Interval výmeny oleja

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Interval výmeny oleja

Příspěvekod Návštěvník » 15.09.2008 14:09

......mám na Vás jednu zaujímavú otázku.............V servisnom manuály KIA SPECTRA- CERATO v EU.......som našiel údaj o pravidelnej výmene motorového oleja po 8000 km !!!!!!!

Je to síce pre americké modely s benzínovým motorom................ale zdá sa mi to trochu málo nie...........to tam tí amíci jazdia na olej z fritézy.,,,,alebo z arašidového masla ...............alebo čo............????????, :-D

Ako často si olej v motoroch meníte Vy ?????????????
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Katikakus » 26.09.2008 16:30

V U.S. se pouzivaji levne, mene kvalitni oleje, olej je mozno nechat vymenit prakticky u kazde pumpy za par dolaru. V evrope je trend opacny, pouzivaji se kvalitnejsi oleje, aby ridic nemusel do servisu prilis casto. Drz se doporuceni vyrobce, zkracenim intervalu motoru prospejes, ale neni to nevyhnutne nutne. Dost zalezi na provoznich podminkach - ve meste, v prasne prostredi, pri kratkem popojizdeni je lepsi vymenovat olej casteji, nez je predepsane.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.11.2008 17:46

Netuší někdo, jaká je prvotní olejová náplň v Kia Cerato 1,5 CRDI? Bývalý majitel používal shell helix ultra, ale ten neodpovídá požadované specifikaci API, která má být pro 1,5 CRDI : API CH4. Tuto specifikaci se mi podařilo najít jen u olejů pro nákladní vozy v teplotním rozsahu 15W-40 SAE, a to mi moc nesedí, potřebuji 5W-40 SAE, případně se ještě rozmýšlím, zda nejít do lehkoběžného oleje, ty jsou ale rovněž API CF, nebo se u nich API vůbec neuvádí.

Obrázek
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Interval výmeny oleja

Příspěvekod greenca » 09.11.2008 20:01

benz2 píše:......mám na Vás jednu zaujímavú otázku.............V servisnom manuály KIA SPECTRA- CERATO v EU.......som našiel údaj o pravidelnej výmene motorového oleja po 8000 km !!!!!!!



a nebyli to náhodou míle???V americe nepoužívají kilometry.
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Katikakus » 09.11.2008 20:55

@greenca Myslim, ze ne. Jak jsem psal, v U.S. pouzivaji mene kvalitni oleje, takze vymena po 5000 miles (8000 km) je bezna u vetsiny znacek.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 11.11.2008 00:41

No abych se taky zapojil, tak servisní interval podle výrobce je 15 000 km, nebo rok provozu. Originál olej je Shell Hellix 5W-40, ale u benzínu, jak je to u CRDi nevím, musel bych ještě juknout do servisky. :shifty: Já osobně jsem ho měnil v rámci ročních servisních prohlídek, ale teď po záruce už na to prdím. Chtěj moc peněz za práci. Teď mám najeto asi 10 000 km po poslední prohlídce a je to už i rok, ale nechám výměnu asi až na jaro. Kdo se pod tím má v zimě válet? :bored: Slyšel jsem taky, že olej nejen provozem, ale i věkem prý ztrácí své mazací schopnosti. :?: :yes:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 12.11.2008 19:47

Jak píšeš, 15 000 km nebo rok a pak degradují mazací schopnosti. Nevěřím, že by se Ti to za těch pár měsíců zadřelo, ale životnosti motoru tím jistě nepropěješ. :no:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Dobesch » 13.11.2008 10:34

Ono v USA pri jejich "rocnim najezdu" to resej trosku jinak --- olej tam maj jak tayd za "casu S120" proste nejakej dost silenej mineral ale meni se casto --- zasena druhou stranu tam motor prakticky nikdo nevytaci (u automatu to dost dobre nejde) a jezdej se dlouhy vzdalenosti --- denne najet 100 mil neni nic neobvyklyho a navic nezapomente ze nasi severni sirce odpovida tak sever USA. (takze tam moc neznaj/nepouzivaj ani zimni gumy).

NA druhou stranu kamos delal v servisu, prijel tam manik s americkym farem a nebylo boha, kterej by v Evrope sehnal doporuceny olej
Uživatelský avatar
Dobesch Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 4
Registrován: 11.01.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Cerato (2005)
41000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 13.11.2008 11:41

Tiež sa pripojim so svojou skusenosťou: ja používam CASTROL magnatec 5W/40 a vždy som bol u všetkých predchádzajúcich aut zvyknutý meniť po 10-tis. km - bez ohľadu na časový interval a nikdy nebol problém s mazaním! Samozrejme vždy je potrebná výmena aj filtrov - niekto aj na tom šetrí! A najnovšie som počul, že aj český CINOL 5W/4O je vskutku dobrý a za malé peniaze na tých 10-tis. km. bohato stačí!! Osobne s ním nemám zatiaľ skúsenosť ale uvažujem nad tým. :SK:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Interval výmeny oleja

Příspěvekod Jenik1 » 11.12.2011 09:01

tak ja pouzivam olej BP visco 3000 polosynteticu a vymena se provadi co rok nebo ujetych 10000 kilometru olej nechavam v aute jen jednu zimu pak ho menim
Jenik1 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Albrechtice  Czech Republic (cz)

Re: Interval výmeny oleja

Příspěvekod maro » 11.12.2011 11:57

síra v našej nafte olej znehodnocuje, aj ja mením max. po 10.000, predsa len turbo točí aj 120 tis. ot. / min
Na lagune II dci ktorá mala doporučený interval 30.000 km málokomu turbo vydržalo viac ako 100.000 km
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé