Problém - cvakání v motoru.

Trápí Vás něco na voze?

Problém - cvakání v motoru.

Příspěvekod Kryshna » 17.07.2009 06:19

Zdravicko kolegove,

tak se po 4 letech provozu objevil mozna prvni problem... po 4. garancni kontrole v servisu a nezbytnych vymenach vseho predepsaneho se mi po 2 dnech provozu zacal ozyvat motor.
Po nastartovani - za studena zacne v zadni casti motoru (ta bliz k celnimu oknu ;) ) neco cvakat.Po zahrati se zvuk zmirni, ale pri pomale jizde je stale slysitelny.
Zajimavosti je, ze to cvakani je pouze v rozmezi cca 1300 - 2000 otacek, pod plynem (na neutral i za jizdy na jakykoliv r. stupen) po 2000 cvakani zmizi... jakmile ale plynu povolim a otacky padaji pod 2000 cvaka znovu.Na volnobezne otacky zatim nic...

Menili mi olej, tak si rikam, jestli tam nedal spatny... jenze to zjistim tezko :(

Jeste se mi podarilo vygooglit, ze to mohou byt hydaulicka zdvihatka ventilu... jenz nechapu, proc to dela ted, tesne po garancce, kdyz predtim, nez jsem to dal do servisu bylo vse v poradku.

Jsem z toho fakt rozmrzely, pze musim ted kazdy den jezdit z Lysé do Teplic a mam strach, abych neposkodil motor.

Dnes jsem na 9:00 objednany do servisu... pokud mi reknou, ze je to normalni, zacnu besnit...

A propo... pokud jsou to vazne ty hydrostely, muze se opravdu neco poskodit?

Diky za odpovedi.
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Jakub » 17.07.2009 07:10

Pokud by to byly hydrostavy, tak větší vůle motoru neškodí. Ale hydrostavy by podle mě byly slyšet spíš na volnoběh....
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Blackdeath.p » 17.07.2009 07:34

@kryshna

Je ale děsně zajímavé že to co popisuješ mi před nedávnem začalo dělat taky, ale cvakne to jen při prvním startu když je studený motor poak už to necvaká . Já mám 4000Km před garančkou tak uvidím dyžtak to tam zmíním.
Uživatelský avatar
Blackdeath.p Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 968  Témata: 6
Registrován: 19.01.2008
Bydliště: Kamenné Žehrovice  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 2. místo (1) Osobnost klubu (1)
Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
205000 km @ 7.3 l/100km

Příspěvekod autas » 17.07.2009 10:44

Možná, že tam je opravdu nějaká vůle, (nebo smítko, co se uvolnilo při výměně oleje) naznačuje to asi určitou netěsnost zdvihátka. Při vyšších otáčkách motoru je tlak oleje vyšší (nejsou slyšet) po studeném startu můžou být ještě nenatlakovaná a můžou být slyšet. Taky mrkni na odkaz: http://www.apm.cz/link_files/FEBI_Hydraulicka_zdvihatka_ventilu.pdf
Uživatelský avatar
autas Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 1
Registrován: 12.06.2008
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
16100 km @ 6.9 l/100km

Re: Problém - cvakání v motoru.

Příspěvekod michalejsn » 03.11.2012 20:42

zdravim.
ja mam kia cerato 1,6 htb a tiez mam ten isty problem.auto mam treti rok a kupili sme ho na sk.vsetko bolo fajn az pokym pri asi 50000km zacal tento problem.bolo to v zime.najprv to robilo len cez zimu,ale uz zacalo stale.akonahle je motor studeny alebo uz ostudenel,tak na asi 5min zacne tento hrmot.po tychto 5tich minutach to prestane.patrali sme,co to moze byt a aj v kii sme boli,kde nam povedali,ze su to zdvihatka ventilov.tak sme sa pytali dalej...ze preco..co sa stalo?odpovedat nevedeli,len hadali,ze to moze byt,ze sme bud dali iny filter a olej.tak sme vymenili a robi to nadalej.na to nam povedali,ze kazdy filter je iny,ze mame len skusat na buduej vymene.
alebo nam poradili vymenu vsetkych zdvihatiek,co by nas stalo okolo 700e v kii.
dalsii navrh od nich bola argumentacia,ze ved to robia aj nove auta kia rio,ze ,aby sme sa nad tym nevzrusovali,ze ked to prejde po chvile,tak to mame nechat tak.na co som sa len pousmial.

zatial je u nas situacia taka,ze na vymenu este nemyslime kvoli cene a jazdime s tymto problemom.
skusime pri buducej vymene oleja to zverit do original kie,mozno to fakt je len vo filtri,neviem.

tolko moja skusenost.

caute.
michalejsn Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 2
Registrován: 03.11.2012
Bydliště: bojnice  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé