Mlzia sa mi strasne okna!

Trápí Vás něco na voze?

Mlzia sa mi strasne okna!

Příspěvekod Návštěvník » 18.12.2008 19:20

Zdravim pani!Niekde som cital ze zahmlievanie skiel je u tohto inak skveleho auticka problemom od vyroby, mne sa mlzia skoro stale (ak vonku prsi atd...) ,zahmlievaju sa aj bocne kde by to malo fukat na spetne zrkadla.Ventilator je funkcny len sa mi zda ze oproti Favoritu co som mal je to s tym mlzenim omnoho horsie!Poradi mi niekto ?
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod greenca » 18.12.2008 19:49

Podívej se,jestli ti nezůstává viset klapka vnitřní cirkulace.Měl jsem ten stejný problém u FIAT BRAVA.Kdykoliv bylo venku vlhko,tak se mi zamlžili okna a neměl jsem šanci to odfoukat.Po opravě klapky bylo vše v pohodě.
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 02.01.2009 09:41

Další možností je, že Ti do auta někudy teče. Sice se tím neodstraní příčina, ale kdyžtak pomáhá speciální utěrka Clarin, která zabrání zamlžování skla.

Jinak mohu potvrdit, že u Sephie je celkem běžné, že se čelní sklo zamlžuje.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod hansk » 06.01.2009 13:17

Jo, je to problém.... Ale důsledným vyklepáváním sněhu z koberečků a vylíváním našlapané vody lze tuto nectnost minimalizovat. Jestli máš garáž, nechávej stažená okénka. Stačí jen trochu ale je dost znát - přez noc ten zbytek vyschne. Mám to vyzkoušené.
hansk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 03.10.2007
Bydliště: liberecko  Czech Republic (cz)

Příspěvekod mikk27 » 06.01.2009 22:37

vyměň filtr klimatizace(pylový filtr),zatím to pomohlo na každém autě(jestli ho má)
mikk
mikk twenty-seven®
Uživatelský avatar
mikk27 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 2
Registrován: 04.06.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2013)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod hansk » 17.01.2009 20:40

Tenhle zázrak od korejských inženýrů nemá kabinový filtr :oops:
hansk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 03.10.2007
Bydliště: liberecko  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Berka » 18.01.2009 09:36

Já mám sice ceeda, ale tento rok se mi taky strašně mlží okna. Filtr kabiny mám nový a stejně se mlží dál. Stačí přepnout proudění vzduchu na hlavu nebo přímo na okna a je po zamlžení, ale stejně mi to otravuje. Myslím že pomůže jedině vysušení auta a to jedině až začne jaro. Otevřít všechny dveře a nechat auto několik hodin vyvětrat. Samozřejmě je to podstatně lepší pokud zovna neprší :grin:
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod AllInOne » 18.01.2009 11:03

Berka píše:Já mám sice ceeda, ale tento rok se mi taky strašně mlží okna. Filtr kabiny mám nový a stejně se mlží dál. Stačí přepnout proudění vzduchu na hlavu nebo přímo na okna a je po zamlžení, ale stejně mi to otravuje. Myslím že pomůže jedině vysušení auta a to jedině až začne jaro. Otevřít všechny dveře a nechat auto několik hodin vyvětrat. Samozřejmě je to podstatně lepší pokud zovna neprší :grin:




Jako Berka, pořádně nechat vyvětrat auto a je to ready
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Re: Mlzia sa mi strasne okna!

Příspěvekod Nio » 25.09.2010 17:54

klasická závada většiny aut-netěsnost-většinou jde o netěsnost předního okna,topení či těsnění zadních dveří či světel. Dokonce jsou známy i případy kdy měli lidi v kufru doslova bazén (rezervu celou ve vodě)

chce to čas od času dát hlavu pod přístrojovku,pod koberce kufru,k rozervě a to vše s baterkou v ruce ;)
Kia Sephia GTX 1,8 16v
r.v.1998
Uživatelský avatar
Nio Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 3
Registrován: 17.08.2010
Bydliště: Prostějov  Czech Republic (cz)

Re: Mlzia sa mi strasne okna!

Příspěvekod Fery ceed » 25.09.2010 18:27

Keď som jazdil ešte na Claruse tak ako zapršalo už som nič nevidel ventilator nestíhal fúkať na okno, malo to aj malé otvory na prístrojovke odkiaľ fúkalo na okno , je pravda že cez dvere mi vzduch hvižďal už pri 80 tak pričinu som poznal, riešil som to teplým vzduchom aj cez leto :oops: ale teraz na ceede super :thu:
Kia cee´d SW 1,6 CVVT r.v. 2009 face lift
Kia clarus 1,8 r.v 1997
Opel Ascona B 1,6 r.v 1977
Škoda 120 L 1,2 r.v 1981
Škoda 110 1,1 r. v 1974
Uživatelský avatar
Fery ceed Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 16.09.2010
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
17000 km @ 6.6 l/100km

Re: Mlzia sa mi strasne okna!

Příspěvekod souk69 » 25.09.2010 18:58

:kia: Také se mě když jedu v dešti mlží okna,ale jakmile pustím klimu, tak je odmlženo :thu:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé