuji.

Scott
scott030 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Dunajská Streda  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Marek_Km » 21.09.2008 17:50

Tak jedině do servisu, brzdy jsou teda dost důležité. Stalo se mi kdysi před mnoha a mnoha lety, že jsem nechal částečně zataženou ruční brzdu a pak potřeboval přibrzdit a pedál se taky hodně prošlápl. Taky byly brzdy určitě přehřáté. Viděl bych to na pakny, kterým se nechce vracet do původního stavu, částečně brzdí a kvůli přehřátým brzdám máš pak co dělat, abys zastavil. Samozřejmě domněnka, nejsem vůbec žádný odborník.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod Jakub » 22.09.2008 07:21

Nejjednodušší oprava je to (nechat) rozebrat a vyčistit. Nejspíš je zarezlý nebo zaseklý samoseřizovací mechanismus. Pak jak píše Marek_Km se brzdy přehřejí a nebrzdí.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod scott030 » 25.09.2008 06:32

Ahoj,

Tak je uz snad po probleme. Doufam. Auto bylo u opravara a pry sem mel odpadnute brzdove oblozeni. Pro jistotu sem si nechal vymenit i brzdovou kapalinu a ted by to melo byt vsechno OK. Vsem dekuji za radu :kia: :scooter: :)
scott030 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Dunajská Streda  Slovakia (sk)

Re: Nebrzdici Kia Sephia

Příspěvekod KOZY99 » 12.09.2009 10:32

Chlapi, čo máte s tými brzdami :D ja som to včera ubrzdil zo 120kmh na nulu a v pohode :D samozrejme so zvukovým a vizuálnym efektom ;)
Uživatelský avatar
KOZY99 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 16.08.2009
Bydliště: Bardejov - okolie  Slovakia (sk)

Kia Sephia (1994)
212000 km @ 6.5 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé