Tlumiče

Trápí Vás něco na voze?

Tlumiče

Příspěvekod Návštěvník » 11.11.2008 10:24

Tak pro oživení tohoto fóra vznáším dotaz. Jak jste spokojeni s kvalitou podvozku na své Séphii ?

V naší rodině máme 2 Sephie.
Ta, s kterou jezdím já, tak už od výroby měla hodně tvrdý podvozek. Při denním jezdění po Praze a kočičích hlavách je to doslova utrpení, někdy mám pocit, že si v autě překousnu jazyk. Celé auto se chvěje a dost se to přenáší do kabiny. Řekl jsem si, že by tedy bylo asi na čase po 130tis km vyměnit tlumiče. Zajel jsem si tedy na test tlumičů s výsledkem cca 70% předek a kolem 50% zadek. Zatím jsem vyměnil jen přední tlumiče (Monroe) a jsem zvědavý, jak se to na jízdním komfortu projeví. První zážitky z jízdy jsou docela zklamáním, zatím jsem nepoznal nějaké znatelnější zlepšení, ale ještě jsem s tím nejel po Praze.

Tátova Sephia je na tom s podvozkem trochu jinak. Je výrazně měkčí a tedy i komfortnější. Také je na čase už vyměnit tlumiče (na test se chystám koncem týdne) tuším, že má najeto kolem 160tis km. Táta již pořídil sadu plynokapalinových tlumičů Kayaba. Jsem na to opravdu zvědavej, co to s autíčkem udělá.

Nicméně se nedokážu zbavit pocitu, že je to celé hlavně o pružinách. Ne že by se mi do toho zrovna chtělo, ale mám v zásobě ještě sadu tlumičů z "dárců orgánů" a tak bych mohl vyzkoušet u svého auta ještě na předku vyměnit za jiné pružiny. Bohužel nemám žádný nástroj na změření charakteristiky pružiny, aby to bylo prokazatelné.
Co táta koukal po internetu, tak se dá sehnat sada zpravidla tuningových pružin s kdo ví jakou charakteristikou a hlavně o 30-50mm nižší. Sephia je myslím už tak dost nízká a nedovedu si představit, kdyby měla být ještě o 50mm nižší. Co stojí nové origo pružiny netuším, ani nevím, zda se dají sehnat.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 11.11.2008 16:49

Co se týče podvozku, tak já jsem vcelku spokojený.Je sice fakt, že pokud jedu přes "kočičí hlavy"tak mi vadí dost velký hluk, který se přenáší do kabiny.Na autě je najeto přes 140 tis. km, ale vlastnosti podvozku a tlumičů se mi zdají být kvalitní.Průjezd nerovností, pokud to zrovna není nějáká větší díra, sephia zvládá tak na 2.

Co se týče tuningových pružin, tak osobně bych si je i namontoval.To, že se sníží auto ještě o pár čísel bych nějak neřešil, naopak to může pomoci při průjezdech zatáček ve vyšších rychlostech.Jestli si je namontuješ, dej prosím tě nějáké fotky na web, třeba to bude fajn inspirace :-o :-)

Edit:Teď sem se dival na:
www.tuningshop.cz/pruziny-maxxinox-kia-sephia-leo.htm
Návštěvník
 


km @ l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé